Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: amigorm1976 » 26 mar 2019, 12:10

Karo pisze: 26 mar 2019, 11:17 Dziękuję Mariusz. Z pewnością przekonałeś mnie, żeby mierzyć w min. 20 kM. Jeśli znajdziesz chwilę, napisz, proszę, co myślisz o:
https://www.otomoto.pl/oferta/kubota-sh ... t=83584021
https://www.olx.pl/oferta/yanmar-fx-22n ... yYbkl.html
Z góry dzięki!
Karolina
Witam
Yanmar FX jest dobrym rozwiązaniem jego budowa pozwala zatrzymać jazdę przy pracującej maszynie na WOM-ie.
Nie wypowiem się o tym konkretnym egzemplarzu bo się poprostu na tym nie znam.
Z wpisów na forum i z zakupu kosiarki bijakowej mogę polecić "dylera" traktor.com z Rzeszowa, podchodzą uczciwe do tematu gwarancji.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: amigorm1976 » 26 mar 2019, 12:12

TadeuszB pisze: 26 mar 2019, 09:59 Są mniejsze prasy od Welger AP41 ? Ta zdaje się działała normalnie, co było nie tak ?
Znajdź z mniejszym zapotrzebowaniem mocy niż 20kM wysokiego zgniotu.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: zbYszek » 26 mar 2019, 13:30

Jako, że miałem kiedyś kilka kóz - jeszcze przed erą Kuboty - a pozostało mi po nich 2 ha łąk do corocznego koszenia, to też się powymądrzam.
Słusznie zakładasz jak najmniejszy gabarytowo ciągnik. U mnie jest mała Kubota B7001 (14KM) ale uzupełniona samoróbką na podstawie Zetora 25. Większy służy do koszenia łąk kosiarką listwową, a mały do prac pomocniczych (bijakówka 95cm, ładowacz, glebogryzarka) Gdybym miał postawić na jeden traktor, to poszedłbym w coś około 20KM, ciut większego niż moje maleństwo a do niego poszukałbym dedykowanej kosiarki listwowej ~120...150cm, oczywiście ładowacz i szersza bijakówka i glebogryzarka. Do wyrzucania a raczej obsługi obornika konieczna jest łyżka widłowa (robi się u mnie już chyba 2 rok i wciąż nie mogę dokończyć). Być może z krokodylem. Koniecznie trzeba dostosować infrastrukturę do gabarytów i możliwości ciągnika (szerokość wjazdu, możliwość jazdy po łuku itp). Taki traktorek ~20KM będzie lepszy do robienia kuligów bo podejrzewam, że i to będziesz miała w swej ofercie.
Co do obsługi siana, to kostkowania ma tę zaletę, że transport i magazynowanie jest IMO łatwiejsze, choć też już metryka daje mi się we znaki i kombinuję nad mechanizacją rozładunku i załadunku na strych.
Maszyny typu prasa wymagają sprzęgła dwustopniowego (najpierw załącza się WOM a potem dopiero mechanizm jazdy). Ciekawym kompromisem byłby traktor z hydraulicznym mechanizmem jazdy - puszczasz sprzęgło załączając WOM a dopiero potem naciskasz na pedał jazdy ruszając bez szarpania do przodu lub w tył. Dla użytkownika jest to kapitalne ułatwienie ale dla konserwatora może być utrapieniem. No właśnie - zamierzasz sama obsługiwać te wszystkie sprzęty, czy będziesz miała jakiegoś pana Zenka? ;) (Uprzedzam komentarze - ja już jestem panem Zenkiem u swojej żony i nie szukam nowej posady.) ;)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1047
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: yanmarf17d » 26 mar 2019, 15:34

Sposób wykorzystania tegoż traktorka bardzo rozległy.
Mam pewne obawy co do możliwości wykorzystania wąskiego traktorka do prac w terenie górzystym bez możliwości szybkiego demontażu tura. Z turem w góry to "z góry " skazane na niepowodzenie. Szukałbym wsród traktorków ,gdzie w łatwy sposób można zamienić chociażby tylne koła i zyskać sporo na szerokości.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 26 mar 2019, 16:04

amigorm1976 jakieś podpowiedzi ?

Karo
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Karo » 29 mar 2019, 20:20

Zbyszek, obsługiwać planuję osobiście, ale panu zenkowi tez dam pojeździć :) Nie będę natomiast "grzebać" samodzielnie, chociaż kto wie, z Waszą pomocą może opanuję podstawy. Oby zresztą tego grzebania było jak najmniej.
Dziękuję w każdym razie za konstruktywną wypowiedź.
Pozdrawiam!
P.S. Bardzo ładna ceramika!

Yanmar717d, dziękuję za uwagę, biorę pod rozwagę!

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: zbYszek » 29 mar 2019, 20:50

No to musisz poszukać dobrego nauczyciela czyli pana Zenka bo wszystkim chłopom wydaje się, że się znają na kraktorach i maszynach, a tak naprawdę to kultura techniczna leży i kwiczy.
Dziękuję za komplement - przekażę żonie. :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Karo
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Karo » 30 mar 2019, 11:54

Robo123 pisze: 20 sty 2019, 22:29 Witam ziomala i wszystkich forumowiczów. Decyzja już zapadła od soboty w moim garażu stoi YANMAR FX22D . Jak to ja został prześwietlony lepiej niż RTG. Jak ogarne wszystko to wkleje jakieś foty. Oczywiście zaplecze sprzętowe też będzie. A transport jak się dogadasz z tą firmą to tylko wypożyczenie autolawety ja za 250 zł za dobę wypożyczałem.
Cześć, zdążyłeś już przetestować? Noszę się z zamiarem zakupu podobnego do współpracy kosiarkami, przewracarką, prasą, przyczepką i TUR-em. Z góry dzięki za recenzję.
Pozdrawiam,
Karolina

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 30 mar 2019, 12:51

Karo a to nie za mały traktorek do prasy ???
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Karo
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Karo » 30 mar 2019, 15:53

Nie powinien być za mały, oczywiście przy odpowiednio dobranej prasie. Nie będę w ciemno inwestować w prasę, zobaczę jak pójdzie z prasą znajomego

ODPOWIEDZ