Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: cieply » 12 lip 2017, 22:22

emek650 pisze:,( "nimieckie panie to musi być dobre" :lol: :lol:)
A na poważnie: zapłacenie Niemcowi odp. kwoty nie spowoduje że traktorek będzie lepiej pracował, natomiast kupienie traktorka ,nie koniecznie świeżo pomalowanego,i zrobienie gruntownego przeglądu (powierzenie tej czynności odp. osobie), wraz z koniecznymi naprawami, da dużą dozę pewności na bezproblemową eksploatację.Pewności na 100% nie ma, mamy na forum przykład gdzie nowy Iseki też musiał być naprawiany.
Z drugą częścią Twojej wypowiedzi odnośnie gruntownego przeglądu zgadzam się w 100%.
Co do pierwszej :lol: . "Bawiłem" jakiś czas w warsztacie naprawiającym maszyny leśne u Niemców. I te maszyny co były robione dla Niemców serwisowali troszkę inaczej niż te, które miały iść do Polski :D . I dlatego sobie pomyślałem, że z traktorkami może być podobnie.
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 03 wrz 2017, 10:15

Gdyby ktoś szukał ....

Polecam ten model i ten egzemplarz, bo o ile nie ma wad ukrytych wydaje sie w doskonałej kondycji.

Silnik 24KM , a 19.5 KM na wałku. Mój jest nieznacznie silniejszy (2KM) ale nie ma wielu fajnych rzeczy jak ten . np wspomagania czy biegu R na wałku.

Jak bym był na "kupnie" to bym sie tym egzemplarzem zainteresował :)



Obrazek

https://sprzedajemy.pl/kubota-zl-195-su ... nr53093563
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ZielonyTrawnik
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: ZielonyTrawnik » 04 wrz 2017, 15:52

Pomocy... poproszę ;)

Budżet: +/- 15 000pln
Przeznaczenie praca przy ziemi tj. przygotowanie podłoża pod trawniki, praca z glebogryzarką separacyjna i/lub broną aktywną;
Pożądany ładowacz czołowy choć nie koniecznie;
Moc +/- 20KM;
Napęd: 4x4;
rozmiar: w miarę kompaktowy. Busem to ma jeździć ;)
Waga: bliżej 1T, nie 1,5T

Zakup najchętniej w rozsądnej odległości od Łodzi.
Zwróciłem uwagę na ten sprzęt: https://sprzedajemy.pl/mini-traktor-kub ... nr17960332

Sprzedawca znany???

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: k_sit » 04 wrz 2017, 15:58

Ten pan Jest handlarzem kupuje i sprzedaje . Nie wiem czy otrzymasz gwarancje nawet rozruchową . Ale możesz się dogadać i zobaczyć a i urwiesz z ceny lub coś ci doda . Ten traktor długo wiś na ogłoszeniu chyba że inny .

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Miecho » 04 wrz 2017, 17:49

To zdjęcie jest tak stare jak sam internet :D
Wstawiają zdjęcia, dają opis, a jak jedziesz na miejsce to usłyszysz, że właśnie się sprzedał ale jest inny podobny.
Wsadzaj 4litery w auto i jedź w okolice S8 2h Wrocławia i dalej kierunek Leszno, potem zrób drugi kurs Warszawa lub Rzeszów.
Jesteś z Łodzi wszędzie masz równie blisko :D
Przeglądanie ogłoszeń od handlarzy to strata czasu.

ZielonyTrawnik
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2017, 11:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: ZielonyTrawnik » 04 wrz 2017, 18:05

Miecho pisze:Przeglądanie ogłoszeń od handlarzy to strata czasu.
W takim razie gdzie szukać? Od prywatnych użytkowników? Zawsze mam wrażenie, że jak ktoś prywatnie sprzedaje używany sprzęt to zwykle z powodu coraz częstszych awarii. No chyba, że pod hasłem handlarz mam na myśli "małych Januszów", którzy przy okazji ściągają z szemranych miejsc takie sprzęty...

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Miecho » 04 wrz 2017, 20:33

Strata czasu bo wiele ogłoszeń jest nieaktualnych. Jak by nie patrzeć, mają duży ruch, do tego są mniejsi handlarze, którzy odkupują po kilka sztuk, kto by aktualizował ogłoszenia w necie skoro klient stoi z gotówka na placu :P

Napisz e-mail do jednego czy drugiego czego oczekujesz od traktora, do czego go potrzebujesz i co Ci mogą zaproponować, oczywiście pomiń kwestie budżetu ;)

Na pod Wrocławiem masz importerów Zampol, Selltech, Boss, 80km dalej Traktormix Kąkolewo/Osieczna
W Warszawie AkantOgrody i w Rzeszowie Firma OK :D

Na 10 modeli, które sobie wybrałem z alle..., otom... na placu stał rzeczywiście jeden.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: emek650 » 11 wrz 2017, 10:30

https://www.otomoto.pl/oferta/jimna-z-o ... xtor=SEC-8
Ma ktoś zdanie na temat tych chińskich traktorków, wygląda dość ciekawie, konstrukcja"stara", ciekawe ja toto wykonane
Obrazek
Cena bardzo dobra-za 35KM/4x4, ok. 10-cioletni sprzęt.
https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolni ... f076b7b750
Tutaj troszkę mniejszy.25KM/4x4
Obrazek

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 12 wrz 2017, 07:07

Szkoda że nie ma wśród nas nikogo kto użytkuje taki sprzęt. Jimna to dość popularna marka traktorka, czasem widuje je nawet jako sprzęt pomocniczy ekip układających asfalt. Wydaje sie wiec że nie sa takie złe. Ale mi osobiście jakoś nie przypadły do gustu - oglądałem nowe egzemplarze u importera w Przemyślu. Nie wiele maja wspólnego z Japońską precyzją, ale jesli pracują bezawaryjnie to można przymknąć na to oko :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Gutbrod
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2017, 13:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Gutbrod » 25 paź 2017, 19:55

Orientuje się ktoś może jakie prędkości osiągają Yanmary model: F16D, F15D, F145, F155. Chodzi mi o prędkość maksymalną na najwyższym biegu oraz na poszczególnych biegach. Miał ktoś do czynienia z tymi traktorkami? Jakie są ich wady i zalety?

ODPOWIEDZ