Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
winnica
Posty: 94
Rejestracja: 04 gru 2015, 18:12

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: winnica » 18 gru 2018, 20:42

powiem tak, cena wyjątkowo niska jak jest OK to tylko brać, to dobry traktor! :)

majkel207kj
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2017, 12:08

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: majkel207kj » 18 gru 2018, 21:09

rozmawiałem z człowiekiem przez telefon mówi ze jest w bardzo dobrym stanie, trafił do niego z awaria elektryki, został jakiś element wymienione i awaria została wyeliminowana, dół traktorka i felgi były malowane, zastanawiam się czy jakieś wycieki nie zostały zamaskowane, żeby to wykryć najlepiej jak najbardziej rozgrzać traktor i wtedy prędzej wyjdzie jak jest jakaś nieszczelność

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 18 gru 2018, 21:26

Malowane ? przy przebiegu 400mth?dziwne. Niech pokaże fotki przed malowaniem :) Awaria elektryki ? niech dokładnie opisze na czym polegała naprawa, Poproś o o dokładne ,wyrazne fotki podstawowych elementów, Dodaj że chcesz je udostepnic na tym forum. Siedza na nim ludzie którzy znaja te traktorki. Jesli Pan nie bedzie miał oporów, tylko zrobi co prosisz to zainteresowałbym sie tematem. Traktorek sam w sobie całkiem fajny - wiem bo miałem takiego u siebie na winnicy a teraz cieszy mojego kolege, który wymusił na mnie jego sprzedaż :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

majkel207kj
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2017, 12:08

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: majkel207kj » 18 gru 2018, 21:54

Co do malowania to może nie przebieg ale ząb czasu to spowodował ? Mam zamiar jutro jechać go oglądać wiec na fotki już trochę późno.

neo4969
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2018, 22:58

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: neo4969 » 18 gru 2018, 23:57

Witam doświadczonych użytkowników, poszukuję sprzętu już od jakiegoś czasu więc ten temat przewałkowałem w całości. Poszukuję traktorka w okolicy 25 tysięcy z przednim napędem, wspomaganiem i minimum 20km, przeznaczony do prac w firmie ogrodniczej a więc plantowanie ziemi, koszenie nieużytków kosiarką bijakową, glebogryzarka, brony, kultywator, możliwe że mały pług. Byłem już w okolicach Leszna.

Spotkałem Hinomoto N239 z polskim ładowaczem za 24500 zł, zastanawiam się czy byłby odpowiedni, na forum bodajże amerykańskim (tractorbynet) przeczytałem że „wiekszośc hinomoto miała aluminiową ramę i znane są z tego że łamią się z ładowaczem”, gdybym tego nie przeczytał w życiu bym nie pomyślał więc przydało by się potwierdzenie że to nie dotyczy n239, ponadto wyczytałem informację o braku części do tego modelu i faktycznie nic potrafię znaleźć ale w dwóch miejscach gdzie byłem twierdzą że wszystko da się naprawić, pytanie czy na pewno i ile to trwa.

Na plusy tego modelu oceniam rewers, na oko mocarnie zbudowany przdni most i wspomaganie na siłownikach i mechaniczną skrzynie. Sprzedający twierdzi że elektryczne sterowanie tuz w razie awarii może przerobić na standardowe za kilkaset zł wiec tego nie brałbym za wadę ale nie pomyślałem czy równie łatwo można zrobić z awarią załączania przedniego napędu poprzez przycisk.

Opozycją byłby Yanmar fx21 lub fx24, modele które oglądałem były mocno zużyte dlatego nie zachwyciły mnie tak jak hinomoto poza tym skrzynia powershift chociaż jak tu czytam pancerna to co jeśli była zaniedbana zanim traktorek trafił do sprzedawcy.

Głównie prosiłbym o jakiś komentarz o n239 i jego porównanie do yanmara. Wcham się czy jechać po tego hinomoto czy szukać dalej FX, czas do lutego więc pośpiech nie jest wymagany.

Link do hinomoto: https://www.olx.pl/oferta/hinomoto-n239 ... xLNTl.html

Wyczaiłem w Miliczu fajnie wyglądającego (może nawet aż za bardzo) yanmarka, wybieram się go obejrzeć: https://www.otomoto.pl/oferta/yanmar-fx ... BkTIY.html

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 19 gru 2018, 06:37

Yanmar, cały omalowany dlatego ładnie wyglada.

neo4969
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2018, 22:58

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: neo4969 » 19 gru 2018, 11:06

Tak też to zauważyłem, jak również to że jest już długo wystawiony. Po prostu uznałem że warty obejrzenia bo do tej pory z dwóch które oglądałem to jeden w traktormixie miał skrzywiony wałek napędu i wychodził w okolicy 26000 tysięcy, a drugi miał olbrzymie luzy w przednich kołach (owszem możliwe że tak jak sprzedający twierdzi są to końcówki drążków ale dziwi że ich nie wymienił) urwaną wajchę od zmiany biegów, niedziałający ręczny i ogólnie odniosło się wrażenie że jest w średnim stanie technicznym. Więc ten z linka powyżej byłby następnym do rozważenia.
majkel207kj zauważyłem że sprzedający do którego się wybierasz sprzedaje też shibaure https://www.olx.pl/oferta/shibaura-d235 ... 6e645effaa która jeśli opis jest prawdziwy pomimo większej mocy jest mniejsza wymiarowo i od yanmara i od hinomoto więc byłbym jak najbardziej zainteresowany. Jestem ciekaw jak poszło z oglądanym przez ciebie ciągnikiem.

Trafiłem dziś rano jeszcze na hinomoto N249 https://sprzedajemy.pl/mini-traktor-kub ... nr55615073 jestem ciekaw o ile różni się od modelu n239

majkel207kj
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2017, 12:08

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: majkel207kj » 20 gru 2018, 01:35

Szkoda kolego ze nie napisałeś tego wcześniej to bym rzucił okiem na tą shibaure, jak kupiłem to Hinomoto, w traktorze był problem z ładowaniem, z braku części praktycznie wszystko od ładowania zostało wymienione na inne od yanmara, traktor kupiłem bo mechanicznie jest w świetnym stanie, cena też ok, trochę dużo tej elektryki ale może sobie dam z nią radę, ładowanie też dokładnie sprawdzę jaki daje prąd, kolego polecam ogólnie Hinomoto, sam celowałem w tą markę, bo w porównaniu do innych marek przy podobnych mocach mają stosunkowo kompaktowe rozmiary, a ja szukałem ciągnika którego będę transportował na busie z jakaś maszyną, traktorek jest bardzo zwrotny, mega leciutko chodzi sprzęgło, rewers a co do samego sprzedawcy to kupuje on ciągniki od kogoś kto je ściąga z Japonii z reguły z jakimiś defektami i je naprawia, trzeba by się dopytać co było w tej shibaurze naprawiane, niebawem zrobię temat o moim Hinomoto, przyda mi się pomoc żeby rozwikłać co znaczą niektóre japońskie znaczki na ciągniku

Zibigo
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2019, 19:07

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Zibigo » 11 sty 2019, 12:00

Witam,
potrzebuje Waszej pomocy przy kupnie traktorka, który sfinalizować muszę do końca stycznia.
Do sedna: mam do kupienia od dobrego kolegi Yanmara f165 z kosiarką rozdrabniającą (dwa małe noże umieszczone na jednym dużym) po przeróbce, zamiast płóż są 3 koła. Traktorek utrzymany, płyny przez niego wymieniane w lokalnym serwisie takich sprzętów. Traktor ma 700mh - cena 13.000 zł. Lub gołego Yanmara f175 przebieg ok 1000mh za 16.000 zł.
Mam działkę prawie 2ha, z czego 1ha to ogród i sad z utrzymanym trawnikiem i koszę traktorkiem z koszem przeważnie raz na tydzień. Yanmara kolegi oglądałęm - siłowniki suche, silnik suchy, pali, jeździ - pali nawet w mróz z zimnego silnika.

Związku z tym, mam pytanie -
1) f165 ma jak wyczytałem 2 punktowy tylny system mocowania, a f175 3 punktowy - jest to duża uciążliwość jak traktorek ma dwa punkty? Jak to się ma do sprzętów (chciałbym dokupić pług do orki, kosiarkę bijakową i glebogryzarkę).
2) f165 gabarytowo mi bardziej pasuje ale jest słabszy od f175 - o 1 KM, tylko albo aż? - będzie
3)czy f165 do którego się bardziej skłaniam napędzi kosiarkę bijakową 110cm i tej szerokości glebogryzarkę? To dla mnie ważne. Mam zamiar kosić ok 1ha 2 razy do roku kosiarką bijakową ew. tą co jest do kompletu z f165
4) czy do lekkiej i małej orki (ze 20 ar na warzywa) traktor pokroju f165 da radę pługiem 2 skibowym? Ziemia raczej zbita jak to w okolicach Wadowic, ale rokrocznie uprawiana.
5) ile faktycznie te Yanmary mają mocy ? Wyczytałem w którym temacie tu na forum, że Yanmary mają podaną moc na wałku WOM/PTO a nie silnika. To jest prawda że silnik ma inna moc? wg. informacji znalezionych w internecie f165 i f175 mają tą samą pojemność a moc i wagę inna?
6) warto dopłacać 3 tyś do modelu wyższego i jaka wg. Was jest cena zaproponowana przez kolegę?

Dzięki z góry za odpowiedzi, Zbyszek

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 11 sty 2019, 13:29

Myślę że może nie dawać rady z maszynami które wymieniłeś, może praktycy niech się wypowiedzą.

ODPOWIEDZ