Praca z glebogryzarką - czyli jak pracować oraz co i jak

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Praca z glebogryzarką - czyli jak pracować oraz co i jak

Post autor: marekspectra » 29 kwie 2016, 21:59

Startując traktorkiem - glebogryzarka w górze , opuszczasz powoli ta wgryza sie stopniowo w ziemie.

Skoro masz 2600 to znaczy ze tyle trzeba mieć :) ja mam zaznaczone 2200 -(chyba:)

W każdym razie glebogryzarka stawia duzy opór podczas pracy dlatego ustawienia pto i obrotów jak napisałem a prędkością jazdy reagujesz na warunki glebowe.

Możliwe że Że trzeba zejśc na niższe biegi i wbic np 2 reduktor i 1 skrzynia.. ale to jak napisałem , zalezy od struktury gleby
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Praca z glebogryzarką - czyli jak pracować oraz co i jak

Post autor: marcinbg » 29 kwie 2016, 22:07

Witam!
Chciałbym tylko dodać że na początku lepiej nie porywać się na nie wiadomo jak wydajną pracę glebką z uwagi na to że chwile trzeba przy niej czasu spędzić żeby"wyczaić" sobie swój jak ja to nazywam tryb pracy . Glebogryzarka to super sprawa ale trzeba jak ze wszystkim trochę cierpliwości a efekty będą naprawdę zadowalające. Miłej pracy Życzę i Pozdrawiam Marcin!

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Praca z glebogryzarką - czyli jak pracować oraz co i jak

Post autor: k_sit » 29 kwie 2016, 22:30

W pracy z glebogryzarką nie dopuszczalne jest przekraczanie 540 obr/min WOM . Instrukcja obsługi się kłania i czytanie piktogramów.
Chyba że chcesz pożegnać się z ciągnikiem i osprzętem zostawiając go u" naprawnika " tzn. mechanik .

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Praca z glebogryzarką - czyli jak pracować oraz co i jak

Post autor: RobFra » 29 kwie 2016, 22:43

k_sit pisze:W pracy z glebogryzarką nie dopuszczalne jest przekraczanie 540 obr/min WOM .
Dobrze sit napisał. To tak jakby naparzać motyką 9 razy na sekundę. Kto da radę?
Ja daję 2 na PTO i silnik 1800-2000. Dawał radę Suzue 16KM i daje radę Mitsu 14,5KM na WOM. W obu przypadkach ok. 1,2KM/10cm glebogryzarki.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Posty: 66
Rejestracja: 05 lis 2015, 09:05
Lokalizacja: Wilno

Re: Praca z glebogryzarką - czyli jak pracować oraz co i jak

Post autor: Jaroslaw » 29 kwie 2016, 22:45

k_sit pisze:Chyba że chcesz pożegnać się z ciągnikiem i osprzętem zostawiając go u" naprawnika " tzn. mechanik .
Na pewno, że nie :D Dlatego i zapytałem o swoich zwątpieniach, żeby coś nie zepsuć, u was - Fachowców :D

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Posty: 66
Rejestracja: 05 lis 2015, 09:05
Lokalizacja: Wilno

Re: Praca z glebogryzarką - czyli jak pracować oraz co i jak

Post autor: Jaroslaw » 29 kwie 2016, 22:53

RobFra pisze:
k_sit pisze:W pracy z glebogryzarką nie dopuszczalne jest przekraczanie 540 obr/min WOM .
Dobrze sit napisał. To tak jakby naparzać motyką 9 razy na sekundę. Kto da radę?
Dosłownie :lol: . Czułem jak ciężko się bije serduszko kuboty :(

ODPOWIEDZ