Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: toku74 » 05 sie 2014, 08:15

petra pisze: Mam garaż ze 40 m/2 i już zamierzam dostawić blaszak bo się nie mieszczę z tym wszystkim i stoją maszyny pod chmurką. Na zimę potrzebuję także schować szpargały z tarasu i ...trudno się ruszyć.
Pozdrawiam
Petra
:D mi kiedyś na takie stwierdzenie powiedzieli: "butelki posprzątaj".
Nie, no fajnie. Z własnych obserwacji widzę, że spawarka spawarką, ale jej zasilanie mateż ogromne znaczenie. W swoim starym garażu kontakty były zasilane przewodem 1,5mm2. Straty były jak diabli i spawarka polska Cespa /zresztą bardzo miło ją wspominam/ spawała słabo. Ale już u znajomego jak nią spawałem była to inna bajka. Jednak to nadal była elektroda. Co do tanich migów to tak jak ze wszystkim co tanie: ile dasz, takie masz. Na początek oczywiście dobrze poćwiczyć czymś tańszym, ale nie licz na konkretne roboty. Konkretnie to one grzeją co najwyżej 3mm blachę.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: marcinbg » 26 sie 2014, 20:50

Panowie Wyraźcie opinie na temat tej maszyny http://olx.pl/oferta/spawarka-migomat-b ... 4SkhH.html ( to nie jest ten migomat tylko model ten sam dla jasności)Ponieważ mam opcje zakupu takiego migomatu jest to migomat przemysłowy jak widać. Ale nie spawał za dużo w swoim żywocie więcej stał ponieważ był kupiony 6 miesięcy przed zamknięciem zakładu i służył do spawania aluminium. Potem znajomy go odkupił ponieważ on go tylko używał w zakładzie i teraz chce go sprzedać ponieważ nic nim nie robi w domu z 2 razy nim spawaliśmy i tyle. Wiadomo na przydomowe sprawy to dosyć spora maszyna ale już teraz miałbym sporo pracy takim sprzętem a w niedalekiej przyszłości będę chcę wybudować warsztat ponieważ szkole się w kierunku mechaniki samochodowej.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: k_sit » 26 sie 2014, 21:21

Jeżeli jest tak jak piszesz warto go mieć za rozsądną cenę . Przecież to firma bester trafo powinno być miedzianym drutem nawinięte , mało elektroniki gdyż regulacja jest skokowa . Przy regulacji płynnej prądu spawania stosuje się tyrystory i sterownik nimi sterujący . Bajerem jest amperomierz i woltomierz .

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: RobFra » 26 sie 2014, 22:13

Panowie, zależy co kto potrafi i do czego spawarka i ile godzin w roku?
Ja kupiłem taką marketową za 300zł. Jak na razie to pospawałem tylko zaczep do pługa i parę drobiazgów. Spawacz ze mnie też niedzielny więc migomatem to miałbym kłopoty. Zalety znam bo techniczny jestem. Wiem, ze od narzędzi zależy jakość i szybkość pracy. Kuriozum jest zakup kolegi - klucz imbusowy za 167zł. Tak tylko 1szt, ale musiał odkręcać coś przelotowo (czyli długość) i mocno zakręcone.

Odnośnie wyposażenia to oprócz spawarki mam małą tokarkę, wiertarkę stołową i imadłem krzyżakowym, myjkę ciśnieniową, wielki komplet gwintowników. Polski bo chińskie są zwichrowane. Kilka komplety kluczy płaskich, oczkowych, nasadowych itp.

Dłubię w różnych sprzętach i polecam kupić raz a dobrze. Wiertła czy klucze cena x3, ale jakość wyjdzie x6.

Lista życzeń:
kompresor
zestaw lakierniczy
piaskarka....
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 27 sie 2014, 09:23

Kolego Rob, Twoja lista życzeń jest także moją. Spawarkę już właściwie kupiłem "Weldman 180i" tylko czekam na butlę z gazem, odebrać i zapłacić w tą sobotę. Następnym zakupem ma być właśnie kompresor, bo ten co mam to taki wynalazek z USA przerobiony na 220V i "sprawny inaczej"
Szukałem w mojej okolicy fachowca co by zerknął i naprawił, ale ...nie znalazłem.
Zamierzam także kupić jakąś wiertarkę stołową, ale nie mogę się zdecydować:
- Polska WS-15 jest moim marzeniem, ale ceny tych z "aledrogo" odstraszają
- Nowe ze sklepów to ponoć nic nie warte, ale ... może jakąś polecasz, jaką Ty masz wiertarkę?
Jak kupisz kompresor to daj znać i proszę o opinię.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 01 wrz 2014, 15:01

Witam, drodzy koledzy, spawarka zakupiona taka o jakiej pisałem - "Weldman 180 i" + butla CO2
Niestety fotografii nie zrobiłem bo po prostu zapomniałem. Test jak na razie tylko MMA czyli elektrodą.
Różnica po...rażająca między tą ruską, zupełnie inna bajka. Chyba jednak umiem spawać i nawet porafię utrzymać ciągłość spawu, a nie smarkać jak tą starą. Głupio się pytać, ale kto pyta to nie błądzi. Powiedzcie Panowie jakie ciśnienie robocze ustawić na reduktorze? i czym się to robi?
Na reduktorze mam dwa zegary - ten z lewej to wysokociśnieniowy i doczytałem, że pokazuje ciśnienie w butli i to jest zrozumiałe i proste.
Ten z prawej natomiast jest niskociśnieniowy i ... nigdzie nie piszą ile powinien pokazywać przy spawaniu. Widocznie myślą, że to jest tak oczywiste, ale nie dla mnie. Nigdy nie spawałem sam migem i nie ustawiałem zaworu butli, a właściwie reduktora. Myślałem że wszystkiego się dowiem z instrukcji i nie pytałem w sklepie. Miałem trochę się pobawić i eksperymentować, ale ... żona znalazła przy bramie takie piękne okazy prawdziwków, że ja zapalony grzybiarz rzuciłem wszystko i poszedłem na obchód swojego lasku. Przez kilka minut napełniłem koszyk pięknymi prawdziwkami więc dałem spokój spawarce i poleciałem na "wielkie koszenie grzybków" - wynik to około 50-60 zdrowych okazów prawdziwków, a robaczywych chyba tyle samo. I jak tu bawić się spawarką. Wieczorem zadzwonił sąsiad, że przydałby się mu mój wóz do do przewozu zboża, więc odpaliłem malucha i podprowadziłem "sprzęt" do jego stodoły. Weszło na wóz duuużo zboża.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: k_sit » 03 wrz 2014, 07:32

Zbyszku ja stosuje reduktor z rotametrem i ustawiam przepływ między 5-7 l/min ,kiedyś stosowałem zegarowy ale min nie ustawisz precyzyjnie przepływu. http://www.arweld.net/1133,reduktor-do- ... siadz.html

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 07 wrz 2014, 22:43

Dzięki za podpowiedź Krzychu, sprawię sobie taki na pewno! Byłem ostatnio parę dni na działce, ale miałem urwanie głowy z wykończeniem domu i zupełnie brak czasu na zabawę w spawacza. Po całym dniu zasypiałem przy kolacji.
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

oscar.adrenalina
Posty: 114
Rejestracja: 01 lip 2013, 16:11
Lokalizacja: Orońsko koło Radomia

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: oscar.adrenalina » 19 paź 2014, 21:33

Ja też lubię majsterkować ale większość prac zlecam fachowcom.
Jeśli już coś potrzebuję to najczęściej pożyczam od szwagra on ma duuużoo narzędzi
Ze względu na moje chobbi( strzelanie) nie mam czasu na prace w domu.
Ale za to w Mistrzostwach Wojska Polskiego w 2011.r zająłem 3 miejsce w strzelaniu z pistoletu, a w 2013r. 3 miejsce w strzelaniu z karabinu pneumatycznego.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 19 paź 2014, 23:17

Witajcie koledzy, miesiąc temu kupiłem spawarkę i dopiero w ten weekend mogłem ją przetestować. Panowie ....spawanie migomatem w osłonie gazu to naprawdę nic trudnego. Kupiłem garaż metalowy i musiałem go trochę usprawnić do swoich potrzeb - wstawić drzwi metalowe, które mi zostały z prób zabezpieczenia domu przed złodziejem. Już nie potrzebuję wołać znajomego spawacza bo sam mogę sobie pospawać takie konstrukcje i ...chyba nawet lepiej.!!!
Maska samościemniająca także zdała egzamin - działa bez zarzutu, rewelka!!
Pozdrawiam
Petra
PS
W strzelanie bawiłem się kiedyś w wojsku na strzelnicy i nawet nieźle mi to szło bo miałem najlepszy wynik z całej kompanii i trzy dni urlopu od dowódcy.
Natomiast później na strzelnicy pod stadionem "Dziesięciolecia" udało mi się wygrać dwa miśki pluszowe bo trzeciego niestety nie miałem już okazji - właściciel strzelnicy "zrezygnował" i nie dał mi karabinku do ręki.
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ