Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
ogon
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:34

Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: ogon » 27 wrz 2017, 22:18

Witam.
Potrzebuję zakupić wkrętarkę, budżet to 700pln.
Wkrętarka bez udaru, najchętniej z dwoma bateriami.
Praca w drewnie lub jakaś dziurka w metalowej blaszce.
Myślę o DeWALT XR lub Graphite PRO 59GP400
Nie jestem majsterkowiczem i nie mam pojęcia o sprzęcie.
Może ktoś używa i ma doświadczenie?

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Luzak » 27 wrz 2017, 22:46

Nie pracowałem nigdy DeWaltem więc nie doradzę. Graphite odradzam - firma bez historii - bardziej marketówka niż profi. W firmie bazujemy na Festoolu ale to inne ceny. Z tańszego sprzętu mamy też Makite i w tym przefziale cenowym coś znajdziesz - tę firmę polecam. Np jedna kupiona w 2009 i w zeszłym roku chciałem dokupić aku - bez problemu. Do marketówek takie rzeczy niemożliwe.

Akronix
Posty: 110
Rejestracja: 12 maja 2015, 22:14

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Akronix » 27 wrz 2017, 23:18

Ja używam Makity od kilku lat i nie narzekam. W Twoim budżecie mieści się coś takiego:
http://www.makita.sklep.pl/makita-6281d ... p-803.html
Obrazek
Oczywiście o miejscu zakupu i cenie zdecyduj sam. tu jest po prostu solidny opis.
Wersja w walizce przy nie codziennym używaniu to dobry wybór bo narzędzie nie jest oblepione kurzem i izolowane od wilgoci.
Akronix
---------
Yanmar F14D + TuR + Gleba RSA1201

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: RobsonWawa » 28 wrz 2017, 07:17

Z doświadczenia wiem , że w tym sklepie będzie taniej :) 545 zeta i wysyłka z dnia na dzień :)

http://www.narzedzia.pl/produkty/search=MAKITA%206281
Ta sama makita ale w dużo lepszej cenie :)

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Luzak » 28 wrz 2017, 08:16

Jeżeli Makita do warsztatowych zastosowań to polecam 18V - niech moc i pojemność aku będzie z Tobą :-) Ten zestaw jest niegłupi - co ważne - są 2 aku.

http://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkret ... 63823.html

lub ta - zestaw bez gadżetów ale za to wkrętarka ma udar - czasami się przydaje :-)

http://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkret ... 61336.html

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: emek650 » 28 wrz 2017, 09:55

Raczej wybierz coś z akumulatorami litowo-jonowymi, różnica w cenie zakupu niewielka, w użytkowaniu potężna.

Expert Grupy Topex
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2017, 11:29

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Expert Grupy Topex » 04 paź 2017, 12:41

Hej,

Na początek dzień dobry wszytskim - to mój debiutancki post na tym forum.
Jestem pracownikiem Grupy Topex- właściciela marki GRAPHITE, więc pozwolę sobie wziąć udział w dyskusji, ponieważ uważam, że nasze narzędzie zostało niesłusznie sklasyfikowane jako sprzęt z niższej półki.

Ogon, w swoim zapytaniu wskazałeś na model 59GP400.
Urządzenie jak najbardziej wpisuje się w segment profesjonalny, świadczą o tym między innymi:

– ogniwa Li-Ion Samsung 2.5Ah a akumulator z dodatkową funkcją PowerBank USB i pełnym zabezpieczeniem elektronicznym,
- Silnik marki Mabuchi,
- uchwyt metalowy 13mm, jednotulejowy z blokada cklick marki Jacobs,
- w całości metalowa przekładnia planetarna,
- ładowarka 1h z pełną kontrolą ładowania,
- moment obrotowy: miękki 40Nm, twardy 68Nm

Biorąc pod uwagę moment obrotowy i to, że urządzenie jest z 13mm uchwytem można śmiało założyć, że z większością cięższych prac sobie poradzi, czy to w ślusarstwie czy ciesielstwie, nie wspominając o drobniejszych pracach konstrukcyjno-montażowych. Nie musisz się też martwić o ewentualne usterki. GRAPHITE PRO to 3 lata standardowej gwarancji, plus dodatkowe 2 po zarejestrowaniu. Gwarancja dotyczy wszystkich składowych i jeśli w ciągu tego czasu ujawni się wada fabryczna – jakościowa lub montażowa to zostanie usunięta przez serwis. Dostęp do części zamiennych jest, w razie potrzeby można je dokupić, na przykład tutaj: https://gtxservice.pl/catalog/product/v ... o-59gp400/

Reasumując, absolutnie nie zgadzam się z Luzak, że narzędzia takie jak model 59GP400 to produkt zbliżony jakością do sprzętu marketowego. GRAPHITE PRO to marka oferująca narzędzia przeznaczone do użytku profesjonalnego.

Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: marekspectra » 04 paź 2017, 15:41

Witaj Tomku, pewnie pojawią sie głosy że Twój post to "reklama" a tej tutaj nie lubimy :) ale ja doceniam fakt ,że od razu postawiłeś sprawę jasno i używasz merytorycznych argumentów. Dziękuje za przekazane nam informacje.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Luzak » 04 paź 2017, 18:40

Tomek, szacun, że z podniesioną przyłbicą i rzeczowo piszesz o produkcie firmy, którą reprezentujesz.

Ja przyznaję nigdy nie pracowałem tym sprzętem - w mojej firmie używamy tylko Festoola i Makity. Nawet nie miałem okazji dotykać Waszego sprzętu na żadnych targach branżowych po których jeżdżę.

Jak będzie możliwość przetestowania Waszego sprzętu tak jak zapewniają mi to inni producenci to chętnie skorzystam i podzielę się opinią popartą praktyką. A może i nawet w przyszłości coś kupię :-)

Tymczasem pozostaję przy sprawdzonych i obecnych od kilkunastu lat na rynku firmach :-)

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: zbYszek » 04 paź 2017, 20:02

Taka reklama, to nie reklama, a merytoryczny głos.
Swoją drogą szkoda, że firma/marka Topex tak sobie zepsuła opinię i teraz musi promować nową markę.
A jeszcze zupełnie inną parą kaloszy jest to, że wspominana przez Tomka z Topexu wkrętarka kosztuje prawie tysiaka i jako taka nie kwalifikuje się do kategorii "do 700PLN". :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

ODPOWIEDZ