Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
winnica
Posty: 94
Rejestracja: 04 gru 2015, 18:12

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: winnica » 25 paź 2017, 21:49

Każdy Japończyk jedzie max 15-18 na godz reszta biegów od praktycznego żółwia w górę
Wersje europejskie są szybsze

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: toku74 » 28 paź 2017, 23:57

Co sądzicie o europejskich i amerykańskich producentach mini traktorków? Macie marki warte polecenia? Poza Husqwarną- ma kolega- ja pier...... . No masakra jesli chodzi o usterkowość.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Adam bez ziemi » 29 paź 2017, 11:10

Husqvarna nigdy nie robiła traktorów jako takich, bliżej im do maszyn do szycia. Od tego zresztą zaczęła ta firma i póki napęd będzie przez paski klinowe dla mnie nigdy nie będą one traktorkami. Mogą się oburzać użytkownicy czy delerzy ale jeśli coś udaje bardziej czy gorzej wygląd traktorka to zdecydowanie za mało na pretendowanie do tego miana

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Luzak » 29 paź 2017, 12:10

Na wiosnę przymierzałem się do Huska kosiarki samojezdnej - dilerzy zachwalali oh ah. Pojechałem do autoryzowanego serwisu - gość od wejścia, że wychodzi z tego (pokazał mi nawet wypowiedzenie, które do nich wysłał) bo z roku na rok co raz gorzej a teraz masakra - gwarancji nie wytrzymują. A ceny przecież nie małe. Wcześniej kupowałem cały sprzęt firmy Solo (kosiarki, opryskiwacze, kosy) - pojechałem oglądać ich kosiarkę samojezdną, ale teraz to już nie Solo - sprzedali się do Alko. Wygląda solidniej. Ale tak naprawdę wszyscy zachwalają amerykańskie Snappery.

Gutbrod
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Gutbrod » 29 paź 2017, 15:49

Wydaje mi się, że te sprzęty typu husqvarna to takie bardziej kosiarki i raczej nijak się mają do japończyków. Oglądałem ostatnio kilka japońskich marek z lat '90 i to rzeczywiście są traktorki tylko pomniejszone. Ja mam Niemieckiego Gutbroda 2500. To już bardziej przypomina traktorek niż kosiarkę ale sprawia wrażenie bardziej delikatnego niż japończyki. Reasumując: jeśli miałbym kupować to raczej Japończyka z tym że waham się jeszcze co do marki (1.Yanmar, 2.Kubota, 3.Hinomoto, 4.Shibaura). Nawiasem mówiąc było by fajnie gdyby wypowiedzieli się użytkownicy tych marek.

piotreks
Posty: 20
Rejestracja: 06 sty 2016, 12:50

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: piotreks » 30 paź 2017, 18:33

Przymierzam się do zakupu nowego modelu traktorka do zakładania ogrodów, do obsługi tura, glebogryzarki separacyjnej, kosiarki, wertykulatora, przyczepki, może odśnieżacza. Zastanawiam się głównie nad dwoma: Kubota BX 2350 i Iseki TGX 237 (mam stosunkowo blisko do dealerów i serwisu) Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi traktorkami? Czy takie małe dadzą radę z pracą wymienionymi narzędziami (niewielki rozmiar zmieści mi się do busa, jest też zwrotniejszy i bardziej praktyczny w małych ogrodach przydomowych), czy lepiej zerkać na coś większego? Jeśli potrzeba mogę wstawić specyfikację obu traktorków

Rodri
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2017, 23:06

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Rodri » 02 lis 2017, 13:25

Witam wszystkich. :D
Jest w stanie mi ktoś doradzić?
Potrzebuje jak najbardziej uniwersalny sprzęt tzn. chodzi o jak największy zakres regulacji szerokosci do uprawy zagonowej, tuneli foliowych itp. Oglądałem ostatnio kubote xb1 z napedem na zwolnicach z podniesionym prześwitem, miał ktoś doczynienia z takimi rozwiązaniami? Zastanawia mnie czy jest w takim wypadku możliwość regulacji wysokości poprzez obrócenie zwolnic, czy jest to stałe ustawienie.
Chodzi głównie o to, że konstrukcja tunelu w moim przypadku jest dość niska tj. Od 1.7m do 1.9m :x natomiast poza tunelem w uprawie np. Czosnku przydałby sie większy prześwit aby wjechać w zagony z np. pielnikiem.

yanmar
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2017, 10:44

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: yanmar » 27 lis 2017, 16:06

piotreks pisze:Przymierzam się do zakupu nowego modelu traktorka do zakładania ogrodów, do obsługi tura, glebogryzarki separacyjnej, kosiarki, wertykulatora, przyczepki, może odśnieżacza. Zastanawiam się głównie nad dwoma: Kubota BX 2350 i Iseki TGX 237 (mam stosunkowo blisko do dealerów i serwisu) Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi traktorkami? Czy takie małe dadzą radę z pracą wymienionymi narzędziami (niewielki rozmiar zmieści mi się do busa, jest też zwrotniejszy i bardziej praktyczny w małych ogrodach przydomowych), czy lepiej zerkać na coś większego? Jeśli potrzeba mogę wstawić specyfikację obu traktorków
Nie myślałeś nad Yanmarem?

Atom
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:48
Kontakt:

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Atom » 27 lis 2017, 17:53

Rodri

Wydaje mi się że, nie ma co obniżać standardowego Japończyka do tych tuneli. Ja co prawda jeżdżę w wyższych tunelach, ale mam w nich rozpięte druty w poprzek na wysokości ok 2,1 m. Jedynie to byś musiał mieć jednego z mniejszych Japończyków, ale o mocy 14 KM lub więcej. Poniżej tej mocy może być problem z gleboglyzarką. Ja mam Yanmara F145d i jestem zadowolony. Chociaż przy pracach w polu gleboglyzarką przydało by się o dwa konie więcej.

Jaką szerokość masz tych tuneli ? Bo przy 2m wysokości to chyba nie są za szerokie.
Yanmar F145D z turem.

AC Andrzej
Posty: 8
Rejestracja: 28 lis 2017, 18:25

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: AC Andrzej » 04 gru 2017, 12:01

Witam,

Co sądzicie o tym:
https://www.otomoto.pl/oferta/iseki-gea ... xtor=SEC-8

Pozdrawiam
Andrzej

ODPOWIEDZ