Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Gelo » 04 mar 2019, 22:05

Technicznie stan fajny, nawet plomby są, ale blacharka to masakra. Dużo rzeczy made in Japan. Błotniki po piaskowaniu wyglądały jak sito. Na ten moment felgi pomalowane, wyciągnąłem ramę do piaskowania oraz tylna ramę z '' pałąkiem'' i zaczynam malowanie. Niedługo nagram jakiś film.
Branson 4020

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: lewan24pl » 04 mar 2019, 22:18

To ja proponuję żebyś założył nowy temat z postępów prac remontowych.A co do twoich błotników jak sito nie duże to może cynowanie zawsze to lepsze niż szpachla sama a po cynowanie zawsze wykończyć możesz szpachlówką i jak nowe.Zapidaj jakieś zdjęcia ciekawość mnie zżera :D
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: TadeuszB » 05 mar 2019, 09:09

Po prostu zaspawać trzeba. A fachowców od cynowania to już pewnie nie ma. A ci co uważają się za fachowców to nie wykluczone że wiedzą tyle co my o przyłbicach do spawania.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: lewan24pl » 05 mar 2019, 11:39

No tak tylko zależy jaki stopień korozji
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Kosiarz
Posty: 28
Rejestracja: 30 sty 2019, 10:46

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Kosiarz » 05 mar 2019, 13:02

Balcerek pisze: 02 lut 2019, 16:50 A ja dziś dalej walczyłem z gałęziami. Lekko nie było, mirabelki nie poddały się bez walki. Ale połowa przerobiona.
Przy okazji test przyczepki nabytej niedawno.

https://photos.app.goo.gl/e2QU5jKAMjptgdLSA
Co to za rębak i jak sobie radzi z nim maszyna?
Kubota b1241 Bcs 750

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: lewan24pl » 05 mar 2019, 19:59

I jak rębak daje radę bez problemu przy tej mocy silnika czy trochę ciężko ma bo fajna sprawa taki rębak
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: lewan24pl » 05 mar 2019, 20:51

Moje ogrodzenia powiedzmy że w tym roku (tamtym ;) )
Na początku dorwałem koparkowego na drodze coś robili a jak to w Polsce zawsze coś można załatwić :shock: i trochę ściągnął ziemię pod ogrodzenie i wyrównał
Obrazek
No i potem jakoś w maju do roboty pierwsze przęsła
Obrazek
A teren w górę idzie i co 3/4/5 przęseł stopniować trzeba było
Obrazek
Moja niania :lol:
Obrazek
A cegły przy słupkach to jako kliny użyłem bo ten płot 90mb to tyle desek nie miałem żeby zrobić z nich kliny.I kopanie w gruzie masakra.
Tu dalszy postęp prac słupek przęsło i tak dwa trzy popołudnia to zrobiłem z wujkiem bo po pracy przychodził pomagać bo sam bym nie zrobił a pomoc nie bardzo kto bo w tym kraju ludzi do pracy nie ma 8-)
Obrazek
Puzniej już sam poakewalem słupki betonem sprawdzając jeszcze poziom drobne korekty puzniej na drugą stronę 40mb do zrobienia,plan był tylko jedna strona ale szliśmy jak burza i zrobiliśmy z drugiej strony też.Na zdjęciach nie widać ale idzie jak po sznurku płot lina prosta :D naprawdę jestem zadowolony bo prościutko wyszło.Ale przyszedł czasz wkładać panele to było ciężko ręce opadały z sił bo we dwóch tylko a z drugiej strony to dobrze że kuzyn dojechał bo ręce mdlały od podnoszenia płyt i pewnie nie dali byśmy rady bez niego.
A tak wyszło tylko jeszcze daszki przykleić muszę bo nie zdążyłem.
Obrazek
A to druga strona
Obrazek

https://photos.app.goo.gl/8YvoYTfzrnSHFB237
A potem w wakacje jakoś nie pamiętam od przodu przed jeziorem następne 90mb panelowe ale to od piątku sobota i niedziela
do 12:00 bo wyjeżdżałem ale daliśmy radę ale tym razem udało mi się zwerbować trochę pomicnikow do pracy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia z różnych porach roku
Obrazek
I praca do późnego wieczoru,moje UFO oświetlenie się przydało
Obrazek
Obrazek
Tylko jeszcze ziemi nawiesc trzeba bo był dół a ja chciałem po prostej jak najdłużej pociągnąć.
I powrót późno wieczorem
https://photos.app.goo.gl/UvgM1UuGfK4HxoZX6
Ale zrobiłem robiliśmy piątek sobota i pół niedzieli jestem dumny z siebie i jak ktoś mi mówi nie da się to uwierzcie że się da jak się chce :D
W pięć dni te betonowe wiadomo ojciec to z sznurkiem stał bo schorowany ale ja jestem zadowolony z pracy bo lubię pracować teraz może w maju zobaczę siatkę chcem położyć tam gdzie karczuje jakieś 150mb będzie i taki rozwijacz z by mi się przydał jak jeden z forumowiczów zrobił sobie :D
Obrazek
Także całe życie zapier.....jak przyjeżdżam do domu.
Ale lubię to ciągle coś robię w piątek lecę do domu na tydzień to też ogień będzie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 05 mar 2019, 21:22

Jak ja lubie oglądać takie relacje :) sam człowiek robi bo lubi, a i na robotę innych chętnie popatrzy a przy okazji i czegoś nauczyć sie można lub podpatrzeć. Nic tak nie cieszy jak robota własnych rąk , którą widać i która cieszy. Pewnie powinniśmy założyć osobny temat : Traktorki a ogrodzenia :) hehee.. Świetna robota - gratuluję. Przy okazji - stawianie takich płyt byłoby łatwiejsze jak byś pomyślał o jakimś mini żurawiu ,na tylny TUZ. Twoja Kubota poradziłaby sobie bez problemu.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: lewan24pl » 05 mar 2019, 23:16

Tak spokojnie by sobie poradziła ale rękoma szybciej ,tylkoił płyty z podwórka na ogród zawoziłem traktorem.A śmieszna sprawa bo wieczorami po pracy grzebałem przez traktorze te lampy kable wszystko posądzać w pędzelek lutowanie masakra roboty miałem trochę przy tym.Ale będę w domu to biorę się za zworzenie drewna i wywóz wyrwanych korzeni zanim zielone pujdziesz bo potem zarośnie to będzie uciążliwe się pracować.A sam robiłem ogrodzenia z pomocą wujka i tam trochę pomagierow bo tak se myślę biorą tak od 30zl do50 za metr to ja za to np.siatke ogrodzeniowa kupię 8-) no też kwestia finansów ale lubię sam popracować i mieć satysfakcję że zrobiłem to. Ale sam nie wierzyłem że w takim krótkim czasie dałem radę bo zaczęliśmy od poniedziałku po 16:00 wujek przychodził tak do 21:00 trochę po i szliśmy do przodu trzy dni te 90m słupek jedno przęsło plus kliny z cegieł i tak do końca w czwartek słone woda piasek i zalewanie słupków po 16:00 na drugą stronę i do późnego wieczora na lampach daliśmy radę ale tam już była czarna ziemia i świdrem wiercilismy.W piątek z rana pozwalałem a w sobotę kładliśmy płyty masakra na początku spoko ale pod koniec to normalnie rąk nie czułem.Ale te cztery,pięć popołudni plus sobota i 130mb zrobione A puzniej te panelowe na zdjęciach słabo wygląda ale na żywo super jak ktoś by chciał to mogę namiar dać na firmę producenta i na dowolny kolor malują .To nie reklama tylko z polecenia wstawiam link naprawdę pięknie ma żywo się prezentuje https://anotis.pl
A tam gdzie miałem te szuwary to chce siatkę ocynk bo to z tyłu to wystarczy 150cm może 170cm i tylko chciał bym słupki ze wspawanymi przelotkami i daszkami oczywiście ocynkowane bo te plastikowe przelotki jakoś mi nie podchodzą a spawane to nic tego nie ruszy.Taki jest plan zobaczę jak to wszystko wyjdzie w praniu bo czasowo jestem ograniczony.Ale na wiosnę lato zrobię i połowa gdzieś będzie ogrodzona A od asfaltu to z dwieście parę metrów :shock: jak i nie więcej ale to nie teraz stara siatka jeszcze się trzyma to i postać jeszcze może bo to też koszty duże a i nie ma kiedybzribic
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 06 mar 2019, 20:04

Dzisiaj piekny dzien, niemal cały upłynął na traktorkach :) Najpierw przekładanie srób...

https://www.facebook.com/maly.traktor/v ... 581013898/
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ