Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 09 lut 2014, 13:21

Temat dla osób pragnących kupić swój pierwszy traktorek.

Bedzie nam łatwiej rozmawiać kiedy napiszesz do jakich prac chcesz go wykorzystać, na jakim areale i czy masz już dla niego jakieś maszyny.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Jakuboo
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2014, 01:25

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Jakuboo » 09 lut 2014, 15:16

.... W najbliższej przyszłości chciałbym nabyć traktorek z większymi możliwościami, ( 4x4, hydraulika, tuz itd) Działka którą użytkuje czasem stanowi duży problem dla małej samoróbki. Potrzebuję traktorka który poradzi sobie z kosiarką bijakową w nierównym terenie, małą wiertnicą glebową, i przyczepą załadowaną drzewem. ("sam" jest w stanie uciągnąć 1,5t na przyczepie pod warunkiem że się nie zakopie w miękkim terenie)
Osobiście w tym temacie jestem początkujący. Przeglądałem już różne ogłoszenia, ale w sumie to nie wiem na co mam zwrócić większą uwagę co jest ważne, jak to jest z tymi sprzedawcami itd. Czy szukać w Pl czy może zagranicą. Co do marki podobają mi się Kuboty ale nie jest to najważniejsze. Gdyby udało mi się kupić coś do 12tys zł byłoby super ;).
Chcę do tematu podejść rozsądnie i na spokojnie. Raz a dobrze.
Jeżeli możecie, doradźcie mi proszę. Za każdą radę i sugestie z góry dziękuję.

pozdrawiam Jakuboo

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 10 lut 2014, 09:27

Kosiarka bijakowa - ona w tutaj niejako warunkuje wielkość traktorka. Powiedz mi - pracowałeś już taką kosiarką? widziałeś na żywo jak pracuje? do jakiej pracy chcesz jej używać? czy no do wykaszania 2-3 razy/rok 1ha ugoru, czy usługowo czyszczenia zakrzaczonych terenów, czy pielęgnacyjnie kawałka ziemi gdzie krety robią kopce :) Masz już taką kosiarkę czy chcesz kupić?

Dlaczego pytam, bo sam mam GEO 145cm roboczej i 26KM traktorek - i szału nie ma. W ub sezonie wykaszałem 1.5ha ale łąki, generalnie było ok ale na dłuższą metę to nie to. Zresztą założę nowy temat w kosiarkach to szczegółowo opiszę co i jak.


Zostawmy kosiarkę, Kynek miał Kubota Saturn x20 czyli 20km traktorek na 22calowych kołach - mamy też wiertnicę która "zmiesciła" sie za traktorkiem. Spoko sobie z ną radził, jak znajdę fotkę to wkleje. Zapinał też moją bijakową i w koszeniu 0,5ha łąki też sobie radził - ale było to koszenie pielegnacyjne - na niewielkiej trawie. Z racji pochylenia stoku i temp powietrza pod +30C narzekał że temperatura silnika znacząco sie podnosiła , tak na 3/4 dopuszczlnego zakresu , gdzie zawsze wskazówka była 1/2 .
Z racji masy (czyli uciągu) sugerowałbym szukanie traktorka od 20KM , kołach od 22 cale i masy od 800kg. a górny zakres to 26KM 24cale i 1,1tony . Traktorki większe, mocniejsze i cięższe to kasa pow 20 tyś zł niestety.

Jak masz jakieś pytania to dawaj, jak masz jakieś typy - wklejaj - pogadamy.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: petra » 10 lut 2014, 18:35

Witam, popieram Marka - mnie też bijakowa nie zachwyciła, ugór tak jak najbardziej ale całkiem Ładny trawnik to nie ta bajka, trzeba kupić "pielęgnacyjną" z trzema nożami i koniecznie na kółkach bo inaczej pokaleczysz tylko powierzchnię. Przynajmniej na początku pracy z taką maszyną trzeba potrenować na kawałku mniej widocznym dla "połowicy" bo inaczej ....!
Jeżeli chodzi o temperaturę zewnętrzną i tą silnika to moja Gl-ka 23 KM przy koszeniu 3-4 letniego ugoru zarośniętego nawet małymi sosenkami nic nie odczuwała i temperatura nie doszła nawet do połowy zakresu.
Ja uważam jednak jeżeli chodzi o cenę, że traktorki powyżej 26 KM kosztują na rynku grubo więcej niż 20 tysie. Zauważyłem dziwną zależność ceny do mocy - 20 KM ---cena 18 do 20 tyś.
26 KM ---cena 24 do 27 tyś.
i tak dalej można wyliczać. Na szczęście można się jeszcze targować i coś tam zyskać.
Pozdr
Petra
Petra
Kubota GL23

Łukasz
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:54

Re: Przetrząsaczo - zgrabiarka

Post autor: Łukasz » 11 lut 2014, 20:23

A co sądzicie Koledzy o marce HINOMOTO ? Dobre ciągniczki? Może ktoś miał styczność z modelem HINOMOTO E2304D ? Bo myślę że taki sprzęt byłby w sam raz do moich zastosowań, 4x4, 23 KM masa ponad 1000 kg, całkiem fajne parametry.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Przetrząsaczo - zgrabiarka

Post autor: petra » 11 lut 2014, 21:09

Witaj, miałem swego czasu ofertę z Traktomixu na bliżniaka kuboty GL240, właśnie Hinomoto i bardzo mi się podobała ta maszynka a była tańsza a nie gorsza. Kubota nawet chyba przejęła Hinomoto i ja uważam że warto się zainteresować tą marką. W tamtym czasie niestety nie miałem jeszcze gotówki na końcie i Hinomoto się sprzedało, a zadatku nie bardzo chciałem dawać w ciemno i na tak długi okres.
Póżniej dałem mały zadatek na używaną glebogryzarkę i ... dostarczyli mi inną niż wybrałem na placu w traktomiksie oraz podwyższyli cenę - taki kraj! Przy odbiorze byłem ale z początku nie zauważyłem różnicy.
Pozdr
Petra

Hura! Znalazłem zdjęcie tego hinomoto, które mi się baardzo podobało.

Obrazek

No i co, fajny no nie - 24 KM
Niestety póżniej nie mieli tego modelu.
Petra
Kubota GL23

Łukasz
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:54

Re: Przetrząsaczo - zgrabiarka

Post autor: Łukasz » 11 lut 2014, 21:55

Rozważam coś takiego: http://www.traktor.com.pl/sklep/hinomot ... Path=21_66
Co myślicie?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 11 lut 2014, 22:45

Nie wypowiem sie nt HinoMoto bo nie mam wiedzy dotyczącej firmy i jej produktów. Poza faktem o którym wiecie , że był moment kiedy Kubota i Hinomoto sie połączyły i ich produkty rózniły sie jedynie naklejkami. Po czasie jednak Kubota zerwała współpracę, a Hinomoto dalej robiło traktorki ala Kubota. Takim też egzemplarzem wydaje sie ten pokazany przez Petrę. Ewidentnie zalatuje tu serią L kuboty.

Traktorek z ogłoszenia w niczym nie przypomina mi znanych mi traktorków - to nie jest dobra informacja bo wiadomo - częsci zamienniki... Ani piasty, ani drążki biegów, a nawet ten wyjątkowy mechanizm kierowniczy...pewnie z wspomaganiem.... pierwszy raz widzę coś takiego.

Ale spotyka sie takie traktorki u nas - ktoś je kupuje - pracują... decyzje musisz podjąć sam.


Ten konkretny egzemplarz ma licznikowe 800mth - Ze zdjęć wygląda że ma tyle - raczej na pewno nie ma więcej. Po sladach na kołach, po karoserii, po oponach - ma tyle. Tylne opony - tzw ryżowe wygladaj a na oryginalne a nie są zużyte... bedąc na miejscu porównałbym daty na felgch z kodem na oponach - jesli zgodny - traktorek ma 800mth czyli tyle co nic.

Oczywiscie bedzie miał łożyska zwrotnic i uszczelnacze do wymiany, bo po prostu gniją w tym ryżu - sprawdz luzy na kołach. Bedzie sie pocił pod WOM, ale to szczególy...

podsumowanie - egzemplarz dość fajny i godny uwagi ale dostępność cześci i literatury - nie jest mi znana.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Łukasz
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:54

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Łukasz » 11 lut 2014, 22:57

marekspectra pisze: Ten konkretny egzemplarz ma licznikowe 800mth - Ze zdjęć wygląda że ma tyle - raczej na pewno nie ma więcej. Po sladach na kołach, po karoserii, po oponach - ma tyle. Tylne opony - tzw ryżowe wygladaj a na oryginalne a nie są zużyte... bedąc na miejscu porównałbym daty na felgch z kodem na oponach - jesli zgodny - traktorek ma 800mth czyli tyle co nic.
A w którym miejscu na feldze i oponie taki kod powinien być napisany?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: marekspectra » 11 lut 2014, 23:09

Otwórz i powiększ fotkę. Na godz 11 tej masz kod 5 85 czytaj - V 1985r

Opony pierwsze dwie cyfry to tydzien roku drugie dwie to lata czyli na oponach u mnie mogło być 09 85 czyli marzec 1985r

https://plus.google.com/photos/11287318 ... 7360680355
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ