Jakie ciuchy robocze ?

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Jakie ciuchy robocze ?

Post autor: Miecho » 30 paź 2017, 20:18

Mam swój sprawdzony zestaw BHP:
Spodnie robocze CSX Orion - pierwsze kupiłem w '12 i po interwencji krawcowej wytrzymały 3 sezony, dzisiaj zakupiłem trzecią parę i będę kupował nadal, koszt ok 100brutto lub 130 ogrodniczki, z tej firmy kupuję również "sandały trekingowe" - 2 sezonu to u mnie nie lada osiągnięcie, a one jeszcze się kupy trzymają.
Na "grzbiet", w zależności od pory roku różnej grubości polary.
Na uszy 3M Peltor I, a na oczy okulary ochronne Esab Spec Clear.

Musze mieć dobre jakościowo ciuch ponieważ nie mam zwyczaju się przebierać w ciągu dnia. Nieważne czy koszę, czy szlifuję spawam czy zasuwam na kolanach przy kostce wszystko robię w tym w czym rano wyszedłem z domu. Jedynie do smarów i malowania staram się zakładać coś "do wykończenia".
Tutaj w okolicy mamy dużego producenta odzieży BHP, kupuje czasami w cenach netto np. spodnie za 30-40zł, ale nie są warte tej ceny.
Taniość, taniość, słabe wykonanie, materiał szybko puszcza i nawet niema gdzie igły wbić, a o ergonomii to nikt u niech nie słyszał.
Dla pracowników fizycznych z łapanki są OK.

ogon
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:34

Re: Jakie ciuchy robocze ?

Post autor: ogon » 30 paź 2017, 21:32

Jakiś czas temu,jadąc na usługę do klienta, zakupiłem w sklepie BHP odpowiedni strój roboczy.Piękne spodnie ogrodniczki, bluzę z polaru i ładniutki bezrękawnik. Wydałem 330 pln prawie jak za garnitur od Armaniego i do roboty.. Po trzech godzinach, lekkiej pracy za sterami Kubusia, schodząc na przerwę, spodnie pękają w kroku, prawie po kolana. Trochę to śmieszne, ale na szczęście klientów nie było na miejscu. Ogrodniczki nie wytrzymały jednego dnia, wyglądały solidnie ale chinole, może zastosowali rozpuszczalne nici chirurgiczne.Od tamtej pory używam stroju codziennego - czyli ubrań z sklepu górskiego. Wygodnie i praktycznie.Jeśli trzeba, zakładam zieloną odblaskową kamizelkę i biały kask wtedy łatwiej rozmawiać z budowlańcami.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Jakie ciuchy robocze ?

Post autor: Luzak » 30 paź 2017, 21:40

Biały kask to podstawa :-)

mleczny87
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2017, 21:59

Re: Jakie ciuchy robocze ?

Post autor: mleczny87 » 02 lis 2017, 20:39

A dzisiaj sprawiłem sobie coś takiego za jedyne 87 PLN 8-)

Obrazek

ODPOWIEDZ