Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 30 lip 2019, 00:27

No tak możesz podłączyć wszystko a co do podnoszenia to może jest przełączone na sterowanie elektronicznie i może dlatego ręcznie nie działa ale nie wiem czy ten model tak ma albo coś przyrdzewialo albo zepsute coś
Bultra fajny model tu na forum parę osób ma to napisz do nich może ci podpowiedzą co i jak
I pierwsza zasada nie napalaj się tylko z rozwaga bo jak nie u tego to gdzie indziej możesz kupić a jest spory wybór traktorów
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: k_sit » 30 lip 2019, 06:06

Zależy od zamontowanego sterownika ,raczej to wina elektroniki lub podzespołów. Jesli podnoś za pomocą pokręteł to mechanicznie ok. Co do mocowań da rade zrobić na 3 punktowy układ. Zawsze można opony wymienić . Z wadami zbijesz cenę jak masz pojęcie w elektronice to podnośnik powinieneś umieć naprawić.

007wojtek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: 007wojtek » 30 lip 2019, 09:44

Dziękuję za podpowiedzi. Rzeczywiście może nieco się napaliłem na ten traktorek i należało by pojechać do większych sprzedawców - najbliżej chyba mam do Rzeszowa. Oglądałem go ,,na żywo" i poza oponami i podnośnikiem sprawiał dobre wrażenie. Nie był ani malowany ani specjalnie przygotowywany, ot prosto z pola, gdyż przy glebogryzarce były pozostałości roślin. Wycieków też nie zauważyłem, no może poza przewodem olejowym do podnośnika.
A może zapytam inaczej. Może w okolicy(Lublin, Garbów, Nałęczów, Puławy, Lubartów) jest ktoś znający temat, kto zechciał by poświecić trochę czasu, podjechać koło Lubartowa i doradzić mi (oczywiście nie za darmo), czy warto to kupić?
Może też jak gdzieś wyczytałem warto kupić traktorek zimą, wtedy ceny mogą być nieco niższe, ale z drugiej strony sami wiecie - chciało by się mieć już :D

Pozdrawiam, Wojtek

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 30 lip 2019, 09:56

Warto nie warto dla każdego ma inne znaczenie
Jak podnośnik ręcznie nie podnosi a cos jest popsute z tym sterowaniem to uwierz że to nie jest tanie i w kraju nie dostaniesz ale to może być coś prostego albo cały sterownik i jest 50na50%
Także trzeba się zastanowić
Sprawdzić inne rzeczy jak odpala na zimnym itp.
Na spokojnie popatrz inne egzemplarze i napewno cis znajdziesz nie mówię że ten jest zły tylko może znajdziesz lepszy
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

007wojtek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: 007wojtek » 30 lip 2019, 12:22

Jeśli chodzi o odpalenie to od pierwszego razu, nie dymił. Wycieków nie zauważyłem, silnik czysty ale nie czyszczony na pokaz, farba moim zdaniem też jeszcze fabryczna. Atutem jest też glebogryzarka w komplecie.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 691
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: wojtis1990 » 30 lip 2019, 16:01

Wojtek, pisałem Ci PW i numer podałem, podjedź zobaczysz sobie moje traktorki. Ja brałem z Rzeszowa i jestem zadowolony. Nie napalaj się od razu na już, pośpiech to nie dobry doradca, porównaj kilka modeli, co który potrafi. A przede wszystkim to do czego jest ci potrzebny traktorek, będzie wiadomo czy szukać 2x4 czy 4x4 i jaka moc. Niedaleko w Wilkołazie stoi np. Shibaura P17 4x4.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 31 lip 2019, 20:54

W Hinomoto napęd ma jedną ośkę.

007wojtek
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: 007wojtek » 01 sie 2019, 09:20

Witam,
Ja nie przesądzam, czy napęd ma być też na przód. Wiem, że efektowniej wygląda traktor z napędami na tył i przód, ale przy małej powierzchni mojej działki, teren równy jak na stole myślę, że z pojedynczym napędem też trzeba brać pod uwagę. Tym bardziej, że cena będzie nieco niższa. Wydaje mi się też, że mniej było by ewentualnych awarii.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 01 sie 2019, 09:57

Słuchaj to od ciebie zależy czego potrzebujesz do jakich prac jak ci wystarczy tylko na tył to kup tylko z napędem na tył
Dużo traktorów ciągnie na tył i też robią robotę
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

zwirek
Posty: 45
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: zwirek » 01 sie 2019, 12:07

Jeżeli będziesz chciał w przyszłości założyć ladowacz z przodu to tylko 4x4, przy zakupie także trzeba patrzeć przyszlosciowo, bo teraz 4x4 nie potrzebny a za pół roku okaże się że dlaczego nie jest z 4x4. No i łatwiej chyba sprzedać z napędem na 4 niż na oś.

ODPOWIEDZ