Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 12 lut 2016, 22:37

Kiedyś przyjdzie taki człowiek, przejedzie sie traktorkiem, stwierdzi że jedzie za wolno. Rozbierze skrzynie , zamieni dwa koła zębate i złoży całość. Od tego dnia świat już nie bedzie taki sam :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Szam » 12 lut 2016, 23:53

:D . Jak się zmieszczą w obudowie skrzyni, po zamianie :D . Też bym tak chciał, moje max.23 km/h na asfalcie wydaje się za wolne, bo tyle ma nominalnych obrotach. Daję ok. 1800 obr/min i wtedy jedzie jakieś 17 km/h.
Wersja europejska.

Tomek
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2016, 23:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Tomek » 29 lut 2016, 18:35

Panowie jest takie pytanie, będę kupował traktor a wozić go mam zamiar w busie Ducato. Muszę kupić najazdy i tutaj mam problem bo niektóre traktorki mają chyba przednie koła wężej niż tylne? Czy coś mi się przywidziało? Nie wiem jakiej szerokości najazdy załatwiać żeby w razie czego on pojechał i przednimi i tylnymi? Przy okazji, gdzie załatwiacie sobie najazdy? To chyba musi być wytrzymała konstrukcja?

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Miecho » 29 lut 2016, 19:46

OLX lub ślusarz
Spawasz ramę z profila, a w środek kątowniki "grzbietem" do góry

Tomek
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2016, 23:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Tomek » 29 lut 2016, 20:07

Aha, widziałem takie, może faktycznie taniej to wyjdzie samemu zrobić bo oryginalne nawet używane są dość drogie.. Spawara jest, jakiegoś żelastwa, kątowniki itd coś na strychu leży, w razie czego pochwalę się jak wytworzę jakieś kormysło:)

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Miecho » 29 lut 2016, 22:48

Jutro dorzucę foty jakie ja kupiłem w komplecie z przyczepą, były wykonane pod minikoparkę ok 2t

erenhardt
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2016, 09:48

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: erenhardt » 02 mar 2016, 13:32

Oglądałem parę traktorków i się zastanawiam, czy duża różnica w uciągu, podatności na kopanie i utopienie jest miedzy kołami 8-16 a takimi 8,3-20.
Oglądałem Yanmara Ke3 i YM1401d oraz kilka z kołami 20 cali i nie wiem czy warto dopłacić. Teren podmokły - gąsienice nie wchodzą w grę - będzie trochę jeżdzenia po asfalcie i trawniku - szkoda gąsienic i trawnika

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: k_sit » 02 mar 2016, 19:21

Jedna zasada czym większe i szersze tym lepiej na teren bagnisty i podmokły . Dokładnie chodzi o nacisk powierzchniowy płaszczyzny opony na podłożu .

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: rolnik małorolny » 06 mar 2016, 21:22

Tomek pisze:Panowie jest takie pytanie, będę kupował traktor a wozić go mam zamiar w busie Ducato. Muszę kupić najazdy i tutaj mam problem bo niektóre traktorki mają chyba przednie koła wężej niż tylne? Czy coś mi się przywidziało? Nie wiem jakiej szerokości najazdy załatwiać żeby w razie czego on pojechał i przednimi i tylnymi? Przy okazji, gdzie załatwiacie sobie najazdy? To chyba musi być wytrzymała konstrukcja?
Ja do swojej przyczepki kupiłem 2 schody z kracownicy 1200x 250 208 kg. udzwigu kaźda, ale są mocniejsze. Mój tx nawet z glebogryzarką daje radę.cały ciężar nie spoczywa na nich naraz, gdy przednia oś jest ns podjazdach tylna jest na ziemi, a gdy przód jest już na przyczepie to tył obciąża najazdy. Mi 1,2m. wystarcza,choć chyba przedłuże o 60 cm dla większego komfortu. Co do szerokości to mi te 25 cm. styknie.

Tomek
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2016, 23:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Tomek » 07 mar 2016, 22:48

Ja już mam najazdy, używane, adaptowane nie wiem sam z czego, ale mocne są. Na marginesie dodam że byłem mocno zdziwiony podejściem wszystkich dilerów u których byłem, każdy jeden mocno bagatelizował te najazdy.. 'a deski se pan weź jakieś grubsze i wystarczy', a przecież to kilkaset kilo lub nawet więcej i jakby się to zarwało w trakcie wjazdu to strach myśleć..

ODPOWIEDZ