Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: toku74 » 23 lis 2014, 10:43

Nie ma co przesądzać na podstawie ilości oferowanych narzędzi. Dobra restauracja też ma tylko kilka dań, a chińszczyzsna setki /to samo tylko pod inną nazwą/.

Awatar użytkownika
Konik
Posty: 49
Rejestracja: 23 gru 2013, 22:30

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: Konik » 23 lis 2014, 22:04

najlepiej było by samemu przetestować

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 24 lis 2014, 18:34

Stało się, zamówiłem z dodatkową tarczą tnącą na zapas w cenie 125,- zł.
Sama pilarka w komplecie z tarczą to 499,- zł. w promocji, nie jest to mało, ale robię sobie prezent pod choinkę! Jak mi dostarczą to przetestuję na paletach drewnianych, które doskonale nadają się do rozpalania ognia w piecu CO na działce. Następnym testem będą deski z budowy, których mam caały stos, a bałem się ciąć piłą łańcuchową bo łańcuch i prowadnica do wymiany po takiej robocie.
Dowiedziałem się dzisiaj, że pilarka niestety przeznaczona jest tylko do tych tarcz bo ma mniejsze obroty i normalne tarcze mogą być mało efektywne. Oczywiście sprawdzę sam i ocenię "w praniu"
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: zbYszek » 25 lis 2014, 05:26

Eno! Dechy i palety to pikuś i nawet pilarką "noname" przerżniesz je bez problemu. Spróbuj ugryźć jakiś kwadratowy profil stalowy - to nam coś więcej powie o tej maszynie! :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 30 lis 2014, 21:35

Maszynka kupiona, przyjechała w piątek i w sobotę zrobiłem małą próbę. Dechy z rozbiórki, grube i z taką żywicą, że takich w naszych czasach w tartaku nie kupisz a tą tarczą bez problemu, jak papier.
Spróbowałem przeciąć płaskownik taki około 3mm gruby i 3 cm szeroki i ... nawet nie poczułem jak przeciąłem go tą pilarką. Latem obcinałem takie płaskowniki kątówką i snop iskier oraz wcale nie tak łatwo to szło, a tu nawet nic nie zaiskrzyło i przecięte.
Myślę, że zakup był trafiony - nie muszę uważać na gwoździe w deskach, a drobne profile potnę bez problemu.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: jarekstryszawa » 30 lis 2014, 22:03

Wrzuć jakiś link do tego cuda.
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 30 lis 2014, 22:43

Firma Robo-Kop między innymi handluje na Allegro tymi pilarkami.

http://www.youtube.com/watch?v=bH-uW7vaow4

Filmik jest fajny i pokazuje co ona potrafi.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: zbYszek » 01 gru 2014, 11:05

Dzięki Zbyszku za informację i relacje z testu. Takie coś by mi się przydało - trza będzie napisać list do Mikołaja... ;)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 01 gru 2014, 17:11

Od dawna chciałem sobie kupić taką podręczną piłę, mam dużą stacjonarną krajzegę ale jak na razie stoi w kącie garażu i "odpalenie" to strata czasu dla przycięcia trzech desek pod wymiar. Szukałem czegoś porządnego np. makity lub dewalta ale tu ceny także 500-600 zł. i zobaczyłem ten filmik.
Cena w promocji i do tego z tarczą wielofunkcyjną, zaryzykuję! Do drewna będzie dobra, a jak z metalem da radę to jestem posiadaczem "2 w 1" czyli super :D
Test to ona przejdzie jak się wezmę za remont garażu i przystosowanie go bardziej pod mały warsztacik niż przechowalnie sprzętu. Mam zebrane "kupę żelastwa" i mam zamiar porobić stoły warsztatowe i półki. Jak się zdążyłem przekonać wygodniej nią ciąć kątowniki niż kątówką. Zdemontowane okiennice antywłamaniowe jak nic będą pasować do zrobienia stołów warsztatowych - wystarczy przyspawać tylko nogi.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: petra » 27 kwie 2015, 20:31

Stół warsztatowy to jeszcze nie jest, ale ...na początek zaprojektowałem wózek pod spawarkę i butlę z CO2 oraz podstawowe narzędzia do pracy. Wszystko to po to, żeby nie nosić tego wszystkiego "na kilka razy" i jak już zmęczę się przenosinami przystępować do właściwej roboty. Mam zdjęcia z postępu prac i w maju przedstawię do oceny.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ