Traktor do korytowania

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Traktor do korytowania

Post autor: Miecho » 28 sty 2017, 23:47

Pomimo posiadania własnego sprzętu, na każdą inwestycję wjeżdżam największą maszyna jaka wejdzie - dlaczego? czas i jeszcze raz czas.
Najbardziej lubię jak nabiję paliki i rzędne poziomu, wjeżdża Caterpilar lub JCB ze skarpówką, zdejmuje co trzeba, a za płotem stoi wywrotka 4osiowa i od razu wywozi urobek, w drodze powrotnej przywozi właściwa ziemię. Dobry operator potrafi w jeden dzień do 3000m2 wypoziomować. Potem przychodzi czas na zabawy traktorkiem i ręczne gładzenie
JCB 3CX ma łyżkę większa od mojego całego Yanmara razem z 2 taczkami ziemi na turze :D czasem biorę 4CX
Bobek fajna rzecz, ale chyba najgorszy wybór na ogród za to dobry do kostki, krótki, zwrotny, ale ryje przy kręceniu. Ma duży udźwig w stosunku do masy własnej, ale sam też wazy, bez lawety albo kat B+E nigdzie tym nie pojedziesz.

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Traktor do korytowania

Post autor: szymon28 » 28 sty 2017, 23:50

JCB 2CX polecam. Pracowałem na 4CX ale za duży na coraz to ciaśniejsze działki. 2CX widziałem w akcji i powiem że daje rady. Napewno droższy sprzęt ale bardzo uniwersalny i mocny.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Traktor do korytowania

Post autor: zbYszek » 29 sty 2017, 10:26

toku74 pisze:[...]powiem, że taką robotę widziałem u siebie na działce i żaden ładowacz na traktorku, czy Bobcat tego nie zastapi. .............czas jest droższy od pieniędzy.......
Amen :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

ODPOWIEDZ