hamulce na przód

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
ryju
Posty: 97
Rejestracja: 25 lut 2015, 19:37

hamulce na przód

Post autor: ryju » 06 mar 2015, 05:03

czy w ciągnikach 4x4 przednia oś ma hamulce? czy tylko tylne koła je posiadają?
a może to jest tak że gdy hamujesz to przednie koła hamują napędem (jeśli jest załączony)razem z tylnym,może macie doświadczenia z jazdy w terenie górzystym,ja mieszkam w górach i bez przedniego napędu lub hamulca jazda z góry czasem bywa bardzo ryzykowna.
mam z przodu hamulec jest to super sprawa przy zjazdach w dół

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: hamulce na przód

Post autor: borówka » 06 mar 2015, 20:02

Ja w swoim yanmarku mam chyba tak jak większość hamulce dzielone na dwie tylne osie.W momencie jazdy z napędem 4x4 przód też hamuje poprzez napęd.oczywiście pod warunkiem kiedy sprzęgło nie jest wciśnięte.Dodatkowo w zależności od nachylenia terenu zawsze włączam dwa przełożenia niższe niż jazda pod górkę.Wydaje mi się że tak jest bezpieczniej zwłaszcza z obciążoną przyczepą.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: hamulce na przód

Post autor: marekspectra » 07 mar 2015, 23:04

Dokładnie, na zjazdach zapina sie 4x4 i hamując tylnymi , przednie również hamują. Jak dotąd nie widziałem małego traktorka z z hamulcami na osi przedniej. Zresztą prawdziwe ciągniki też ich raczej nie mają.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: hamulce na przód

Post autor: petra » 09 mar 2015, 19:08

U mnie górek jak na lekarstwo, ale sprawdzałem kiedyś hamulce i byłem mile zaskoczony. Przy zapiętym ręcznym ruszyłem, ale tylko na pierwszym biegu i dźwignie od przełożenia do przodu, więc...nieźle. Przy dźwigniach do tyłu, dało radę ale silnik zdychał. Przy hamowaniu na polnej drodze bez załączonego 4x4 zrobiłem niezłe bruzdy i ... mocno musiałem się trzymać kierownicy.
Przednie koła chyba nie zablokowały, a przy najmniej nie zauważyłem.
Pozdr
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ