rewers w traktorkach

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
ryju
Posty: 97
Rejestracja: 25 lut 2015, 19:37

rewers w traktorkach

Post autor: ryju » 06 mar 2015, 04:50

Wiatam

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć wprost(łopatologicznie)na jakiej zasadzie działa rewers przy kierownicy, trzeba wcisnąć sprzęgło żeby zmienić kierunek jazdy,czy też jest tak jak w koparkach?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: rewers w traktorkach

Post autor: k_sit » 06 mar 2015, 05:22

ryju pisze:Wiatam

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć wprost(łopatologicznie)na jakiej zasadzie działa rewers przy kierownicy, trzeba wcisnąć sprzęgło żeby zmienić kierunek jazdy,czy też jest tak jak w koparkach?

Rewers jest to przekładnia nawrotna inaczej dwu kierunkowa lewo,prawo obrotowa lub zgodna i przeciwbieżna w stosunku wału napędowego. W traktorkach zastosowano rewers mechaniczny i przy każdej zmianie należało by się zatrzymać i użyć sprzęgła. Inna historia z napędem hydrostatycznymi lub ze zmiennikami momentu.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: rewers w traktorkach

Post autor: petra » 09 mar 2015, 19:36

Łopatologicznie to jest tak Krzychu. ;)
Musisz się zatrzymać, wcisnąć sprzęgło, zmienić położenie dźwigni rewersu i puścić sprzęgło. Traktorek zmieni kierunek jazdy. Nie musisz wachlować biegami i to jest fajne! :D
Nigdy nie próbuj tego - podczas jazdy! :!: bez włączonego sprzęgła! :!:
No chyba że przy wyłączonym silniku, wtedy możesz się "pobawić" tą dźwignią.
No chyba że chcesz mieć wydatki i remont traktorka :lol: :twisted:
Krzysiu my jesteśmy tylko prostymi "traktorzystami" i daleko nam do takich fachowców jak Ty
Jak czytam niektóre Twoje, Piotra i jeszcze kilku kolegów posty to mimo, że skończyłem samochodówkę to muszę... :oops: nieraz sobie to dwa razy przeczytać. Bardzo dobrze że jesteście na forum 8-) i chce się Wam to wszystko nam tłumaczyć, nieraz po kilka razy, jak dobrze zauważyłem 8-)
Pozdr
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ