Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Luzak » 01 sie 2019, 17:56

007wojtek pisze: 01 sie 2019, 09:20 Witam,
Ja nie przesądzam, czy napęd ma być też na przód. Wiem, że efektowniej wygląda traktor z napędami na tył i przód, ale przy małej powierzchni mojej działki, teren równy jak na stole
Ale jak przypniesz dwie skiby to i po stole lepiej pójdzie przy napędzie na cztery łapy. Albo jak do lasu pojedziesz czy jak post wyżej założysz ładowacz? Jeżeli dasz radę to szukaj 4x4 - lepiej sprzęt uzupełniać wolniej ale mieć podstawę solidniejszą.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 01 sie 2019, 20:28

Tak jak pisze Luzak. Szukałem traktorka powiedzmy ok. 14 KM przede wszystkim do ciągania przyczepki żeby nie obciążać MLa. Po kilku miesiącach okazało się że, jeżdzi z kosiarką rotacyjną, jeżdzi z prasą kostkującą, za chwilę kultywator po rżysku, za następną chwilę pługi. Z innej beczki, w 82 przez przypadek zrobiłem kurs rolniczy, było to dla mnie tak obce i nie potrzebne że prawo jazdy na ciągnik które wtedy też robiłem nie zostało zgłoszone do wydziału komunikacji. W tym roku poszedłem z dokumentami które wtedy dostałem do wydziału komunikacji no niestety dokumenty są przeterminowane :lol: . Wracając, gdybym nie miał uprawnień rolniczych o gospodarstwie mógłbym pomarzyć.

007wojtek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: 007wojtek » 02 sie 2019, 11:06

Witam,
Macie rację z tym przednim napędem. Na tą chwilę potrzebuję wyłącznie pługa, glebogryzarki i kultywatora ale za jakiś czas kto wie. Dziękuję za cenne uwagi - zawsze mile widziane.
Jeszcze pytanie o pług. Jeśli to będzie traktorek 15 - 17 koni, czy dwu skibowy pług nie będzie za duży? Oczywiście mowa tu o odpowiedniej wielkości pługa. Pytam dlatego, że ostatnio osoba z którą rozmawiałem na ten temat powiedziała, że wyłącznie jedno skibowy. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?
Pozdrawiam, Wojtek

zwirek
Posty: 45
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: zwirek » 02 sie 2019, 11:48

możesz kupić plug 2 skibowy, zależy jaka masz ziemie może pociągnie a jak nie no to odkrecisz jedną odkladnie i masz jedno skibowy różnica w cenie chyba z 200 zł może nawet nie a z jednoskibowego dwuskibowego nie zrobisz

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: LeszekB » 02 sie 2019, 14:12

007wojtek pisze: 02 sie 2019, 11:06 Witam,
Macie rację z tym przednim napędem. Na tą chwilę potrzebuję wyłącznie pługa, glebogryzarki i kultywatora ale za jakiś czas kto wie. Dziękuję za cenne uwagi - zawsze mile widziane.
Jeszcze pytanie o pług. Jeśli to będzie traktorek 15 - 17 koni, czy dwu skibowy pług nie będzie za duży? Oczywiście mowa tu o odpowiedniej wielkości pługa. Pytam dlatego, że ostatnio osoba z którą rozmawiałem na ten temat powiedziała, że wyłącznie jedno skibowy. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii?
Pozdrawiam, Wojtek
W kwestii pługa to nie ilość skib się liczy, ale szerokość robocza, głębokość orki i masa ciągnika. Ja mam pług 2x26cm i ma co robić FX305D przy 4x4, a jak wyłączę 4x4 to trzeba zapomnieć o sensownej prędkości orki... To przy 17 konikach sam sobie dopowiedz co będzie z dwoma skibami...
Pozdrawiam
Leszek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: k_sit » 02 sie 2019, 16:44

Mój ma 17 kucyk i dwuskibowy pług obsługuje . W zależności od gleby to 1 lub 2/ 3 połowę. Jakoś pomyłka po sama ramy pług przerobiony z dwukierunkowy konnej.

kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: kamil_rc » 26 sie 2019, 23:31

Tak jak pisze k_sit, przerobiony pług konny 2 skiby i będziesz zadowolony z efektów. U mnie przy mitsubischi mt14 bardzo ładnie pracował.

P.S. tutaj macie porównanie napędu 4x4 i 2x4 https://www.youtube.com/watch?v=B5xGO5aQtO8 skala większa ale to samo się dzieje przy Japończyku..

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: newrom » 27 sie 2019, 09:55

U mnie 2 skiby idzie wolno i ciężko, ale glina i górka. Myślałem o wymianie na jedoskibowy z większym lemieszen, ale nie wiem ile jeszcze podziałam na tej ziemi, więc odpuściłem. 17 kóni ma co robić (a ile okulało przez lata, to tylko Pan Iseki wie ;> ).

edit, przy napędzie na tył i ładowaczu który dociąża przód często kółka zaczynają się kręcić w miejscu. Nawet blokada dyferencjału nie załatwia sprawy.

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: maciek8791 » 03 wrz 2019, 12:58

Dzień dobry, ja mam taką sytuację, że upatrzyłem sobie kubotę KL25 (koszt ok 40 tyś brutto).
Jednocześnie podchodzę w tym momencie cenowo do nowego traktora indyjskiego solis 26 ; Czy ktos ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o solisa? Bo się poważnie zastanawiam czy nie kupić w tym momencie nowego sprzętu. Z tego co się dowiadywałem solis montowany jest w Inidach ale na silniku mitsubishi i jest to technologia sprzed ok. 20 lat, co jest OK biorąc pod uwagę to że jest przez to mniej elektroniki. Pozdrawiam Maciek

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 03 wrz 2019, 13:20

No technologia z przed dwudziestu lat to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
Ja użytkowałem traktor TAFE indyjskie na licencji MF i też nowy tylko stara technologia i daj spokój jakość wykonania pierwszy wyjazd w koszenie chaszczy i wałek wom przestał działać po przejechaniu dosłownie paru metrów puzniej odkręciło się koło pasowe od wentylatora i się zaczaił grzać.To tak samo jak byś z nowych części kupił i złożył sobie ursusa c360 no nowy ale co z tego jak technologia sto lat za murzynami
https://www.tafe.com/
To twoja decyzja ale ja uważam że lepiej kupić coś markowego używanego niż coś nieznanego nowe
To tak jak ludzie kupują nowe zwroty za 250tys a za te pieniądze można kupić dobry traktor markowy (z klimatyzacją )a kolega też miał nowego Zetora i ogóle spoko ale dupy nie urywał teraz kupił nowego jelenia 6120m i niebo a ziemia
Także zastanów się, obejrzyj co i jak
https://solistractors.co.uk/solis-26

https://youtu.be/V0Af08jkyFI

https://youtu.be/f6e3LLBRKHE
Także popatrz poszukaj może ktoś ma taki i może się wypowiedzieć

Ale ja osobiście bym się wąchał bo miałem w pracy indyjski traktor i to nowe ale stara technologia a silnik miał Perkinsa na licencji pewnie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ