Dylematy przed zakupem.

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Macko
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2016, 11:57

Dylematy przed zakupem.

Post autor: Macko » 20 sty 2017, 10:36

Witam wszystkich forumowiczów:
od dłuższego czasu borykam się z myślą co kupić co wybrać do czego się nada a do czego nie. dla tego zwracam się do was o pomoc jako bardziej doświadczonych sugestie porady . W moich dotychczasowych rozważaniach moje zainteresowanie kierowałem na traktorki tzw. łamańce tv, tz4k14, holder, napisze czym sie zajmuje co chciał bym robić do czego chciał bym wykorzystać proszę o sugestie problematykę szczere porady :

co chciał bym żeby miał:

-napęd na 4x4
-wałek wom działający na postoju
-powyżej 20km (tz4k14 kwalifikuje sie po modyfikacjach kolegi Toku)

do czego chciał bym go używać:

-do uprawy pola (mały areał) pług 2 skibowy (najchętniej obracany), mała brona talerzowa, jestem pszczelarzem wiec chciał bym siać rośliny miododajne, prowadzić hodowle roślin krzewów drzew miododajnych
-glebogryzarka do świadczenia usług zakładanie trawników, prace ogrodnicze
-kosiarka bijakowa (mulczar) koszenia i zagospodarowywania nie użytków
-montowanie świdra pod wom do montażu ogrodzeń pola, lasu
-wyciąganie, przewożenie drewna las,park. (łamańce mają dość duży skret i radzą sobie w terenie leśnym????)
-planuje zrobić frez do pni pod wom

jestem sprawny technicznie dysponuje zapleczem więc wszelakie modyfikacje produkcja narzędzi poradzę sobie.

dziekuje za pomoc

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Dylematy przed zakupem.

Post autor: Adam bez ziemi » 20 sty 2017, 21:10

Witaj. Parę lat wstecz byłem na pokazach traktorów Gold oni, teź łamach tylko technicznie bardziej zaawansowane niź Tzk. Świetny na wąskich kwaterach, winnica, sądach i szerokie spektrum wykorzystania. Napewno coś wygooglasz :D

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dylematy przed zakupem.

Post autor: toku74 » 20 sty 2017, 21:23

Może coś naświetlę jeżeli chodzi o TZ. Do orania tym bardziej z dwoma skibami to się słabo nadaje. Nie chodzi o uciąg, ale o jego ..... łamanie. Trochę przeszkadza przy orce- ciężko go wyczuć. Ja na swojego mam kupca i możliwe tak na 20 %,że po zimie się go pozbędę. Ale to tylko na razie grabiami po księżycu. O dziwo następnego też będę szukał TZ. Nie całego, ale tylko skrzynię z mostem. Resztę dobuduję, bo to oryginalne jest ... nie po mojemu. Koncepcję mam. Ogólnie do ciągnika się przekonuję coraz bardziej, a po tym co koledzy napisali o japończykach to one też mają swoje wady. Co do ciągniczka to do pozostałych czynności zapewne sobie z nimi poradzi.

ODPOWIEDZ