Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 02 maja 2019, 21:13

Hinomoto - całkiem fajny traktorek. Gratrulacje ! Łyżka przynajmniej ze zdjęcia , wygląda na potężna :) Ja bym do pełna jej nie ładował :) wielka masa na długim ramieniu to duże obciążenia dla przedniej osi. Zdaj relacje jak ten zestaw sie sprawuje.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Krzysztof_91
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:46
Lokalizacja: Toruń

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Krzysztof_91 » 02 maja 2019, 21:27

marekspectra pisze: 02 maja 2019, 21:13 Hinomoto - całkiem fajny traktorek. Gratrulacje ! Łyżka przynajmniej ze zdjęcia , wygląda na potężna :) Ja bym do pełna jej nie ładował :) wielka masa na długim ramieniu to duże obciążenia dla przedniej osi. Zdaj relacje jak ten zestaw sie sprawuje.
Akurat takie ujęcie wyszło, bo łyżka jest delikatnie szersza od traktorka :) Będę wrzucał na bieżąco relacje z pracy traktorkiem, spostrzeżenia i uwagi. Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 13 maja 2019, 13:42

Może nie dzisiaj ale w listopadzie i w ubiegłym tygodniu zwiozłem kilkanaście furmanek brzozy i olchy, które ZE wyciął pod linią średniego napięcia i przeznaczył na karczowanie więc szybka akcja i takim oto sposobem mam drzewa do mojej kozy grzewczej na kilka ładnych zim ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Może na fotkach tego nie widać ale moje N200 spokojnie dawało radę wyjechać z tej doliny ale oczywiście z włączonym przednim napędem.
Mój Hinek będzie ze mną już 4 rok i odpukać ale poza 2-krotnym czyszczeniem baku to tylko leję paliwo i wymieniam oleje i filtry. Oby tak dalej!!!
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 13 maja 2019, 13:50

Krzysztof_91 pisze: 02 maja 2019, 21:27
marekspectra pisze: 02 maja 2019, 21:13 Hinomoto - całkiem fajny traktorek. Gratrulacje ! Łyżka przynajmniej ze zdjęcia , wygląda na potężna :) Ja bym do pełna jej nie ładował :) wielka masa na długim ramieniu to duże obciążenia dla przedniej osi. Zdaj relacje jak ten zestaw sie sprawuje.
Akurat takie ujęcie wyszło, bo łyżka jest delikatnie szersza od traktorka :) Będę wrzucał na bieżąco relacje z pracy traktorkiem, spostrzeżenia i uwagi. Pozdrawiam ;)
Krzysiek, tak jak Marek wspomniał- uważaj na tę łyżkę i ładuj do niej z głową (mam ten sam patent łyżkowy z Traktomixu). Ja już miałem kilka razy mokro w gaciach jak mi tylne koła dźwigało pomimo zamocowanej kratownicy na tyle. A i na 3 kołach uczyłem się jeździć jak coś cięższego było po jednej stronie łyżki :o
Hinomoto na pewno Ci się odwdzięczy jak o niego odpowiednio zadbasz ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
czes1111
Posty: 58
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:22
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: czes1111 » 15 maja 2019, 21:01

A ja świdrowałem pod pecki na konstrukje pod winogron
łyżkę i tura robiłem sam i przy tej konstrukcji można ładować do pełna.

Obrazek
Wojtek

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: jarekstryszawa » 19 maja 2019, 20:42

Sobotnie porządkowanie nieużytków:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

zwirek
Posty: 45
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:54

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: zwirek » 22 maja 2019, 14:41

A ja dziś skończyłem widly do ładowacza i obciążniki na tył, jeszcze tylko drobne poprawki i w kolor.
Obrazek
Obrazek

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Balcerek » 28 maja 2019, 20:26

Niemieckie opakowanie, japoński traktor i polska myśl techniczna :)
Potrzebne to było od zawsze, ale nigdy nie było czasu. Skrzyneczka na najpotrzebniejsze rzeczy gotowa. Jeszcze tylko wyposażenie pozostaje wrzucić.
https://drive.google.com/open?id=1Xjzui ... PLg3kc5bkT

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Adam bez ziemi » 28 maja 2019, 21:15

Pamiętam źe ojciec taką miał zamontowaną fabrycznie w swoim Ursusie c 360. W starszych teź miał ale nie pamiętam czy były orginalnej. Jedno wiem napewno, musiałem konkurować siedząc na błotniku z tą źelazną konserwą na klucze :). Teraz wiem jak było to waźne dla ojca ale wtedy miałem Źal źe ona tam jest.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Rav » 01 cze 2019, 09:19

Obrazek
Kosiłem sobie trawę z Asystentem :)

ODPOWIEDZ