Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
ogon
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:34

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: ogon » 04 paź 2017, 21:13

Dostępność części dla marki GRAPHITE to duży plus. Do tej pory korzystam z 14V starego modelu owej firmy. Wszystko ok, poza tym że jednego roku zimowała w nieogrzewanym blaszaku (-20)i baterie lekko przymarzły i tak już zostało.Szykuję ogrzewany warsztat dla sprzętu i traktorka. Patrząc na stary model, zdecydowałem się na zakup nowego. Po dokładnym przetestowaniu powiem czy warto.

PAW99
Posty: 69
Rejestracja: 05 maja 2017, 14:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: PAW99 » 04 paź 2017, 23:39

Polecam Ci wiertarko wkrętarkę Bosch GSR 10,8-2-LI Professional z dwoma akumulatorami. Posiadam taką już 3 lata i bardzo sobie chwale lekka i mocna wkrętarka. Ja mam baterie 1,2ah i starcza na dość długo a teraz są baterie 2,0ah starczy na jeszcze dłużej. ;)
Obrazek

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: newrom » 05 paź 2017, 19:50

Zbigu, topex jako marka jest dla ludzi co chcą tanio. Kiedyś była linia profi ale klienci nie widzieli tego nie rozróżniali i często było że "w markecie topex kosztuje pół tego". Uważam że to dobrze że można kupić szlifierkę za stówę i dużo lepszą za tysiaka. Bo po cholerę mi droga jak używam sporadycznie ? :)
Używam wkrętarki graphite ale na kabel i nie mogę narzekać. Pilarka też się sprawdziła.
Osobiście bym te narzędzia zaliczył do grupy przeznaczonej dla zaawansowanego amatora, albo dla kogoś kto dopiero musi się dorobić dobrych narzędzi. Ale za "rozsądne" pieniądze to całkiem fajny sprzęt.
Narzędzia akumulatorowe widzę tylko tam gdzie brak prądu.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: zbYszek » 06 paź 2017, 15:05

Dzięki za wyjaśnienie sprawy topexa. :)
Co do narzędzi aku, to odkąd mam w warsztacie dwie wkrętarki, z których jedna robi za wiertarkę, to nie pamiętam, kiedy ostatnio używałem ręcznej wiertarki 230V. Tym bardziej, że mam również małą wiertarkę stołową...
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: newrom » 06 paź 2017, 22:20

Każdemu wg potrzeb :) Ja za mało robię wkrętarkami żeby kabel sprawiał mi kłopot, do tego takie urządzenie jest bezobsługowe gdy się nim nie pracuje (a do akku trzeba czasem zaglądnąć i zimna nie lubi). Z drugiej strony zdarzyło mi się zapomnieć o kablu i musiałem coś później odkręcać :mrgreen:
Co do topexa to napisałem z doświadczeń z handlu, oficjalnej wykładni nie znam - jedynie to co przedstawiciele i klienci opowiadali :)

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Witek » 06 paź 2017, 22:21

Jako kręcący około 15-25 tyś wkrętów rocznie mogę chyba wypowiedzieć się w tym temacie. W swojej firmie postawiłem sobie za cel kupować narzędzia raz, bo uważam że dobre narzędzie jest podstawą satysfakcji którą odczuwasz kiedy pracujesz, mam słabe nerwy i bardzo szybko irytuje mnie jak jakieś narzędzie psuje się od używania, dodam zgodnie z przeznaczeniem ofc chodź intensywnie :). Nie zawsze się to udaje ale staram się być w tej kwestii bezkompromisowy a wszelkie odstępstwa mszczą się prędzej czy później. W kwestii wkrętarek mam wypróbowane dwie firmy Ryobi - wybrałem bo widziałem sporo woodworker'ów na yt pracujących tym sprzętem i sie nei zawiodłem oraz Maktec ponieważ jest to marka Makity dla narzędzi do użytku domowego jednak w dalszym ciągu wysokiej jakości, coś jak kiedyś zielony bosch (nawiasem mam kątówkę która ma już 18 lat). Wkrętarkę Ryobi mam od dwóch lat tak samo Maktec a tym że Maktec jest udarowy i był w zestawie z już dwoma akumulatorami - czas pracy jest na tyle długi że spokojnie zdążysz naładować jeden akumulator zanim rozładujesz drugi mi się tylko raz udało wyprzedzić ładowarkę. Ryobi kupiłem na promocji z podstawowym aku 1.5Ah po czym dokupiłem 4.0 Ah z szybką ładowarką i taki zestaw naprawdę daje radę. Mam jeszcze dwie malutkie Meec ale o nich niewiele mogę powiedzieć bo głównie służą mi do wiercenia w rurach od nawodnień więc się nie przepracowują - tyle co przewiercić wiertłem skrzydełkowym rurę PE :) WIęc jeśli wybierzesz Ryobi albo Makteca to się nie zawiedziesz. Pozdrawiam

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Miecho » 07 paź 2017, 20:11

Moja główną w-w jest Hitachi DS12DVF3 +2baterie i latarka, kupiona w 2011 +/- 600pln
Obrazek
Pracuje w deszczu, w słońcu, w błocie, w piachu, przy nawadnianiu i przy tarasach. Raz wymieniałem stojan ponieważ chłopaki ustawili na wiercenie przy wkręcaniu SPAX50mm w 24mm merbau i legary bangkirai. Na najwyższym sprzęgle nie dawała rady, tarasu było ponad 50m2, a na 1m2 wchodzi 40szt takich śrub :D Poza tym bezproblemowa, baterie trzymają pomimo zimowania pod wiatami. Stal wierci na dobrych wiertłach do 10mm, wkręty ciesielskie na torx wchodzą w sosnę do długości230mm
Jako pomoc w pracach czysto monterskich-nawadnianie, zakupiłem malutkiego Einhell'a ze zdejmowanym futerkiem - powiem szczeże, że nie liczyłem na cuda i jestem mile zaskoczony :lol:
Obrazek

Trochę poza tematem.
Ostatnio do nawiertek siodłowych 32 i 25-3/4 używam tego wichajstra, robi czysta dziurkę, wyciąga plastik i nie ma wiórów w rurach, tylko czasem trudno dostać. "Gubi się" z powodu ciemnego koloru
Obrazek
http://www.gardena.com/pl/water-managem ... montazowa/

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Witek » 07 paź 2017, 22:10

Dzięki Miecho nie znałem tego ustrojstwa z Gardeny :) zakupię, tylko czy nie jest to dosyć wolne przez to ze musisz wkręcić cały gwint i go wykręcić? wiertarka wprawdzie wymaga większej wprawy i trzeba przepłukać na koniec rurociąg ale wydaje mi sie że jednak jest to szybsze :)

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Miecho » 08 paź 2017, 07:37

Ja Cię nie na mawiam, pokazałem czego CZASEM używam.
Wolne to zależy - jak masz pewnego "nawiercacza" albo piórko z dobrym ogranicznikiem to spokój, tutaj 100% pewności i czysta robota.
A może by przerobić to do wkrętarki? a może zeszlifować gwint na 1/3? możliwości jest wiele, nie sztuką jest kupić narzędzie, sztuką jest z niego efektywnie korzystać ;)

Zdarzyło mi się pojechać bez wiertarek na robotę, a klucz 10-13 i ten bajer, razem z nożycami, jest zawsze w skrzynce ze złączkami :D

Expert Grupy Topex
Posty: 3
Rejestracja: 02 paź 2017, 11:29

Re: Wiertarko-wkrętarka do 700pln

Post autor: Expert Grupy Topex » 09 paź 2017, 15:00

Cześć,

dzięki za miłe słowa :)
Zawsze staram się doradzać, nie sprzedawać.
Dobrych narzędzi na rynku nie brakuje, więc wierzę, że każdy z was znajdzie coś dla siebie i życzę żeby były to same dobre wybory.

Luzak, na pewno przekażę Twoją uwagę do działu handlowego i do markeitngu i mam nadzieję, że w przyszłości spotkamy się
gdzieś w gronie specjalistów i wymienimy się wiedzą. Jeśli chodzi o prezentowanie sprzętu na żywo, to mamy samochody
pokazowe, które pojawiają się na dniach otwartych dystrybutorów i w sklepach stacjonarnych. Tam można spotkać naszych
fachowców, wypróbować sprzęt i podjąć rzeczową dyskusję. Obecnie robimy prezentację narzędzi marek GRAPHITE i GRAPHITE
PRO oraz NEO, ale jeśli bedziesz chciał porozmawiać o TOPEXie to na pewno będzie z kim :)

zbYszek - nie zgodzę się, że wkrętarkę 59GP400 można kupić tylko w cenie 1000 pln. W sklepach internetowych z narzędziami
można trafić nowe egzemplarze nawet w cenie 650 pln. Trzeba tylko dobrze poszukać :)

Jesli chodzi o naszą drugą markę - TOPEX to faktycznie newrom ma rację. Większość narzędzi tej marki to sprzęt
przeznaczony podstawowych prac w domu. Nie zmienia to faktu, że cały czas pracujemy intensywnie nad ulepszaniem produktów
TOPEX i dostosowaniem ich do rosnących wymagań użytkowników. Ostatnio powstały również produkty TOPEX, które poza domowym
zastosowaniem przeznaczone są do wykonywania zaawansowanych prac na poziomie półprofesjonalnym. Nalezą do nich np.
zestawy kluczy nasadowych (modele takie jak: 38D693,38D694,38D643 i 38D852).

Tyle ode mnie. Jakbyście mieli do mnie jeszcze jakieś pytania to zapraszam do kontaktu tutaj lub na priv.

Pozdrowienia,
Tomek

ODPOWIEDZ