Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: kamil_rc » 07 paź 2019, 19:58

Dozbieraj nieco i kup min 17-18km. A co do 30, to sam sie nią przejedz a póżniej Japończykiem... Decyzje podejmiesz sam :)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 07 paź 2019, 20:15

Ja sam mogę potwierdzić że komfort jazdy i w ogóle obsługa to super w porównaniu np.do c360 bo tam zerowy komfort jazdy już lepsza juz c330
Ale japońce super polecam każdemu
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

19tomtom91
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2019, 13:42

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: 19tomtom91 » 08 paź 2019, 10:42

No i własnie o takie odpowiedzi mi chodziło. Dzięki wielkie. Na to wychodzi że muszę jeszcze się wstrzymać z zakupem sprzętu żeby nie żałować albo co gorsza być zawiedzionym. Rozglądałem się za sprzętem na stronie traktor.com.pl. jest to firma koło Rzeszowa. Brał ktoś coś od nich? czy lepiej gdzieś z prywatnych rąk?
Wpadły mi w oko następujące modele:
https://www.otomoto.pl/oferta/kubota-po ... ?;promoted

Znapędem na dwa koła, warto? czy 4x4 tylko?
https://traktor.com.pl/pl/traktory/6460 ... b1902.html

MITSUBISHI-co myślicie o tej marce odnośnie traktorkó?
https://traktor.com.pl/pl/uzywane-mitsu ... mt20d.html

SHIBAURA?
https://traktor.com.pl/pl/traktory/6815 ... l1743.html

YANMAR?
https://traktor.com.pl/pl/yanmar/6824-yanmar-f18d-.html

A marka ISEKI?
https://traktor.com.pl/pl/traktory/6776 ... dhope.html


Miło by było jak byście się wypowiedzieli coś w ich temacie ewentualnie jakieś propozycję. z własnego doświadczenia.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: lewan24pl » 08 paź 2019, 13:34

Mi się wydaje że do kuboty i yanmara najwięcej dostępnych części jest
Do sibabury chyba najmniej
Każdy z tych traktorów jest dobry
Najlepiej jak masz nie daleko to pojedź i obejrzyj na miejscu traktorki który ci się spodoba i wtedy sam będziesz wiedział czego chcesz.Bo każdy inny jest inaczej rozmieszczone wajchy do sterowania itp.
I myślę że najważniejsze co sprawdzić też trzeba to jak ma sterowanie hydrauliki elektrycznie i samopoziomowanie czy działa prawidłowo bo puzniej kłopot a sterownik drogi o ile znajdziesz w szprzedarzy
I podejrzewam że szprzedajacy nie będzie wiedział do końca jak to działa także uważaj na kity z satelity jak będzie ci wciskał typ że to jest do tego tamtego ogólnie niech ci zademonstruje jak to działa bo może okazać się że nie działa poprawnie i wtedy ból dupy będzie po zakupie bo to nie ursus że kupisz graty wszędzie
A jak już znajdziesz model markę zapytasz na forum jak działa to tamto to wtedy już przy oględzinach będziesz wiedzieć że to tamto ma działać tak a nie inaczej i nikt ci kitu nie wciśnie
Ja sam zanim kupiłem znalazłem co chciałem i szukałem informacji na temat danego modelu,marki a i tak dużo sam później musiałem rozgryźć co do czeg bo ciężko coś znaleźć było
A najlepiej jak już sobie upatrzysz markę model to wtedy na forum pewnie ktoś ma i się można skontaktować w c w celu jakikolwiek informacji na co zwrócić uwagę
A po zakupie to już tylko morda będzie się cieszyć,jeździć i jeździć będziesz chciał
A filtry oleje to później ogarniesz ktoś ci pomoże doradzi gdzie co kupić jakie


30 raz z kolei nie mam zamiaru poprawiać błędów
Ostatnio zmieniony 08 paź 2019, 22:33 przez lewan24pl, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Mandrol » 08 paź 2019, 13:53

19tomtom91 pisze: 08 paź 2019, 10:42 No i własnie o takie odpowiedzi mi chodziło. Dzięki wielkie. Na to wychodzi że muszę jeszcze się wstrzymać z zakupem sprzętu żeby nie żałować albo co gorsza być zawiedzionym. Rozglądałem się za sprzętem na stronie traktor.com.pl. jest to firma koło Rzeszowa. Brał ktoś coś od nich? czy lepiej gdzieś z prywatnych rąk?
Wpadły mi w oko następujące modele:
...
Miło by było jak byście się wypowiedzieli coś w ich temacie ewentualnie jakieś propozycję. z własnego doświadczenia.
Kolego, nie żebym chwalił ale jest też marka Hinomoto. Ja kupiłem N200 w czerwcu 2015 roku i do teraz tylko 2 razy musiałem wyczyścić zbiornik na paliwo a tak tylko zmieniam filtry, oleje, leję paliwo i do produkcji ;) Oj, przepraszam, skłamałbym- dzisiaj mój mechanik rozebrał tył bo coś hamulce zaczęły się odzywać więc coś tam będzie do roboty ;) Myślę, że to normalne zużycie eksploatacyjne po przepracowaniu kilkuset godzin i przejechaniu setek kilometrów...
Bez 4x4 nie kupuj- lepiej dołóż bo znając życie w najgorszym momencie zabraknie Ci tego przedniego napędu i będziesz w ciemnej doopie :o
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: wojtis1990 » 08 paź 2019, 20:17

Witaj, nie wiem skąd dokładnie jesteś ale zapraszam do mnie jak masz po drodze na Rzeszów, to sobie zobaczysz dwa maluchy. Jak wyżej, lepiej dołożyć i brać 4x4 bo małe ale robi robotę. Ojciec się napalił, byliśmy dwa razy w Tajęcinie i kupiliśmy Mitsubishi, jesteśmy zadowoleni. Na placu mają tego setki, jest w czym wybierać. Za pierwszym razem nie wiedzieliśmy na co patrzeć, co oglądać. Dopiero gdy postawiliśmy sobie pewne warunki została garstka z której wybraliśmy ten jedyny.

wojtekj23
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2019, 23:20

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: wojtekj23 » 13 gru 2019, 14:05

Witam,
Panowie pomocy. Nie wiem, jak zabrać się do zakupu traktorka. Oglądam (ogłoszenia), coś tam czytam na forum ale nadal są wątpliwości. Pomyślałem, że podejdę do sprawy może nieco inaczej. Zawęziłem nieco obszar działania i mam prośbę do użytkowników, aby podesłali swoją opinię lub ostrzeżenie dotyczące danego modelu. Mam tu na myśli awaryjność, dostęp do części, ewentualne koszty naprawy.
Oto modele wytypowane przeze mnie:
Yanmar:
F-14, F-15D, F-16D, F-18D, F-155, F-165, F-6, F-7, Ke-3
Kubota:
Bulltra B1-15, Bulltra B1-16, Bulltra B1-17, Aste A-14, Aste A-15, Aste A-17, B52.

Wybrałem te, ponieważ zdarzają się egzemplarze z glebogryzarką w moim zasięgu finansowym (do 16 000 zł).
Może poproszę o odpowiedzi na priv, gdyż zapewne nie każdego interesują moje żale :-).
Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam, Wojtek.

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: piotrbpm » 13 gru 2019, 14:36

A jakie prace stoją przed traktorkiem ?
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 13 gru 2019, 18:31

To ważne co napisał Piotr. Powinieneś szukać na wyrost wydaje mi się. Moje założenia były że będzie pomagał przy pracach porządkowych, ciągał przyczepkę i miał mieć ok, 14 KM. Okazuje się ze ciąga pług, glebogryzarkę, kultywator, brony, kosiarkę, roztrząsacz do siana, prasę. I napęd oczywiście na dwie ośki.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: k_sit » 15 gru 2019, 11:32

Co zamierzasz nim wykonywać . Czy rozbudowa o ładowacz . Ja polecam Kubota B1-17 bardzo sprytny i zwinny . Lecz przydało by mu się wspomaganie kierownicy i rewers bo mam ładowacz . Szukaj z manualną skrzynią i rewersem jak do prac polowych orka ,kultywator bo do koszenia i komunalki to z HST lub Powershift i z wspomaganiem kierownicy.

ODPOWIEDZ