Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: marekspectra » 31 lip 2014, 09:38

Grzeje a jak ! pewnie że grzeje i czasem ładuje deszczem, że chłopaki po piwo to pontonami do sklepu... :)

W temacie chłodnictwa coś tam mam do czynienie ale to agregaty stacjonarne i innych marek. O tej Twojej nie słyszałem. Musisz pewnie poszperać po necie...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 31 lip 2014, 19:24

To nie moja bajka, ale jak szukasz używanych to uważaj na możliwość uzupełnienia aktualnie sprzedawanego czynnika chłodniczego. W mojej firmie na starym "siedlisku" były zamontowane klimy w pokojach i okazało się że nie wszystkie można przenieść, bo już nie można stosować takiego czynnika do jakiego były przystosowane, a kupić starego też się nie da. Z mojego podwórka, czyli samochody - najnowszy czynnik nas zrujnuje, cena wymiany lub uzupełnienia to około 3-5 razy większy wydatek.
Mam nadzieję, że dotychczasowy R134a będzie jak najdłużej w sprzedaży. Co było w tych "pokojowych" to nie wiem i ... może to jakaś ściema.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: toku74 » 31 lip 2014, 21:28

Mówisz o tym nowym wybuchowym i trującym gównie. Teraz i tak tylko KIA je chyba napełnia, bo inni nie mają maszyn.
Marek. Ten co szukam to też stacjonarny KAISAI. Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna osobno. W necie szukałem, ale o tej firmie nie znalazłem wiele, poza tym, że to jakiś odłam innej firmy MIDEA. Może o tej coś słyszeliście?.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: marekspectra » 31 lip 2014, 23:19

Moje chłodnictwo pracuje na agregatach frescold . Stary czynnik to R22. Ale przyszła Unia i trzeba było wszystko wyp... a gaz kosztuje 100zł/kg.

Parowniki i skraplacze - nie pamiętam firmy ale chyba niemieckie.

Jak dam radę to jutro zadzwonię do chłodników i dopytam o tą twoją firmę.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 01 sie 2014, 12:07

Za ten "wybuchowy" trzeba by zapłacić 10 razy tyle.
Pozdr
petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: k_sit » 01 sie 2014, 22:53

Marku odnośnie R22 to istnieje zamiennik S22 mieszanina, ja to stosuje u siebie pracuje na copelandach . Nie pamietam ceny ale kształtuję się w granicach 50-70 pln/kg,
bez konieczności wymiany pod zespół typu zawór rozprężny,olej. Jedynie co to filtr co jakiś czas.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 04 sie 2014, 19:21

Cześć, wracam do tematu maski. Moja już po teście, nie wiem jak by to było z maską za 1650,- zł. polskich, ale ta moja z Bass Polska za 165,- zł. jest o niebo lepsza niż taka tradycyjna. Próbowałem swego czasu spawać /jeżeli to można nazwać spawaniem!!/ taką zwykłą ale jak dla mnie to ... prawie nic nie widziałem i nawet trochę naświetliłem sobie oczy. W tej samo ściemniającej to bajka i bez problemu pospawałem starym gruchotem przyczepkę. Spaw wyszedł hm... taki sobie ale trzyma i jest OK! Z drugiej strony tylko poprawiłem i ten spaw nawet mi się podobał, ale fotki nie wstawię gdybym nawet ją miał. Krzysiek i Marek pewnie dla otuchy by nawet pochwalili, ale Kolega Toku ... już sobie wyobrażam.
Panowie, spawacze hobbiści polecam taki zakup, bo naprawdę warto. Widziałem na "aledrogo" maski już za 75,- zł. także firmy Bass Polska i podejrzewam, że także podobnie działają.
Jeszcze jedno - NIE JESTEM PRZEDSTAWICIELEM HANDLOWYM TEJ ANI ŻADNEJ INNEJ FIRMY.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: toku74 » 04 sie 2014, 21:48

Wcale bym Ci nic nie mówił o Twoim spawaniu. Takim, czy innym. Ale, żebyś widział jakie ja smarki robiłem. Wszytko jest kwestią czasu i chęci. Nie krępuj się. Jak podoba Ci się swój spaw to dawaj fotki. Ja Ci nie poradzę "zwiększ prąd, zmniejsz napięcie, daj mniej drutu...." Pojęcia o tym nie mam. Swojego miga trochę znam i na pałę go sobie ustawiam tak żeby w miarę grzał. Na forum są lepsi spawacze i oni pewnie bardzie pomogą w ewentualnych ustawieniach i służą poradą.
Ps; a do kogo ja się czepiam i o co :?: O zaczep w przyczepce Marka? Nadal tego nie widzę. :D

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: marekspectra » 04 sie 2014, 22:39

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak przy kiprowaniu palnie mnie w łeb, wtedy też nie bedę go widział :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Na dzisiaj jest piekny i lśniący :) i taki ekstrawagancki...heheeeee :lol: :lol: :lol: :lol:
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 04 sie 2014, 23:58

Nie chodziło mi oto, że się czepiasz tylko "walisz prosto z mostu" - sam to mam i staram się to zmienić. Fotki zrobię to się trochę pośmiejecie - śmiech to zdrowie!!!
Smarki to chyba delikatne określenie na to moje "spawanie" - prostą spawarką radziecką na elektrody jakieś tam z marketu dla amatorów. Nie mogłem utrzymać łuku bo elektroda się wypalała i robiła się za duża odległość od spawanego materiału. Nadal jestem na etapie wyboru miga z funkcją MMA - spawanie elektrodą. Chcę kupić coś uniwersalnego do 1500-2000,- zł. za komplet z butlą i resztą.
Jak na razie wybrałem:
Weldman 180i -MIG+MMA inwerter cena około 1600,- za kpl.
Powermat PM-IMG-180 SM PRO cena za samą spawarkę 1200,-
Magnum MIG200 + MMA + TIG z wyświetlaczem i na kółkach cena 1550,- za spawarkę
Magnum MIG 205L cena 1549,- plus koszt reszty
Jak trochę czytałem na elektrodzie to wszyscy zachwalali tylko te powyżej 3-4 tyś. czyli ESAB,KEMPI
ale mnie taki drogi i suuper prooooofesjonalny sprzęt nie jest potrzebny.
Niby mógłbym załapać tą ruską i dalej robić migiem, ale gdzie to wszystko trzymać. Mam garaż ze 40 m/2 i już zamierzam dostawić blaszak bo się nie mieszczę z tym wszystkim i stoją maszyny pod chmurką. Na zimę potrzebuję także schować szpargały z tarasu i ...trudno się ruszyć.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ