Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Karo
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:32

Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: Karo » 13 maja 2019, 12:06

Cześć, wybaczcie jeśli pytanie jest glupie, ale jestem zielony i im więcej czytam, tym mniej rozumiem...
Otóż od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Yanmara fx22d i potrzebuje dokupic maszyny do sianokosow - mam możliwość kupić m. in kosiarke fahr 135 i przewracarka uzywane, ale nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - Czy będą pasowały?
W traktorze światło między kołami to 70 cm, belke mam 60cm. ramiona podnośnika są długie, 80cm i na upartego jestem wstanie je rozszerzyc do 80-85cm, czyli tyle, ile maja zaczepy typowych maszyn rolniczych.
Ale czy to tak może wisiec na styk? Bo logika i rozsadek podpowiadaja, ze srednio...

Jak to u Was wygląda(pytam zwłaszcza tych, którzy używają "typowych" maszyn do mniejszych traktorkow)? Przerabiacie zawiesia maszyn (jak?), czy zmieniliscie tuz w traktorki na szerszy? Czy jeszcze coś innego?

Pomóżcie proszę, bo tak się zafiksowalem, że nic już z tego nie rozumiem
Tomek

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: lewan24pl » 13 maja 2019, 12:58

Hej ja mam pług orginalny do naszych małych traktorów i szkrzynie transportowa ale ostatni dostałem kultywator który pracował z ursus c360 i rozstaw pasuje tylko muszę zmienić bolce na pierwszą kategorie bo są grubsze drugiej kategorii
Ale myślę że powinieneś pier zmierzyć w maszynie jaki jest rozstaw aj ak np.sa przykręcane boleć mocujące to zawsze można je przełożyć do wewnątrz i już się zmniejsza rozstaw
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: newrom » 13 maja 2019, 13:31

A jak są spawane to można przespawać. Problemem może być haczenie ramion o opony - do sprawdzenia na max rozwarciu.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: emek650 » 13 maja 2019, 20:54

ObrazekObrazek
Jedyna przeróbka jaką zrobiłem to wspawanie końcówek ramion z kulami na czopy 28mm, jak wyżej widać pasują maszyny
od C330.

Karo
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2019, 11:32

Re: Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: Karo » 14 maja 2019, 11:07

Dzięki. Taka właśnie kosiarke kupuje i taka przewracarke. Czyli powinno być dobrze.
Pozdrowienia z ok limanowej

winnica
Posty: 94
Rejestracja: 04 gru 2015, 18:12

Re: Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: winnica » 14 maja 2019, 13:45

Ja też jestem z okolic Limanowej - pozdrawiam!!
Mam yanmara F 215 , przyspawałem do ramion podnośnika końcówki od ursusa i pasuje wszystko, pług, glebogryzarka itd itp!

zwirek
Posty: 45
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:54

Re: Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: zwirek » 14 maja 2019, 16:29

Dokładnie jedyny minus małego i to co go ogranicza to średnica kul końcówek podnośnika jak sie nie myle to cos kolo 22mm ale wystarczy odciąć i przyspawac takie od C-330 lub c-360 z średnica kul niecałych 30mm. Końcówki ogólno dostępne koszt 2 sztuk to max 50zl ja akurat kupowałem w Grenne.

Awatar użytkownika
Waldi
Posty: 54
Rejestracja: 23 sty 2017, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: Waldi » 15 maja 2019, 23:33

Do tego typu przeróbek trzeba podchodzić zdroworozsądkowo ,przerobić ramiona na kat.2 można ale czy podłączona maszyna nie zarżnie nam traktorka.Ja osobiście przerobiłem tylko mocowanie sadzarki do rozsad.Podziwiam osoby które przerabiają pługi Unia Grudziąc,ale tu chyba wiele zależy od oranej ziemi.Te kategorie 1,2 i 3 chyba po coś są .

zwirek
Posty: 45
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:54

Re: Podnośnik tuz a typowe maszyny rolnicze

Post autor: zwirek » 15 maja 2019, 23:56

Waldi pisze: 15 maja 2019, 23:33 Do tego typu przeróbek trzeba podchodzić zdroworozsądkowo ,przerobić ramiona na kat.2 można ale czy podłączona maszyna nie zarżnie nam traktorka.Ja osobiście przerobiłem tylko mocowanie sadzarki do rozsad.Podziwiam osoby które przerabiają pługi Unia Grudziąc,ale tu chyba wiele zależy od oranej ziemi.Te kategorie 1,2 i 3 chyba po coś są .
nie koniecznie trzeba zarżnac traktorek, więcej narzędzi podczepianych pasuje bez problemu od C 330 lub t25 albo np przegrabiarka do siana, ja przerobilem ramiona ponieważ mam dużo sprzętu właśnie które wcześniej były do t25 oraz C 360 i zostało parę wieżyczek właśnie z średnica uchwytów 28mm także wolałem raz przyspawac końcówki od c330 a nie przy każdej maszynie zmniejszać średnicę. Ale wiadomo wszystko z głową 3 skib uni nie mam zamiaru podchaczac.

ODPOWIEDZ