Redukcja, przejściówka wałek calowy

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
Traktorrajmek
Posty: 45
Rejestracja: 31 paź 2018, 16:13

Redukcja, przejściówka wałek calowy

Post autor: Traktorrajmek » 19 sty 2019, 20:11

Czołem!
Czy jest jakiś standard jeśli chodzi o podłączenie wałka wom do maszyn tj. glebogryzarek, kosiarek itp.? Innymi słowy jakie są wymiary i ile wpustów to standard? Mam wyjście takie jak na zdjęciu i szukam redukcji, żeby móc w przyszłości podłączyć maszyny. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

Traktorrajmek
Posty: 45
Rejestracja: 31 paź 2018, 16:13

Re: Redukcja, przejściówka wałek calowy

Post autor: Traktorrajmek » 19 sty 2019, 20:14

Obrazek

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Re: Redukcja, przejściówka wałek calowy

Post autor: Patryk » 19 sty 2019, 20:16

Standard taki nasz ogólnopolski 6 frezów 1 i 3/8cala. Przejściówka to będzie ta najdroższa z dostępnych w necie ;) i nie polecam tej z traktormixu bo ma tyyyyylle luzu że masakra.

Traktorrajmek
Posty: 45
Rejestracja: 31 paź 2018, 16:13

Re: Redukcja, przejściówka wałek calowy

Post autor: Traktorrajmek » 21 sty 2019, 17:13

No właśnie brałem pod uwagę traktor mix lub traktor.com. Ta ostatnia wydaje się solidniejsza. Pozostaje mi jeszcze rozwiązać problem przeciwnych obrotów w Suzue, bo większość maszyn ma standard zgodny z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Ktoś coś?

Patryk
Posty: 83
Rejestracja: 28 lip 2018, 13:30

Re: Redukcja, przejściówka wałek calowy

Post autor: Patryk » 21 sty 2019, 18:19

Mam kupione łożyska dwie końcówki walka wom i takie klocki blachy stalowej no i nie mam kiedy tego do frezera podrzucić. Chciałem to zrobić sam ale moja tokarka ma uchwyt za nisko nad łożem. Znalazłem gotowa przekładnie we Francji do kuboty b6000 Mitsubishi 1300 ale kosztuje 450euro. Znalazłem też w Słowenii bodajże za 350euro i znalazłem też chińskiego producenta tej pierwszej ale ciężko mi się z nimi porozumieć narazie. Mam też schemat takiej przekładni oryginalnej od satoh(a to się zdaje mitsubishi a jak Mitsubishi to i do suzue) i jako ciekawostkę dodam że jest ze sprzęgłem jednokierunkowym ale mogę być w błędzie gdyż jestem tylko domorosłym majsterkowiczem, ale tak wywnioskowuje ze schematu. No. A jak chcesz coś znaleźć więcej na temat takiej przekładni wpisz w google: PTO reverser(tu będzie dużo USA) zapfwellengetriebe, umkehrgetriebe (tu będzie w języku naszych najeźdzcòw.) Będę miał chwilę to może wrzucę co udało mi się zebrać na ten temat. Idę jeść bom głodzien.

ODPOWIEDZ