Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TooSlow » 04 cze 2017, 19:41

Panowie, to nie są nowe maszyny.. Więc jakieś luzy muszą być. Gdyby tak przebierać jak w ulęgałkach, to nic by się nie kupiło.

majkel207kj
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2017, 12:08

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: majkel207kj » 22 cze 2017, 10:43

http://allegro.pl/show_item.php?item=6862647957

Co myślicie? Od ceny mogę odliczyć Vat

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TooSlow » 24 cze 2017, 12:22

Trochę drogo moim zdaniem.. Chyba dopiero co sprowadzony (oznaczenia modelu na felgach), więc nie wiadomo w jakim jest stanie. Przód wymieniany, więc też ciekawe czy wszystko poskładali przed wymianą maski. Model z 1980 roku, swoje lata ma.

Czy to nie jest przypadkiem wspólny projekt z Kubotą B ?

cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: cieply » 11 lip 2017, 22:36

Pomału szykuję się do zakupu traktorka.
Chcę pojechać do Trzebieszowa zobaczyć jak w ogóle wyglądają traktorki (stan ogólny). Wydaje mi się, że Trzebieszów jest najbliższym większym placem. Gdzie jeszcze można zahaczyć lub podjechać jadąc z Mrągowa do Trzebieszowa?

Zakup planuję po sezonie późną jesienią albo zimą. Także nie spieszy mi się. Robię bardziej wycieczkę krajoznawczą.

Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Czy kupować w Polsce czy nie poszukać np. w Niemczech. Może traktorki stamtąd będą w lepszym stanie (zakładając, że negocjacje będzie prowadził z handlarzem znajomy Niemiec)?
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Witek » 11 lip 2017, 23:22

Próbować można, ale sam szukając swojego traktorka przekonałem się że tam używki kosztują tyle co u nas nowe

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobsonWawa » 12 lip 2017, 06:38

Zakup w Niemczech może być opłacalny , ale musiał byś szukać na licytacjach.
Musiał byś mieć kogoś znajomego kto ma działalność w Niemcowni w zakresie obrotu sprzętem i samochodami.
Oni mają dostęp do portali na których jest sporo taniej niż na tych ogólnodostępnych.
Co do zakupu w kraju to już sporo zostało napisane na tym forum, odszukaj , poczytaj :)
Powodzenia z zakupem :)

cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: cieply » 12 lip 2017, 11:19

Witek pisze:Próbować można, ale sam szukając swojego traktorka przekonałem się że tam używki kosztują tyle co u nas nowe
Z tego zdaję sobie sprawę, że będzie drożej niż u nas plus koszty transportu. Tylko może tam stan techniczny tych traktorów jest lepszy. Może ich regeneracja nie opiera się tylko na myciu i lakierowaniu?
Generalnie zastanawiam się czy po zapłaceniu więcej traktor będzie chodził bezproblemowo.
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: szymon28 » 12 lip 2017, 13:15

Znajomy dorabia na takich licytacjach w Niemczech. Kupił mitsubishi mt15 za 1/3 ceny polskiej. Wymienił uszczelkę pod głowicą a tak pozatym to stan igła. W tym roku nie handluje bo buduje dom i brak czasu ale w przyszłym mam obiecaną wycieczkę na licytację. Mówi też że sporo osprzętu można wyrwać za dobre pieniądze.

cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: cieply » 12 lip 2017, 19:46

szymon28 pisze:Znajomy dorabia na takich licytacjach w Niemczech. Kupił mitsubishi mt15 za 1/3 ceny polskiej. Wymienił uszczelkę pod głowicą a tak pozatym to stan igła. W tym roku nie handluje bo buduje dom i brak czasu ale w przyszłym mam obiecaną wycieczkę na licytację. Mówi też że sporo osprzętu można wyrwać za dobre pieniądze.
A takie licytacje mają swoje strony? Masz może jakieś namiary?
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: emek650 » 12 lip 2017, 22:07

Może ich regeneracja nie opiera się tylko na myciu i lakierowaniu?
Generalnie zastanawiam się czy po zapłaceniu więcej traktor będzie chodził bezproblemowo.
Z tego co widziałem to dosyć dużo traktorków do Niemiec biorą od nas, pewnie nie wszystkie,( "nimieckie panie to musi być dobre" :lol: :lol:)
A na poważnie: zapłacenie Niemcowi odp. kwoty nie spowoduje że traktorek będzie lepiej pracował, natomiast kupienie traktorka ,nie koniecznie świeżo pomalowanego,i zrobienie gruntownego przeglądu (powierzenie tej czynności odp. osobie), wraz z koniecznymi naprawami, da dużą dozę pewności na bezproblemową eksploatację.Pewności na 100% nie ma, mamy na forum przykład gdzie nowy Iseki też musiał być naprawiany.

ODPOWIEDZ