Agregat Ścierniskowy czyli Gruber

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
KKKasIo
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2014, 09:30

Agregat Ścierniskowy czyli Gruber

Post autor: KKKasIo » 08 lip 2014, 16:29

Czy byłoby to praktyczne?
O szerokości roboczej 120cm.
Zbudować go na podstawie np. Lemkena Achata 13
Załączniki
np. ten
np. ten
images.jpg (9.61 KiB) Przejrzano 4561 razy

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Agregat Ścierniskowy czyli Gruber

Post autor: marekspectra » 10 lip 2014, 11:30

Chyba nikt z chłopaków takiej maszyny nie ma. Kultywatory z wałem już tak - i powiem że sie sprawdzają. Ale agregat scierniskowy? To trochę przerost formy nad trescią . My uprawiamy małe areały - hobbistycznie. Raz przejedzie sie pługiem, drugi raz bronami i gotowe. Dwie jazdy dwa razy radocha :) Agregat to komuś kto ma jakieś duże arały - oszczednosc paliwa, czasu i takie tam...

Może być problem z uciągnieciem takiego zestawu, wszystko zależy od gleby i jej związłosci . Raczej bym nie ryzykował budowy takiej konstrukcji.

Choć oczywiscie masz prawo do swojego zdania :) Chetnie bym zobaczył czy mam rację czy jednak sie myliłem :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Agregat Ścierniskowy czyli Gruber

Post autor: kamil00 » 10 lip 2014, 16:42

Niestety ta maszyna nie będzie dobrze pracować z małymi traktorkami gównie chodzi o to że tego typu sprzęt potrzebuje sporej mocy i przedewszystkim prędkości minimum 10-15 km/h co przy naszych traktorkach to maksymalna prędkość jazdy , a za tym idzie mała siła uciągu przy tej prędkości

ODPOWIEDZ