Winorośl - mamy tu Winiarza ? :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
newrom

Re: Winorośl - mamy tu Winiarza ? :)

Post autor: newrom » 01 gru 2018, 12:13

Beny, jestem zwolennikiem jesiennego sadzenia. Ziemia ciepła, wody pod dostatkiem i coś tam włośniki urosną. Kopczyki z ziemią i spokojnie do wiosny będą bezpieczne. Na wiosnę mają siłę by iść w zielone. Sadzone wiosną muszą jednocześnie rozwijać system korzeniowy, co w zimnej ziemi słabo winorośli idzie i puszczać zielone.
Terminy sadzenia to raczej kwestia gustu/przemyśleń/dostępności sadzonek i obydwa mają swoich zwolenników. Jedynie nie lubię latem niczego sadzić, nawet jeśli wysadzam z doniczki.

Sqda BBa

Post autor: Sqda BBa » 01 gru 2018, 20:59

Zgadzam się z newrom. Dwie szkoły każda ma swoją rzeszę zwolenników i dobrze bo można wymieniać doświadczenie. Ja patrząc na ostatnie lata (a właściwie zimy) też jestem za sadzeniem jesiennym. Lepsze przyjęcia o wiosenny start dla roślin.

newrom

Post autor: newrom » 02 gru 2018, 11:00

U mnie doświadczenie rodzinne mówi że nawet w latach 80 lepsze przyjęcia były jesienią, oczywiście wtedy się ogacało słomą drzewka. Pierwsze winorośle ojciec sadził wiosną, bo jesienią nie było (1986r), przyjęły się chyba wszystkie.

Awatar użytkownika
Beny

Post autor: Beny » 11 gru 2018, 23:21

Nie dyskutuję, które sadzenie lepsze, ważne by winogrodnikowi lepiej było oraz żeby się roślinki przyjęły ;)
Marek,
super fotorelacja z targów...
Warto by się kiedyś wybrać na taką imprezę.
A gdzie jest ta hurtownia winiarska???

ODPOWIEDZ