WOM pytanie podstawowe

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

WOM pytanie podstawowe

Post autor: Luzak » 22 lip 2017, 23:07

Ze względu na fakt, że jestem początkujący w temacie mam pytanie z grupy podstawowych i dotyczy WOM.

Czy kupując nową maszynę np glebogryzarkę czy kosiarkę, sprzęt powinien być dostarczony z wałkiem? Czy ew. dobór wałka leży już po stronie użytkownika do konkretnego modelu ciągnika? Czy wałek przy danej maszynie będzie pasować do każdego ciągnika do którego podepnę maszynę? Np dzisiaj podpinam do kuboty a jutro do iseki tym samym wałkiem?

Będę wdzięczny za info :-)

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: WOM pytanie podstawowe

Post autor: TooSlow » 22 lip 2017, 23:16

Kupujesz samą maszynę, wałek musisz kupić osobno.

Dobór wałka zależy od konkretnego modelu osprzętu, nie traktorka (traktorki mają praktycznie takie same wyjścia).

Wałek będzie pasować pod warunkiem, że jego długość jest wystarczająca.

Sam zadawałem te pytania, więc wiem jak to jest.

Zmierz odległość między wciąciami na wale traktora a wcięciami na przekładni osprzętu, ustawiając osprzęt w linii prostej. Jak wyjdzie odległość np. 85, to brałbym wałek 80 max wsunięty, 90 max wysunięty.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: WOM pytanie podstawowe

Post autor: Luzak » 22 lip 2017, 23:54

Wiele ofert (rzuciłem okiem tylko pobieżnie) zawiera info, że wałek w komplecie. Więc skąd wiedzą jaki czy ew po zakupie maszyny podajesz jaki? A bez przymiarki maszyny jest to możliwe ustalić?

Za mlodu jechałem do Dziadków, wsiadałem na Władka gdzie miałem wszystko podczepione i o nic się nie pytałem a teraz żałuję bo ślepy jestem i kulawy w temacie :-)

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: WOM pytanie podstawowe

Post autor: amigorm1976 » 23 lip 2017, 00:33

Wałek dobierają do mocy urządzenia a długość trzeba samemu dopasować, w większości urządzeń jest sprzedawanych bez wałka.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: WOM pytanie podstawowe

Post autor: zbYszek » 23 lip 2017, 09:52

Mnie sprzedano bijakówkę wraz z wałkiem. W komplecie z traktorem. W domu okazało się, że dołączony do kompletu wałek jest zbyt długi do tego zestawu. :) Dobrze, że pasował wałek, który używam w większym kraktorze- Zetorze - potworze. ;)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: WOM pytanie podstawowe

Post autor: Luzak » 25 lip 2017, 17:39

Trochę już w temacie pogrzebałem. Zasady nie ma, ale mniej więcej przy połowie zapytań o sprzęt wałek w komplecie. Mam tu na myśli nowe sprzęty.

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: WOM pytanie podstawowe

Post autor: newrom » 25 lip 2017, 21:02

W używkach jak powiesz że chcesz z wałkiem to też Ci dobiorą, a jak dobiorą jak ZbYszekowi :mrgreen: to później będą wymieniać jeśli akurat nie masz zetora ;)

Awatar użytkownika
JacekMocny
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2016, 11:45
Kontakt:

Re: WOM pytanie podstawowe

Post autor: JacekMocny » 11 wrz 2017, 12:14

Zdarza się, że producenci maszyn dodają odpowiednio dobrany wał przegubowo-teleskopowy do maszyny, ale zdecydowanie częściej dobierać go trzeba we własnym zakresie.
Najważniejsze parametry to moc oraz długość.
Zapraszam do siebie, gdzie znajdziecie trochę informacji na temat wałów Waryński oraz filtry, które pomogą z łatwością dobrać odpowiedni wał do maszyny:
https://jacekmocny.pl/warynski-agro/tra ... eleskopowe
Sprawdzam, prześwietlam, testuję.
http://www.jacekmocny.pl

ODPOWIEDZ