KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: Witek » 04 lis 2016, 13:01

Witam, w związku z tym że stoję przed dylematem co wybrać do kosztorysu na dofinansowanie do firmy zwracam się z pytaniem który z tych modeli w waszej opinii byłby lepszy, ja w temacie ciągników jestem zielony nigdy takiego sprzętu nie posiadałem a moje jedyne doświadczenia z pracą z tego typu maszynami to kilka lat temu na praktykach ogrodniczych jeździłem Avantem z widlakiem. Podoba mi się że na filmach wygląda na to że John Deere ma wszystko bardziej "plug & play" Cenowo z ofert John Deere wypada nieco korzystniej ale dla mnie pierwszym kryterium jest jakość wykonania to ma być sprzęt na lata i o ile Kubota jak widać po używanych maszynach jest wiekowa to John Deere praktycznie nie istnieje u nas na rynku wtórnym, a może jeszcze inna firma? np. ISEKI? Parametry wyjściowe przyjąłem jako parametry Kuboty. Pozdrawiam

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: TooSlow » 04 lis 2016, 17:25

Nie myślałeś nad czymś większym? 1026R jest super, ale jednak niewiele waży, a to może się przydać przy cięższym osprzęcie. Sam myślałem nad 1026R z fabryczną kabiną. Wygląda super, również użyteczność dużo większa. Jednak waga trochę za mała..

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: Miecho » 04 lis 2016, 18:14

Z tą Kubota powinieneś porównać JD serii 2000
Jeżeli to sprzęt dla firmy ogrodnicze to seria 2000 lub 3000
1000 to jest sprzęt na duży ogród ok 1-2ha, ale za delikatny do użytku komercyjnego.

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: Witek » 04 lis 2016, 23:16

To co mówicie nie pociesza mnie.... niestety budżet jest jaki jest i nie zmieszczę większego ciągnika z maszynami w tej kwocie którą będę mieć do dyspozycji, firma nie jest duża, nie trzaskam komunalek, ma to być bardziej pomocna dłoń jak będzie większa robota bo ludzi do pracy znaleźć się już nie da chyba że zza wschodniej granicy... ale tego chciałbym uniknąć, czym objawią się ograniczenia tej serii JD? jest gorsza od kuboty BX?

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: Miecho » 05 lis 2016, 06:05

Szykowałem się na zakup maszyny z dotacji, przez 2 lata byłem na wszystkich możliwych imprezach targowych, wystawach, targach i pokazach.
Ostatecznie miałem wybór pomiędzy Kubota B2350, B2420 JD 2026 i JD2036
Kupiłem używanego japończyka z masa narzędzi za 30% wartości nowego gołego traktora
Ciężar, moc, gabaryty, masywność - mam traktor 22KM i 1100kg masy własnej, bardzo często jest to maszyna za lekka.
Po 2 sezonach oraz 180mth pracy na maszynie, i jak bym kupował nowy sprzęt, to teraz bym szukał JCB Mini albo mini-ładowarki przegubowej Avant, Multione, Pixy... ponieważ w ogrodach najwięcej pracuję łyżką
Aby potanić szukaj maszyn na rynku wtórnym lub u dostawców sprzętu japońskiego.

Maszynę łatwo kupić, sztuka jest zapewnić dla niej robotę :twisted:

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: Witek » 05 lis 2016, 11:34

Z jakich funduszy korzystałeś że w ogóle mogłeś myśleć o używanych maszynach? bo u mnie nie wchodzi to w grę z czysto formalnych przyczyn - maszyny mają być nowe. Zaskoczyło mnie to że dla was odpowiednikiem BX2350 jest seria 2R z JD chociaż 1926R jest większy i cięższy od BX2350 nie ma dużej różnicy ale jednak JD prognozuje większym rozstawem osi i kół większą stabilność niż Kubota. Na Avancie pracowałem i istotnie jako ładowarka jest super, bardzo zwrotny, ma dużo przystawek ale kiedy miałem okazje pracować na nim przy budowie ogrodu wychodziła jego nieporęczność jako maszyny do wszystkiego ze względu że np z agregatem czy glebogryzarką trzeba jechać tyłem bo wszystko jest mocowane z przodu a nie ma obrotowej kabiny..

Co do zapewnienia pracy dla mnie to trochę błędne koło bo z jednej strony zgadzam się nie sztuka kupić maszynę tylko zapewnić dla niej pracę (z tym akurat mam najmniej problemu) z drugiej strony nie podpiszę umowy na koszenie 2ha gdzieś w okół hali bez maszyny którą będę to mógł zrobić. łatwiej porwać się z ciągnikiem na słońce niż z motyką ;)

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: Miecho » 06 lis 2016, 07:40

Po prostu proponował bym większy traktor.
Znalazłem ciekawy filmik z porównywanymi przez ciebie modelami

https://www.youtube.com/watch?v=IARD0Lv_nB0

Zrezygnowałem z finansowania poprzez dotacje z UE bo w pierwszym roku jest OK, ale z perspektywy 3lat wychodził korzystniej kredyt komercyjny. Koniec końców ja odłożyłem na używkę.

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: Witek » 06 lis 2016, 19:43

Zobaczcie co znalazłem http://www.youtube.com/watch?v=sTW799DEwNM jutro sprawdzę u dilera czy jest tak samo bo jeśli tak to dyskwalifikuje maszynę


Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: marekspectra » 06 lis 2016, 19:56

Witek.- w kilku zdanaich o co chodzi dla nie kumatych z J. Angielskiegego , prosze :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: KUBOTA BX2350 vs. John Deere 1026R

Post autor: Witek » 06 lis 2016, 22:17

W skrócie: kiedy puszczasz pedał jazdy do przodu lub do tyłu ciągnik ma się zatrzymać wręcz zahamować nie może się toczyć to zagraża bezpieczeństwu od 3:10 to pokazuje, rozpędza traktor i podnosi nogę, zwłaszcza jak masz duże obciążenie bo jest tylko kwestią czasu kiedy się w coś wjedzie a to ma szczególne znaczenie kiedy takie maszyny obsługują pracownicy. koleś niby to naprawił przez jakąś regulacje ale wole to sprawdzić na żywo. w JD na pewno też to skontroluje. Druga kwestia mniej dla mnie istotna to to że nie zaleca montażu kuli do przyczep w miejsce łyżki koparki chyba że tylko do ciągnięcia lub pchania ale na pewno nie do manewrowania ponieważ konstrukcja nie jest przystosowana do przenoszenia obciążeń bocznych i kwestia czasu kiedy się coś uszkodzi.

ODPOWIEDZ