Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Riczi55555
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:17

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Riczi55555 » 13 kwie 2018, 15:08

Ja też uważam że to bzdura.
Najbardziej zadowolony z bezproblemowej eksploatacji z Mitsubishi mt2201. Tam od kilku lat nawet żarówki się nie przepalaja.

Coś mi kiedyś mówił jeden sprzedawca że hinomoto to właściwie kubota. To tak jak citroen i peugeot.
Także części powinny być łatwe do dobrania ponieważ kubota jest dość dobrze rozwinięta w Polsce.
Inna kwestia są części które mogą si3 okazać najdroższa. Ale jak się nie psuje to i części nie są potrzebne.

Jak jest w dobrym stanie to negocjuj lepszą cenę i bierz.
Jak kupowałem Mitsubishi za około 10000 zł.
To yanmar czy iseki z taka mocą i waga kosztowało 17000. To co musiało by się zepsuć w mitsu żebym to wydał?? A mitsu wygrało prowadzeniem bo jest większe cięższe i ma 4cylindry więc silnik jest zauważalnie plynniejszy jak w aucie i dlatego się nie zastanawiałem. A cena była właśnie tak niska przez stereotypy.

Gutbrod
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Gutbrod » 18 maja 2018, 11:51

Zwiedziłem kilka placów z traktorkami i zastanawiam się nad kupnem Yanmara f13 4x4. Ciekawi mnie czy rozwiązanie z tylnymi kołami na osiach wychodzących ze skrzyni biegów(z możliwością zmiany rozstawu kół tylnych) jest równie dobre jak to ze zwolnicami stosowane w większych modelach? Może jest na forum jakiś użytkownik yanmara f13? Jakie są jego wady i zalety? Spotkałem się z yanmarami fb15 z podobnie rozwiązanym tylnym napędem tzn. Bez zwolnic i na kołach 16". To chyba dość rzadkie wersje yanmarów?

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 18 maja 2018, 16:06

W przyszłości chcę kupić mini powiedzmy do 14 KM, służył będzie do ciągania samochodowej przyczepki. Myślę że powinien być z napędem na dwie osie. A może powinien mieć 3 cylindry wtedy trwalszy był by i praca silnika aksamitna :) chociaż to nie warunek. Może ktoś podpowie na jakie oznaczenia lub symbol patrzeć żeby spełniał moje wymagania. Myślę tu o wiodącej szóstce producentów.

Akronix
Posty: 110
Rejestracja: 12 maja 2015, 22:14

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Akronix » 18 maja 2018, 22:02

Tadeuszu, jestem posiadaczem Yanmara F14D (3 cylindry :D ) od paru lat. Uwierz mi do ciągania przyczepki wystarczy.
Moja załadowana obornikiem z lekką górka bez problemów została przeciągnięta po błotku takim, że felgi się upaprały.
Napęd 4x4 wskazany szczególnie przy manewrowaniu z dociążoną przyczepką oraz na podmokłym gruncie i w ciasnych skrętach.
Akronix
---------
Yanmar F14D + TuR + Gleba RSA1201

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 18 maja 2018, 22:56

Upierać się przy 3 cylindrach ?.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 27 maja 2018, 11:42

Co powinien mieć ? mam na myśli wyposażenie, jaką wydajność pompy, jaki podnośnik i jakie inne parametry powinien spełniać traktorek żeby mógł pozować na duży. :D

Riczi55555
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:17

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Riczi55555 » 28 maja 2018, 10:51

Nawet najmniejsze Japończyki mają większą wydajność pompy od c330 i c360.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Mati43 » 30 maja 2018, 07:25

Tadeusz, przy zakupie F14/f15 zwroc uwage na silnik. Posiadam od kilku lat f15 2wd i mialem problemy z wyciekiem miedzy glowica a blokiem plynu chlodniczego.Ktos na forum tutaj tez mial ten problem w YM ale to te same silniki. Szukajac po internecie znalazlem na USA forum ze te silniki maja to do siebie. Objawia sie tym ze plyn wycieka po stronie ssacego.
Ogolnie traktorek OK, brak zwolnic moze swiadczyc o delikatnym moscie aczkolwiek nic sie nie dzieje, a lekko nie mial.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobFra » 30 maja 2018, 21:22

Mati43 pisze:Ogolnie traktorek OK, brak zwolnic moze swiadczyc o delikatnym moscie aczkolwiek nic sie nie dzieje, a lekko nie mial.
Też miałem obawy po zamianie z Suzue ze zwolnicami na Mitsubishi z regulowanym rozstawem i krótkim mocowaniem osiek. Ale ośkom nic nie jest, a po rwaniu głazów z ziemi pługiem jedna ośka belki dolnej w traktorku wygięta, a to ile ?... 19mm? Kilkanaście razy młotkiem 5kg musiałem walnąć, aby wyprostować. Szacun dla Selltechu za spaw.

Myślę, że za te ośki tylne (gdzie koła) to i można by podnieść traktorek z zapasem. Na obciążenia udarowe pewnie mniej wytrzymałe.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Gutbrod
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Gutbrod » 31 maja 2018, 20:00

Ten problem z wyciekiem płynu to tylko w f14 i f15 czy w innych z seri f xx tez ten problem występuje? Ja planuje zakup f13. Mati w jaki sposób uporales się z tym wyciekiem? Ile to. Kosztowało? I czy się nie powtórzył?

ODPOWIEDZ