Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 03 mar 2019, 16:21

Pojedź obejrzyj co ci się spodoba a potem zdecyduj ja od początku chciałem kubote i tak zostało kolega powyżej z tego co oglądałem jego kanał gustuje w yanmarah i nic w tym zkego. To tak jak z marką samochodu kupujesz to co ci się spodoba ja mam cytrynę DS5 i też a bo to tamto ale od nowego nic się nie dzieje i jeździ a nie ludzie a bo ten twój to 7 sekund do setki a mój 6.5 :shock: wiesz o co chodzi.To ty masz być zadowolony nie ludzie ty będziesz nim pracować nie ludzie . Także pojedź obejrzyj kubote yanmara iseki bądź inne i wtedy będziesz wiedział który ci pasuje.Przejedz się jednym drugim trzecim,a potem poszukaj danego egzemplarza.
Ja sam na początku chciałem bultre potem Saturna a wyszła GL.Jak ci się coś spodoba to kup.A wiadomo chcesz ładowacz ale nie oszukujemy się nie będziesz nim wozić tony bo to nie ten gabaryt traktora.Co z tego że ładowacz no.podniesie 400kg jak z takim ciężarem to życzę powodzenia.A tak w realu to ile max 200-250kg więcej ja bym nie brał lepiej częściej przejazd niż cis ma sztrzelic.To są kompaktowe traktory foniejszych zadań a nie woły do roboty.A ten yanmara co pisałeś też fajny model.Tylko że zaraz może być że ten ma mocniejszy most tamten zwolnice inne a ten ma kierownice do góry nogam.Masz internet popatrz sobie co ci się podoba,filmików na YouTube jest od groma i zdecyduj co ci się podoba i powodzenia bo kupić coś co się nie będzie podobać to i pracować się nie będzie chciało. Większość tu osób będzie zachwalać swoje maszyny bo tak jest i nie ważne jakie marki bo japońce wszystkie są dobre moim zdaniem.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

adi garden
Posty: 52
Rejestracja: 25 lut 2019, 10:24
Lokalizacja: siedlisko (lubuskie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: adi garden » 03 mar 2019, 17:51

super opisane dziękuje:)ale podpytać można , oczywiście że każdy ma swój gust i swoje zdanie ale przynajmniej z waszych opisów kręg traktorków się zawęził a dokładniej moc pod np tura, oczywiście że to nie jest ładowarka typowo do prac łyżką ale jeśli można choć trochę dobrać traktorek pod tura to lepiej dla mnie i dla traktorka bo go nie zajade :)

tomke86
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2019, 10:43

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: tomke86 » 09 mar 2019, 11:17

Pytałem już, ale w nie właściwym miejscu :) , szukam traktorka do firmy ogrodniczej, głównie zakładanie trawników, potrzebuje traktorka w miarę kompaktowego i mocnego na tyle żeby tur i glebogryzarka separacyjna sobie poradziła.
Wiem już, że chce mieć wspomaganie, żeby się nie męczyć przy rozwożeniu ziemii. budżet około 20tys na traktorek.

To co znalałem i wydaje mi się ok:
https://sprzedajemy.pl/mitsubishi-mtr25 ... nr36368077
https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-sadow ... yNyNr.html
https://www.olx.pl/oferta/kubota-gl-220 ... xKowb.html

Ostatni droższy ale jeśli było by warto :roll:

Jak sądzicie?

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 09 mar 2019, 12:07

Traktor z ładowaczem dobrze by było żeby posiadał revers znacznie ułatwia operowanie i oczywiście wspomaganie kierownicy,a ta GL wydaje mi się że cena spoko z ładowaczem stan wygląda wizualny wzorowo a za sam taki model bez ładowacza u innych po tyle chodzą.Mitsubishi też ładnie wygląda ale najlepiej poszukaj kto ma na forum i zapytaj co i jak się sprawuje bo najlepiej popytać użytkowników.I też kwestia dostępności części na przyszłość bo to nie nowy sprzęt zawsze coś tam może się popsuć.Ja wybrałem kubote bo jest moim zdaniem największy dostęp części ale to tylko moja opinia.Co wybierzesz to twój gust który ci się podoba a najlepiej sprawdź oba co mają jakie prędkości itp oba te traktorki są fajnie.Jest dużo japońskich traktirkow wybierz co ci się podoba.W pisz w internet jeden drugi model pooglądać na YouTube zdjęcia poczytaj i wierzesz sam bo to ty będziesz nim pracować nie ja czy koledzy.Ja gustuje w kubotach inni w iseki, yanmarah, hinomoto,sibabura czy jakoś tak tak jak z autem.Ja ci powiem bierz kubote ktoś ci powie Mitsubishi inny znowu iseki itp.bez końca
Także oglądaj porównaj sobie i nie słuchaj że np.a bo ten ma żeliwna obudowę ten ma stalowa a tamten na grubszy most i tak dalej.To są kompaktowe traktory do lżejszych prac i nie zaladujesz na ładowacz tony przecież to są małe dziki a nie duże ciężkie słonie do ciężkich prac.
Także czytaj oglądaj ci ci wpadnie w okona ładowacz ci dorabia do modelu jaki zakupisz
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Karo
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Karo » 25 mar 2019, 17:02

Cześć!

Planuję na dniach rozpocząć użytkowanie traktorka w niewielkim gospodarstwie. Zajmuję się między innymi chowem kóz na małą skalę (10 matek), zatem potrzebuję dla nich wyprodukować paszę (siano, zielonka), zebrać i przewieźć do składowania , a także zadbać o pastwisko (nawieźć obornikiem, wykaszać niedojady). Operuję na kilku niewielkich powierzchniowo polach - kilkanaście - kilkadziesiąt arów. położonych w terenie górskim. Do tej pory korzystałam z usług sąsiadów, którzy jednak własne prace traktują priorytetowo, wskutek czego mam niewielki wpływ na terminy wykonywanych prac oraz odpowiednio dużo za nie płacę. Połowę siana kupuję. W sumie prace zlecone wokół paszy i sam koszt siana ok. 3 tyś. zł. Mając własny traktor mogłabym włączyć do produkcji kolejne (nie koszone przez kilka lat) pola sąsiadów i stopniowo rezygnować z kupowania siana.
Chcę także wykorzystywać traktorek (TUR) do usuwania i wywożenia obornika. Stajnię mam małą, ale po kilku latach ręcznych robót różne części ciała mocno się już zużyły :/ , dlatego planuję przynajmniej częściowo zmechanizować tę pracę.
Ponadto prowadzę niewielką uprawę warzywną (ok. 100 m2), więc w dalszej perspektywie chciałabym także tego typu prace uprawowe wykonywać mechanicznie.
W ciągu ostatniego roku miałam do wykonania sporo dodatkowych prac takich jak koszenie polnych dróg (utrzymuję "drogę spacerową" nad rzeką), plantowanie, przewożenie drewna, wybieranie żwiru, układanie płyt chodnikowych, budowa ogrodzenia. Tego typu prace wykonuję na niewielkich i stosunkowo trudno dostępnych powierzchniach - między zabudowaniami mojego gospodarstwa jet dość ciasno. W zimie chcę podczepiać do traktorka sanki do wyciskania śladu pod narty biegowe.

Podsumowując chcę kupić traktorek do:

przygotowania paszy + kosiarka rotacyjna, zgrabiarko - przetrząsarka, przyczepa samozbierająca
przenoszenia, plantowania, podnoszenia itd. + TUR
koszenie zapuszczonych miejsc + kosiarka bijakowa
transportowania + mała wywrotka
wykonywanie dołów pod słupki ogrodzeniowe + wiertnica
przygotowania śladu na biegówki + 4 x 4

Proszę Was o poradę, odnośnie:
minimalnej mocy traktorka do powyższych zadań przy zachowaniu jak najmniejszych rozmiarów (małe pola, małe obejście, mała stajnia)
budowy i wydajności hydrauliki
WOMu
skrzyni biegów

No i wiadomo - nie chcę przepłacać, bo lista sprzętów do zakupienia dłuuugaaa...

Wypatrzyłam https://www.otomoto.pl/oferta/kubota-sh ... t=83584021
ale może i mniejszy da radę?

Z góry dzięki za tolerancję i odpowiedź laikowi, a raczej laiczce o dość skonkretyzowanych marzeniach :)

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 25 mar 2019, 18:31

:D Siemanko. Może zamiast przyczepy samozbierające, prasę kostkującą.

Karo
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Karo » 25 mar 2019, 18:42

najchętniej małą balówkę.. ale wybór przyczepy samozbierającej dyktowany jest ceną i - z tego co się orientuję - zapotrzebowaniem mocy.
Ale najpierw traktorek - i tu w pierwszej kolejności liczę na Waszą pomoc ;)
A może jest ktoś z okolic Krakowa, kto zgodziłby się podjechać ze mną np. do Mogilan czy innego handlarza i przyjrzeć się temu okiem kogoś, kto się zna? Bo po lekturze forum, to wiem jeszcze mniej, niż przed...

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: amigorm1976 » 25 mar 2019, 20:29

Karo pisze: 25 mar 2019, 17:02 Cześć!

Planuję na dniach rozpocząć użytkowanie traktorka w niewielkim gospodarstwie. Zajmuję się między innymi chowem kóz na małą skalę (10 matek), zatem potrzebuję dla nich wyprodukować paszę (siano, zielonka), zebrać i przewieźć do składowania , a także zadbać o pastwisko (nawieźć obornikiem, wykaszać niedojady). Operuję na kilku niewielkich powierzchniowo polach - kilkanaście - kilkadziesiąt arów. położonych w terenie górskim. Do tej pory korzystałam z usług sąsiadów, którzy jednak własne prace traktują priorytetowo, wskutek czego mam niewielki wpływ na terminy wykonywanych prac oraz odpowiednio dużo za nie płacę. Połowę siana kupuję. W sumie prace zlecone wokół paszy i sam koszt siana ok. 3 tyś. zł. Mając własny traktor mogłabym włączyć do produkcji kolejne (nie koszone przez kilka lat) pola sąsiadów i stopniowo rezygnować z kupowania siana.
Chcę także wykorzystywać traktorek (TUR) do usuwania i wywożenia obornika. Stajnię mam małą, ale po kilku latach ręcznych robót różne części ciała mocno się już zużyły :/ , dlatego planuję przynajmniej częściowo zmechanizować tę pracę.
Ponadto prowadzę niewielką uprawę warzywną (ok. 100 m2), więc w dalszej perspektywie chciałabym także tego typu prace uprawowe wykonywać mechanicznie.
W ciągu ostatniego roku miałam do wykonania sporo dodatkowych prac takich jak koszenie polnych dróg (utrzymuję "drogę spacerową" nad rzeką), plantowanie, przewożenie drewna, wybieranie żwiru, układanie płyt chodnikowych, budowa ogrodzenia. Tego typu prace wykonuję na niewielkich i stosunkowo trudno dostępnych powierzchniach - między zabudowaniami mojego gospodarstwa jet dość ciasno. W zimie chcę podczepiać do traktorka sanki do wyciskania śladu pod narty biegowe.

Podsumowując chcę kupić traktorek do:

przygotowania paszy + kosiarka rotacyjna, zgrabiarko - przetrząsarka, przyczepa samozbierająca
przenoszenia, plantowania, podnoszenia itd. + TUR
koszenie zapuszczonych miejsc + kosiarka bijakowa
transportowania + mała wywrotka
wykonywanie dołów pod słupki ogrodzeniowe + wiertnica
przygotowania śladu na biegówki + 4 x 4

Proszę Was o poradę, odnośnie:
minimalnej mocy traktorka do powyższych zadań przy zachowaniu jak najmniejszych rozmiarów (małe pola, małe obejście, mała stajnia)
budowy i wydajności hydrauliki
WOMu
skrzyni biegów

No i wiadomo - nie chcę przepłacać, bo lista sprzętów do zakupienia dłuuugaaa...

Wypatrzyłam https://www.otomoto.pl/oferta/kubota-sh ... t=83584021
ale może i mniejszy da radę?

Z góry dzięki za tolerancję i odpowiedź laikowi, a raczej laiczce o dość skonkretyzowanych marzeniach :)

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina
Witam
w związku że też posiadamy kilka podobnych stworzeń i muszę zorganizować im pokarm na zimę, Kubota Bulltra 17kM w połączeniu z kosiarką Zanon 100, przyczepa samozbierająca Pottinger 10, przetrząsarka gwiazdowa oraz taśmowa + prasa Welger AP41 zdecydowanie mi to ułatwiały. Kubota dobrze radziła sobie i z kosiarką i z przyczepą samozbierającą choć prędkość jazdy trzeba dopasować do panujących warunków, współpraca z prasą była katorgą gdyż Kubocie brakowało paru kM, minimalne zapotrzebowanie prasy to 20kM a poza tym do prasy dobrze jest mieć sprzęgło dwustopniowe lub niezależne tak aby móc zatrzymać traktor nie wyłączając pracy prasy. Do wykaszania nieużytków służy kosiarka bijakowa 115cm
Przykładowa praca z maszynami.

https://youtu.be/7Vq4Qu_d-vQ

https://youtu.be/OcSCUwvj334

https://youtu.be/bwL2Q06etiE

https://youtu.be/KbKoh96FpT4

https://youtu.be/ljT8YNOeuDg
2 lata temu w związku z notorycznym brakiem czasu obowiązki koszenia i prasowania przejął Ursus C-330, oczywiście dokupiliśmy kosiarkę Famarol 165 , Kubota służy teraz głównie do przetrząsania siana.
Podsumowując z małą kosiarką poradzi sobie być może i słabszy traktorek ale ja poniżej 20kM jeżeli ma być to jedyny traktor bym nie kupował.
Mam nadzieję że pomogłem
Pozdrawiam Mariusz

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 26 mar 2019, 09:59

Są mniejsze prasy od Welger AP41 ? Ta zdaje się działała normalnie, co było nie tak ?

Karo
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Karo » 26 mar 2019, 11:17

Dziękuję Mariusz. Z pewnością przekonałeś mnie, żeby mierzyć w min. 20 kM. Jeśli znajdziesz chwilę, napisz, proszę, co myślisz o:
https://www.otomoto.pl/oferta/kubota-sh ... t=83584021
https://www.olx.pl/oferta/yanmar-fx-22n ... yYbkl.html
Z góry dzięki!
Karolina

ODPOWIEDZ