Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Luzak » 20 cze 2018, 21:35

W przypadku problemu z kretami używam od lat odstraszaczy. Rozstawiam je taktycznie i zmieniam ustawienie co tydzień. W zależności od wielkości trawnika pozbycie się kretów zajmuje od miesiąca do trzech. Wszystkie trawniki gdzie był problem i zastosowałem to rozwiązanie skuteczność 100%. Na jednym trawniku musiałem powtórzyć po 5 latach. Co ważne to to, że stosuję je również w zimie gdy jest śnieg aby na wiosnę nie atakowały w miękkiej ziemi po zimie.

Awatar użytkownika
sparrow
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwie 2018, 09:13
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: sparrow » 21 cze 2018, 10:23

Próbowałem: odstraszaczy ultradźwiękowych, repilentów, pułapek.
Niestety - często nie ma nikogo z nas przez dłuższy czas i te cwaniaki wracają. Wtedy ryją ze zwielokrotnioną intensywnością.
U kolegi najskuteczniejszym środkiem jest teść z piwem, szpadlem i dużą ilością wolnego czasu. Niestety - nie chce mi go wypożyczyć ;-)
Tak jak pisałem, siatka świetnie mi się sprawdza na mniejszym trawniku przed domem.
Chciałbym zawrzeć z kretami akt o nieagresji i wyznaczyć obszary wpływu, lecz one nie chcą negocjować.
Pozostają więc środki przymusu bezpośredniego.
Dzięki za rady - w tym temacie odezwę się w przyszłym roku gdy podejmę działania,

Zbyszek
YANMAR SA424+kosiarka miedzyosiowa+ładowacz YL210+GEO EFGC 125+Pług 2-skibowy U 173+brony 2 polowe+glebogryzarka Shibaura 140cm

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Mandrol » 21 cze 2018, 11:46

Luzak pisze:W przypadku problemu z kretami używam od lat odstraszaczy....
Pochwal się co to za odstraszacze bo wkrótce i mi będą potrzebne na mojej farmie ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: TadeuszB » 21 cze 2018, 12:14

Mój sposób jest następujący. Najpierw w swoim języku proszę żeby się wyniosły do sąsiada, i tłumaczę ze pokojowe współistnienie nie jest możliwe, najczęściej olewają temat. Następnie zasypuję ichnie dziury i o 4 rano siadam cierpliwie, po cichu i bez ruchu z ostrym szpadlem na krzesełku. Kończy się tym że niechciany lokator dostaje łopatą w czoło i zostaje wyeksmitowany z działki. :)

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Luzak » 21 cze 2018, 12:18

Stosuje najzwyklejsze odstraszacze jak z tego zdjęcia Obrazek

Najważniejsza jest taktyka "tyraliery". Jak kret jest już na działce to ustawiamy odstraszacze tak aby go wygonić z działki. Rozstawiamy je na początku daleko tak aby zamknąć mu drogę wchodzenia dalej w działkę i co jakiś czas przesuwamy "tyralierą" w kierunku kreta i w kierunku ogrodzenia lub w kierunku gdzie ma się wynieść. Trzeba z góry sobie ustalić kierunek gdzie będziemy kreta "wypychać" - nie można ich rozstawiać przypadkowo - kret się od niego odsunie i będzie działać dalej.

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: marcin.ch » 22 cze 2018, 19:17

Luzak, ty tak na poważnie? Czy reklamę robisz ;-)

Ja te wynalazki wypróbowałem i zero efektu, kompletnie zero. Krety ryły kilka cm od tych urządzeń.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: RobsonWawa » 22 cze 2018, 21:08

Nie za bardzo rozumiem z jakiego powodu trzymasz się pomysłu ze zdejmowaniem darni.
Chyba koniecznie chcesz się narobić ? ;-)
Ja podszedł bym do tego w taki sposób :
1. Po niskim koszeniu wjechał bym pługiem aby odwrócić i porozcinać wstępnie darń.
2 . potraktował bym od razu glebogryzarką - łatwiej będzie podbierać szuflą ( można też nie gryzować)
3. zebrał bym wszystko na pryzmę.
4 . wyrównał bym teren pod siatkę, następnie ją rozłożył.
(((!!! warto by pomyśleć o rozłożeniu od razu rurek do nawodnienia.
materiały są dziś bardzo tanie , kosztuje głównie robota.)))
5. ziemię z darnią z pryzmy przepuścił bym przez młynek.
6 . zasypywał bym po kolei tak aby dowozić ziemię po już zasypanej siatce.
7 Pozostało tylko posiać trawę i czekać aż zazieleni :-)

Co do kretów to od kilku lat zauważam pewne zjawisko a mianowicie najlepszym odstraszaczem
jest robot-kosiarka . Nie wiem tylko czy znaczenie ma fakt że działka otoczona jest pętlą prądową
wyznaczającą obszar do skoszenia czy też wystarczająco dokuczliwe dla kretów są wibracje powodowane przez samą kosiarkę. ( kosi 2 razy w tygodniu)
Rok temu zanim odpaliłem system jeden krecik usiłował mi się wprowadzić ale szybko zrezygnował.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Luzak » 22 cze 2018, 22:13

Robson masz rację - ruch na działce je odstrasza - dlatego słaba zima i wiosna jest taka szkodliwa bo zanim zaczniemy cokolwiek robić i kosić one się wprowadzają - dlatego trzymam dźwiękowe cały rok - jak śnieg pada to je odsłaniam od śniegu żeby aku szlag nie trafił.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Luzak » 22 cze 2018, 22:15

marcin.ch pisze:Luzak, ty tak na poważnie? Czy reklamę robisz ;-)

Ja te wynalazki wypróbowałem i zero efektu, kompletnie zero. Krety ryły kilka cm od tych urządzeń.
A komu ja reklamę robię? Piszę o moich doświadczeniach i tyle.

Ps. Głęboko je wkładałeś? Rurkę wkładam do ziemi na maksa - wystaje 3 cm nad grunt.

Edek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lis 2014, 15:03

Re: Jak zdjąć trawę pod montaż siatki na krety

Post autor: Edek » 23 cze 2018, 20:57

Jakiś czas temu używałem takiego urządzenia na działce. Co prawda 1 szt. kupiona przez katalog wysyłkowy ale sprawowało się dobrze przez 2 lata. Potem przestało. Znajomy podpowiedział, że on uszczelnia miejsce styku składanych elementów silikonem aby nie przepuszczały wilgoci. Z mojej obserwacji, jest to niezłe urządzenie. Zakopane było w jednym miejscu przez cały czas. Czy warte swojej ceny? to już indywidualna sprawa. Dalej uważam, że najlepszym sposobem na krety jest: czas, łopata i duużoo cierpliwości. ;)
P.S. A zieloni niech działają na swoim terenie. :evil:

ODPOWIEDZ