Hinomoto e1804

Myrol
Posty: 39
Rejestracja: 08 mar 2017, 09:33

Hinomoto e1804

Post autor: Myrol » 17 mar 2017, 20:44

Witam.Zakupiłem wczoraj taka maszyne o nazwie hinomoto model e1804.
W zwiazku z tym ze jest mało informacji na ten temat to prosze wrzucac kazda nawet najmniejsza ciekawostke na ten temat.
Nigdy nie miałem traktorka wiec bede bardzo wdzieczny.
Nawet wymiana filtrow i oleju sprawia mi juz trudnosc bo nie wiem jakie.Nie mowiac o zakupie pługa czy glebogryzarki.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto e1804

Post autor: Mandrol » 18 mar 2017, 11:18

Cześć Myrol!

Ja mam Hinomoto N200 i pod siedzeniem mam taką naklejkę:
Obrazek
Sprawdź proszę- może też masz coś podobnego to będziesz wiedział ile czego wlać.

Piotrbpm doradził mi takie oleje (viewtopic.php?f=66&t=926&start=20) i takimi zalałem. Filtry powinny mieć oznaczenie na korpusie- pooglądaj naokoło, może znajdziesz i dobierzesz jak nie w sklepie to w sieci.
Powodzonka!!!
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Myrol
Posty: 39
Rejestracja: 08 mar 2017, 09:33

Re: Hinomoto e1804

Post autor: Myrol » 18 mar 2017, 20:00

A wiec tak.Maszyna po grubym przegladzie(brak słow) i dzis odbyły sie pierwsze testy.

Obrazek

Jazda po duzych dziurach gdzie wczesniej koparka wykopywała korzenie to dramat.Bujanie i strach ze traktorek fiknie na bok.Ale to temat zeby go poszerzyc i obciazyc tył.

kiedy traktorek sie zakopał tzn koło tylne było w gorze wcisnałem prawa noga guzik w podłodze i co?????Nie wiedziałem co to jest i nagle wyjechał z takiego gnoju ze myslałem ze to koniec.Pieknie.

Co do jazdy z turem to tylko przy ziemi bo mozna niezle pierdyknac na wzniesieniu.
Ogolnie dzien zakonczony pozytywnie po porannych nerwach z serwisem.Jutro rano ruszam w głebokie błoto zwozic korzenie.

Podsumowujac to moja pierwsza maszyna i jestem wniebowziety.

Obrazek

LookAsh
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2020, 08:34

Re: Hinomoto e1804

Post autor: LookAsh » 16 maja 2021, 16:32

Wiem, że temat już stary, ale szukając jakichś informacji pod mój egzemplarz Hinomoto e1804 znalazłem czeską instrukcję obsługi od jakiegoś dealera traktorków, której tłumaczenie poczyniłem samodzielnie. Zatem może komuś się przyda - więc załączam :)

IINSTRUKCJA HINOMOTO E1804

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Hinomoto e1804

Post autor: ferszta » 17 maja 2021, 07:54

Dzięki za tłumaczenie. instrukcja pasuje także do mojego Hinomoto E204. Rożnica w blacharce i położeniu dźwigni napędów i reduktorów ( w moim dwa reduktory). Szukam informacji o obrotach wałka WOM na poszczególnych przełożeniach. Jakby ktoś coś miał to bardzo proszę.
O ile dobrze rozeznałem sprawę to zazwyczaj mamy do czynienia w WOM niezależnym, czyli przełożenie skrzyni biegów jest bez znaczenia, a liczba obrotów WOM zależy od obrotów silnika ciągnika (chyba dlatego na obrotomierzu trwale zaznaczono obroty 540) włączając 1 na dźwigni PTO mamy przełożenie 540 jeśli wprowadzimy silnik na obroty zaznaczone na obrotomierzu? Czy coś pokręciłem?
Hinomoto

Bradomsko

Re: Hinomoto e1804

Post autor: Bradomsko » 17 maja 2021, 12:21

Jest dokładnie tak jak mówisz na odpowiednich obrotach silnika są obroty wom

ODPOWIEDZ