O tym jak chłop z Warszawy lotnisko zaczął budować czyli RobsonWawa zakłada trawnik

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: O tym jak chłop z Warszawy lotnisko zaczął budować czyli RobsonWawa zakłada trawnik

Post autor: RobsonWawa » 31 paź 2018, 17:47

Trawnik już nie jest taki ładny i czysty. Powschodziły różne , raczej mało pożądane roślinki popularnie chwastami zwane.
Z intensywności wzrostu i rozkładu ich gatunków na działce wnoszę , że to rodzime kłącza i nasiona i raczej nie płaciłem za ich obecność w workach z trawą . Pozostaje mi zastosować oprysk selektywny , ale za radą Adama wstrzymam się jakiś czas z takowym działaniem. Trawnik musi dojrzeć i się wzmocnić - najlepiej dać mu na to z rok . Na razie kosiłem 2 razy , dziś był ten drugi. Skończyłem po ciemaku -sensownej fotki nie było już jak zrobić.
Poniżej obiecane fotki :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Działka jest ogrodzona ale w niczym to nie przeszkadza zającom które pojawiają się
nie wiadomo jakim cudem i już zaczęły podgryzać mi korę na drzewkach owocowych.
Okazuje się też , że ogrodzenie nie jest przeszkodą dla zwierzyny dużo większego kalibru :-)
https://www.youtube.com/watch?v=twbGAV1r2FU

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: O tym jak chłop z Warszawy lotnisko zaczął budować czyli RobsonWawa zakłada trawnik

Post autor: RobsonWawa » 22 sty 2019, 17:16

Minęło 2,5 miesiąca od ostatniej relacji ale tu niewiele się zmieniło.
Już po ostatnim koszeniu zbierałem jeszcze liście z użyciem kosiarki.
Jak na razie nie mam do tego odpowiedniejszej maszyny.
Trawnik raptem 2 razy był odrobinę przykryty śniegiem, dziś już po nim nie ma śladu.
Poniżej zdjęcia robione z tarasu
Obrazek Obrazek

A to fotka z bliska
Obrazek
Sporo w nim chwastów ale jak pisałem wcześniej i na nie przyjdzie pora .
Niestety za ogrodzeniem zaczynają już kopać maszyny trochę większe niż krety
będzie 3-4 piętrowe osiedle . Mam max 2 lat aby się dodatkowo odgrodzić zielenią.
Za ogrodzeniem mam jeszcze 4 metrowy pas drogi i myślę na jej brzegu posadzić
rząd brzozy a pomiędzy brzozami jakiś szybko rosnący żywopłot. Liguster lub coś podobnego.
Początkowo myślałem o żywym- plecionym płocie z wierzby energetycznej ale to chyba nie jest dobry
pomysł. Podobno ciężko takie ogrodzenie utrzymać w ryzach.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: O tym jak chłop z Warszawy lotnisko zaczął budować czyli RobsonWawa zakłada trawnik

Post autor: Miecho » 22 sty 2019, 18:01

To zależy jaka ma być wysoka ta osłona? do 2-3m to typowe krzewy żywopłotowe tuje, cisu...
Ale jak chcesz się naprawdę odgrodzić od ludzi to głogi 1lub2 szyjkowy, ałycza, dzika grusza (nie pamiętam dokładnie)
Z bardziej szlachetnych graby, wiązy, buki - tutaj bez stałego cięcia uciekną Ci w piękne drzewa

Brzoza pospolita niby chwast, ale jak zaczyna się ją sadzić to wcale tak pięknie się nie przyjmuje podobnie jak sosny.

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: O tym jak chłop z Warszawy lotnisko zaczął budować czyli RobsonWawa zakłada trawnik

Post autor: Sqda BBa » 22 sty 2019, 20:30

Tak jak Miecho polecam graby buki i wiązy :) Zdecydowanie jest to bardziej ciekawa forma żywopłotu wg mnie. Z każdą porą roku zmienia się kolorystyka i forma więc nie jest tak nudno w ogrodzie. No ale każdy ma swoją wizję na ogród i sadzi to co lubi i co mu się podoba :D co do brzozy... Bardzo fajne drzewo ładnie się prezentuje, szybko rośnie i jeszcze grzybki pod nimi rosną ;)

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: O tym jak chłop z Warszawy lotnisko zaczął budować czyli RobsonWawa zakłada trawnik

Post autor: Mandrol » 23 sty 2019, 06:47

Bardzo ładnie Robert! Super! Zazdraszczam! Nawet choinka świąteczna dostała nowe życie po Bożym Narodzeniu- ciekawe czy się przyjmie ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: O tym jak chłop z Warszawy lotnisko zaczął budować czyli RobsonWawa zakłada trawnik

Post autor: RobsonWawa » 23 sty 2019, 12:12

To nie świąteczna choinka a przesadzony z innej działki świerk białobok.
W mini szkółce rośnie jeszcze co nieco iglaków przeznaczonych na ten ogród.
powoli będziemy je tu przesadzać. Na razie większość energii idzie w urządzenie
domu i terenu bezpośredni przy nim. Myślimy do czerwca się przeprowadzić.

ODPOWIEDZ