Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Balcerek » 06 mar 2019, 20:12

Kosiarz pisze: 05 mar 2019, 13:02
Balcerek pisze: 02 lut 2019, 16:50 A ja dziś dalej walczyłem z gałęziami. Lekko nie było, mirabelki nie poddały się bez walki. Ale połowa przerobiona.
Przy okazji test przyczepki nabytej niedawno.

https://photos.app.goo.gl/e2QU5jKAMjptgdLSA
Co to za rębak i jak sobie radzi z nim maszyna?
Rozdrabniacz do gałęzi firmy Demarol. Moja Kubota ma 21 KM i spokojnie sobie radzi. Miękkie drzewo, tj. Olcha, brzoza, sosna idzie jak po maśle, nawet nie jęknie, mirabelka to zemsta Hitlera, twarda, poskręcana, ale też daje radę tylko operator się więcej namęczy, nie wspomnę wychłostania po twarzy :)

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Balcerek » 06 mar 2019, 20:17

W sobotę równałem działkę równiarką którą w zeszłym tygodniu zrobiłem. Tak się cieszyłem, że efektem tego jest grypa, ale cóż....
Może jutro wyjdę trochę na dwór to pyknę foty

Awatar użytkownika
Beny
Posty: 81
Rejestracja: 12 sie 2017, 20:57
Lokalizacja: Opoczno

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Beny » 07 mar 2019, 00:14

Daj fotki działki i równiarki.
Muszę również wyrównać parę arów. Zastanawiam się, czy nie wystarczy pociągać wzdłuż i w szerz jakiegoś słupka betonowego. Na razie działka przeorana...

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: lewan24pl » 09 mar 2019, 12:40

Jestem w domu :mrgreen:
Pierwsze co wstałem i do garażu zobaczyć moją niunie czy jest cała i zdrowa 8-)
I poszedłem na moje pobojowisko zobaczcie co się dzieje tam
Obrazek
Kurcze trochę mokro ale pogoda się poprawia bo od poniedziałku chcem pozwolić drewno ale nie chce się utopić :D
Obrazek
Także jest plan działania od poniedziałku, pozwozić co się da puzniej wywieść powyrywane korzenie,muszę wkopać parę słupków granicznuch, ściąć dwie wierzby bo są stare i nie bawen się przewrócą a jak polecą ta tam gdzie ma być polot i połamią wszystko więc zapobiegawczo muszę je zlikwidować stare połamane już są także ich dni są policzone :o
Także jestem pełen energii do działania :D
Niech moc będzie zemną :lol: :lol: :lol:
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Kosiarz
Posty: 28
Rejestracja: 30 sty 2019, 10:46

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Kosiarz » 10 mar 2019, 14:00

Balcerek pisze: 06 mar 2019, 20:17 W sobotę równałem działkę równiarką którą w zeszłym tygodniu zrobiłem. Tak się cieszyłem, że efektem tego jest grypa, ale cóż....
Może jutro wyjdę trochę na dwór to pyknę foty
Też chętnie zobaczę fotki równiarki , oraz terenu przed i po pracy
Kubota b1241 Bcs 750

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Balcerek » 10 mar 2019, 18:55

Cześć, na razie tylko zdjęcia równiarki i 2 fotki początków równania. Zdjęcia po deszczu, trochę mało efektywne. Film z pracy dopiero w niedzielę przyszłą, nie ma kto mnie sfilmować :( a w sobotę dopiero będę miał czas na równanie.
Z czego wykonana:
Kształtowników 120x15, celownik hutniczy 80, uszy do śruby blacha 10.
Waga całości około 140-150 kg, na gruncie wcześniej wzruszonym spokojnie wystarczy, na twardym dokładam 6 bloczków fundamentowych. Na zdjęciu 4 sztuki, zmieniam w zależności co robię.
Uważam, że równiarka doskonale zdała egzamin.
Zdjęcia dodałem do starego albumu.
https://photos.app.goo.gl/e2QU5jKAMjptgdLSA

Awatar użytkownika
Beny
Posty: 81
Rejestracja: 12 sie 2017, 20:57
Lokalizacja: Opoczno

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Beny » 11 mar 2019, 08:46

Dzięki Balcerek,
piękna robota (równiarka i i teren) :D

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: wojtis1990 » 12 mar 2019, 08:48

Rębak jeszcze nie ukończony ale nie mogłem się doczekać większych testów. Natrafiła się okazja, służba oczyszczania miasta nie miała co zrobić z patykami i dostałem w prezencie wywrotkę patyków. Wyszło ze 60 worków raszlowych w 2-3 godziny i przyczepka grubych pod krajzegę. Jestem bardzo zadowolony z efektów. Łyka 4-5 cm średnicy, tnie wszystko, cienkie i grube. Teraz tylko dopracować, pomalować i będzie super przydatna maszyna.
https://drive.google.com/file/d/1VQ5rv_ ... sp=sharing

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: lewan24pl » 13 mar 2019, 12:55

A ja walczę z korzeniami przeklęte paskudy jest roboty z nimi pierw z ziemi trzeba otrzepac bo ciężkawe są niektóre
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: lewan24pl » 15 mar 2019, 15:14

Śnią mi się po nocach te korzenie ;)
To już szarówka się robi i lampę urwałem o gałęzie gdzieś muszę naprawić a potrzebne mi to jak czasu mało
Obrazek
A w wczoraj do nocy pracowałem i najgorsze że sam bo kogoś do pomocy to nie ma.
Place 13-14 zł/h koryto rano w południe i na koniec pracy i k.... nie lepiej pod sklepem stać ja pier.... co za ludzie ale narzekają że pracy nie ma
Obrazek
I naprawdę gdyby nie ta wciągarka to ciężko by było z tymi korzeniami załadować je.
Dziś od rana walczę, po wyrywałem trochę potem kosiarka bijakowa i gdzie mogłem zmieniłem i dalej wyrywam co mogę swoim bo niektóre to nawet nie drgną
Obrazek
A najgorsze to że wysiadasz zaczepiam wyrywam i znowu wysiadać odczepiać i tak cały dzień od rana aż mnie skręca.Samemenu to gówno nie robota zwłaszcza ta.Nawet żadnego ciecia do zaczepiania nie ma masakra lekka praca kasę zarobi koryto dostanie i źle W kolano sobie tylko sztrzelic :lol:
Nic trzeba walczyć dalej
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ