Za duża temperatura silnika

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Mati43 » 17 lip 2017, 07:29

Zacznij od najprostszych rzeczy. Przepłukać układ, kupić nowy korek chłodnicy, zakupić termostat i przedmuchać żeberka sprężonym powietrzem żadną wodą!!!!!!
Używaj gleby zgodnie z jej przeznaczeniem i instrukcją. 540 żadne II czy III prędkości wałka.
Po swoim F20 zauważyłem że korek chłodnicy jest b.ważnym elementem. Gdzie przy 330,360 nie ma problemu w F20 u mnie był i zastanawiałem się czy kupować już UPG..... Pamiętaj, instrukcja i zaczynać od najprostszych spraw.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: amigorm1976 » 17 lip 2017, 23:58

Mati43 pisze:Zacznij od najprostszych rzeczy. Przepłukać układ, kupić nowy korek chłodnicy, zakupić termostat i przedmuchać żeberka sprężonym powietrzem żadną wodą!!!!!!
Używaj gleby zgodnie z jej przeznaczeniem i instrukcją. 540 żadne II czy III prędkości wałka.
Po swoim F20 zauważyłem że korek chłodnicy jest b.ważnym elementem. Gdzie przy 330,360 nie ma problemu w F20 u mnie był i zastanawiałem się czy kupować już UPG..... Pamiętaj, instrukcja i zaczynać od najprostszych spraw.
Przeglądając instrukcję obsługi Kubota Bulltra 16 - 17 natknąłem się na takie tabelki z których wynika ( przynajmniej tak mi się wydaje ) że producent dopuszcza pracę na 2 a nawet 3 biegu PTO / WOM

Obrazek

oczywiście mogę się mylić, więc proszę o sprostowanie.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Mati43 » 18 lip 2017, 06:55

Po coś te 4 prędkości wałka są ale tutaj niech kolega trzyma się raczej danych producenta nie traktorka tylko glebogryzarki. Oczywiste jest to że im większa prędkośc wałka tym dla silnika jest ciężej. Czy coś się w temacie zmieniło? czy nadal problem występuje?

Awatar użytkownika
mirekp
Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:36
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: mirekp » 18 lip 2017, 07:58

glebogryzarkę zapnę dopiero na jesieni po ogrodach myślę że będzie występował na razie sprawdziłem ręką jak obraca się wałek wom 'chodzi leciutko bez problemu' w glebogryzarce kręciłem za noże żeby zielsko wyplątać czasem też chodziło myślę bez problemu tak jak pisałem wcześniej siatka przed chłodnicą i sama chłodnica przedmuchana sprężarką układ przepłukany specjalnym środkiem odkamieniającym zalany ponownie wodą destylowaną, przy osprzęcie bez WOM nie ma problemu z temperaturą teraz mam inny problem z łożyskiem oporowym strasznie piszczy szukam warsztatu żeby go rozpołowić i zrobić sprzęgło

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: amigorm1976 » 18 lip 2017, 08:43

W tabelkach są podane modele glebogryzarek tak więc producent pozwala na pracę tych maszyn z większymi prędkościami PTO / WOM.
Kolega napisał że drugą prędkość PTO ustawia dopiero przy 2 przejeździe, a poza tym ma glebe torfową.
Jedyny problem jaki ujawnia się u mnie to szybkość zużywania się noży na większych prędkościach PTO lecą w mgnieniu oka.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Mati43 » 18 lip 2017, 16:30

No tak, tylko gleba glebie nie równa:)

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: emek650 » 18 lip 2017, 21:59

producent pozwala na pracę tych maszyn z większymi prędkościami PTO / WOM.
A wziąłeś poprawkę na fakt że to są maszyny przeznaczone do mieszania rzadkiego błota na polu ryżowym :D

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: amigorm1976 » 18 lip 2017, 23:28

Tak wziąłem, kolega pisał coś o torfie który konsystencją jest trochę zbliżony do papki pod uprawę ryżu.
Nie wiem jak u Was może jest glina, skała lub coś innego twardego i tylko 1 bieg pozostaje, bo u mnie po pierwszym przejeździe nie ma większego problemu z jazdą na większym biegu WOM, silnik nie przygasa temperatura nie rośnie tylko noże szybko się kończą ale wydaje mi się że to już było poruszane w temacie glebogryzarek że niekoniecznie są one dedykowane do naszych ziem / pól.

Miłosz
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:52

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Miłosz » 22 lip 2017, 11:55

Traktorek powinien pracować z glebogryzarką na każdym biegu, niezależnie od gleby. Najczęstszymi problemami są: zanieczyszczony układ, zastany termostat oraz nienaciągnięty lub zużyty pasek napędzający pompę wody. Z trudniejszych przypadków to uszkodzona pompa wody, bądź wydmuchana uszczelka pod głowicą.

W przypadku powyższego Hinomoto była to najprostsza z tych czynności czyli naciąg paska klinowego. Pasek był na tyle luźny, że praktycznie nie napędzał pompy wody. ;)

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Za duża temperatura silnika

Post autor: Mati43 » 23 lip 2017, 14:12

Ciekawe skąd mas z takie informację.... Po co Ci skrzynia biegów w samochodzie? Wrzucisz 5 i jedziesz...czyż nie tak? Każda maszyna ma specyfikację pracy. Jeżeli operujesz traktorkiem na innych prędkościach i silnik ma ciężko to fizyki nie przeskoczysz. Bedzie się grzał oczywiście w granicach normy. Możesz także wbić szosowe zapiąc pług i orać. ZObaczymy czy nie zagotujesz traktorka,spalisz sprzęgła czy czegoś nie zerwiesz.Te maszyny nie robił Henio w garage tylko ktoś kto obliczał wytrzymałośc wszystkiego.

ODPOWIEDZ