Za duża temperatura silnika

Miłosz
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:52

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Miłosz » 24 lip 2017, 14:33

Oczywiste jest to, że nikt nie wkłada w maszyny na 4 prędkości WOM w zbitą, ciężką ziemię... Glebogryzarka powinna pracować na każdym biegu (4 prędkości!), ale czy to będzie za pierwszym razem na zruszonej glebie, czy za trzecim na zbitej to już zależy od sytuacji.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Mati43 » 28 lip 2017, 14:40

Dla mnie to jest takie dziwne gadanie. Masz pracować na takim biegu abyś komfortowo pracował i aby maszyna nie miała problemu. To że powinna na 4tym biegu ok. tylko nie wiem co to za puch by musiał być aby nie uszkodzić traktorka czy samej glebogryzarki. Wybacz ale to takie troche... chore. Mam wujka z takim podejściem. Nie ważne czym, ważne że w podłogę i ma jechać! Każdy szanujący się traktorzysta/operator dbający o maszynę nie będzie katował tak sprzętu.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: amigorm1976 » 28 lip 2017, 19:20

Mati43 pisze:Dla mnie to jest takie dziwne gadanie. Masz pracować na takim biegu abyś komfortowo pracował i aby maszyna nie miała problemu. To że powinna na 4tym biegu ok. tylko nie wiem co to za puch by musiał być aby nie uszkodzić traktorka czy samej glebogryzarki. Wybacz ale to takie troche... chore. Mam wujka z takim podejściem. Nie ważne czym, ważne że w podłogę i ma jechać! Każdy szanujący się traktorzysta/operator dbający o maszynę nie będzie katował tak sprzętu.
Chcesz powiedzieć że tymi swoimi wspaniałymi samochodami tylko na 1 jeździsz?
Tak jak pisałem pierwszy przejazd robie z reguły na 1 biegu wom ale drugi to już w zależności od struktury gleby wrzucam 2 lub 3, jeżeli traktor ma ciężko to mu spadają obroty wtedy albo trzeba albo wypłycić glebkę albo zredukować bieg a jeżeli nie spadają obroty to kontynuje pracę na wyższym biegu wom.
Tak zajechałem zęby w glebogryzarce ale zaoszczedziłem czas. Zęby do glebki odkupie a czasu nie umiem ani zatrzymać ani cofnąć.

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: borówka » 28 lip 2017, 20:07

Jak zrozumiałem to nie m termostatu w układzie chłodzenia a to świadczy o tym że poprzedni użytkownik już miał kłopoty z temperaturą .Moim zdaniem to świadczy o problemach z silnikiem lub układem chłodzenia. Ja bardzo dużo pracuję moim jankiem z glebogryzarką i jeszcze nigdy nie zagrzałem silnika nawet po kilku godzinach pracy non stop i przy trudnych warunkach glebowych i wysokiej temperaturze powietrza.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Mati43 » 28 lip 2017, 20:32

amigorm1976 pisze:
Mati43 pisze: Chcesz powiedzieć że tymi swoimi wspaniałymi samochodami tylko na 1 jeździsz?
.
Nie bardzo rozumiem do czego pijesz. A chce powiedzieć że im wyższa prędkość obr wałka przy takiej pracy tym szybciej coś uszkodzisz o czym sam wspomniałeś. Dlatego Wole robić wolniej,dokładniej i bez ryzyka uszkodzenia sprzętu który pomimo wieku tani w serwisie nie jest.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: RobFra » 28 lip 2017, 21:22

Proponuję skończyć te osobiste wycieczki i polemikę. ;-) I tak w większości wiemy mniej o traktorach i pracy niż traktorzysta z PGR po dwóch jabolach...
Proponuję zerknąć do tematu o Yanmar F20(D) i płynie chłodzącym, syczeniu i grzaniu itepeitede.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: amigorm1976 » 28 lip 2017, 21:59

Nie uprawiam żadnych wycieczek osobistych, tylko nie lubię jak ktoś próbuje wcisnąć mi ciemnote że można pracować tylko na 1 biegu wom, choć producent zrobił 3 biegi w moim modelu a w innych nawet 4. W instrukcji też wspomniał że można używać innych biegów wom niż tylko 1podczas pracy z glebogryzarką dedykowaną.
Jeżeli mielibyśmy pracować tylko na 1 biegu wom to poco rozbudowana skrzynia biegów, z jedną prędkością wom przecież byłoby łatwiej i prościej.
A jak ktoś wspomina że coś mi się uszkodziło to chyba nie uważnie czytał, napisałem że zużyłem zęby w glebogryzarce a to wydaje mi się cześć która i tak się zużywa bo taka jej rola oprócz kruszenie ziemi.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Mati43 » 28 lip 2017, 22:05

Jak masz jakiś problem to nie zaglądaj do mojego tematu.Wyraziłem swoją opinię na temat pracy wałka a temp silnika i tego będę się trzymać. A jest to oczywiste. Nigdzie nie napisałem że wiecie mniej od kierowców PGR, nie zmyślaj.
Nowe traktorki oczywiście nie wszystkie mają tylko 540obr. To że stare japońce posiadają 2-3-4 prędkości to zanim się ich użyje trzeba pomyśleć po co na co one są. Ot....
Nie martw się czytam uważnie, zeby się zużyły to zrozumiałe. Więc praca na niższych obr oczywiście w glebie cięzkiej z pewnością wydłużyłaby ich żywotnośc. Ciemnoty Ci nie mam zamiaru wciskać.Wyraziłem swoją opinie wyrobioną pracą takim traktorkiem. Ale jeżeli dla Ciebie to "ciemnota" to przepraszam ale widocznie Panowie z JD czy Kuboty się nie znają stosując już w nowym sprzęcie tylko 1 lub maks 2 biegi.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: amigorm1976 » 28 lip 2017, 22:32

Mati43 pisze:Jak masz jakiś problem to nie zaglądaj do mojego tematu. (...) Nigdzie nie napisałem że wiecie mniej od kierowców PGR, nie zmyślaj.
Nowe traktorki oczywiście nie wszystkie mają tylko 540obr. To że stare japońce posiadają 2-3-4 prędkości to zanim się ich użyje trzeba pomyśleć po co na co one są. Ot....
Nie martw się czytam uważnie, zeby się zużyły to zrozumiałe. Więc praca na niższych obr oczywiście w glebie cięzkiej z pewnością wydłużyłaby ich żywotnośc. Ciemnoty Ci nie mam zamiaru wciskać.Wyraziłem swoją opinie wyrobioną pracą takim traktorkiem. Ale jeżeli dla Ciebie to "ciemnota" to przepraszam ale widocznie Panowie z JD czy Kuboty się nie znają stosując już w nowym sprzęcie tylko 1 lub maks 2 biegi.
Po 1 temat nie jest Twój ktoś inny go założył.
Po 2 nic nie wspominałem o kierowcach PGR, to ktoś inny napisał dla rozluźnienia atmosfery - tak więc raczej nie czytasz uważnie.
Po 3 w Japonii dalej nowe traktory mają kilka biegów wom poprzegladaj YT, lub odwiedź "Dylera" używanych traktorków jak ściągnie jakąś świerzynkę.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Mati43 » 28 lip 2017, 22:35

Nie mam więcej pytań:) Róbta jak chceta:) tylko potem nie płaczcie "coś mi stuka w skrzyni", etc:)
PS: moja wina że nie wstawiłem cytatów stąd wywnioskowałeś że cały post jest do CIebie a do Ciebie jest tylko druga część.

ODPOWIEDZ