Przedni TUZ

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
Kokosz
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 09:57
Lokalizacja: Trzebnica

Przedni TUZ

Post autor: Kokosz » 05 lis 2017, 10:07

Witam. Przymierzam się do zbudowania przedniego TUZa w moim Mitsubishi.
Chciałbym zbudować coś jak na tym zdjęciu:
Obrazek
Czy istnieja jakieś uniwersalne wymiary przedniego TUZa?

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Przedni TUZ

Post autor: Adam bez ziemi » 05 lis 2017, 10:41

Z pewnością tak jest skoro są znormowane narzędzia podwieszane na przednim tuzie, nie ważne czy to ramka, czy tak jak ja mam trójkąt czy tak jak na zdjęciu. Jeśli nie zachowasz wymiarów to tak Ci wyjdzie jak mi dorobili do kosiarki. Tylko dedykowane mogą być zawieszone. Dorabianie do pługa do śniegu ale ich wykonanie było dalekie od ideału i nie wytrzymał odśnieżania Pozdrawiam firmę spod Radomska

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przedni TUZ

Post autor: marekspectra » 06 lis 2017, 07:18

Przedni TUZ w małych traktorkach to raczej dedykowana pod konkretny egzemplarz - konstrukcja. Wbrew pozorom - to nie takie hej siup zrobienie takiego urządzenia by spełniało wszystkie oczekiwania. Zawsze to bedzie jakiś kompromis. Moja sugestia to najpierw ustalić jakie narzędzia beda podwieszone, potem jak mocna ma to byc konstrukcja i przede wszystkim jaki zakres pracy. Byłoby miło gdybyś dzielił sie z nami raportami z budowy :)


Na fotce widzę ciekawy , wydaje sie dobrze przemyślany pług. Sam TUZ tez nie wygląda najgorzej. Ale zestawienie obu urządzeń jest słabe. Wskazuje przypadkowe zmontowanie czegoś co było pod ręka.
Ten pług powinien być o połowę bliżej traktorka niż jest.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Przedni TUZ

Post autor: golfik-81 » 17 lis 2017, 18:58

jak ktoś zainteresowany to mogę dokładne zdjęcia mojego tuza zrobić z trójkątem, wygodny w uzytkowaniu
Obrazek

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przedni TUZ

Post autor: yanmarf17d » 23 lut 2019, 17:41

W związku z rozbudową hydrauliki wymyśliłem sobie przedni TUZ, na którym będzie mocowany pług śnieżny, ewentulanie paleciak albo jakaś przystawka typu pielnik, radełko czy płużek.
Takie początki
Obrazek Obrazek
Czy ma ktoś jakieś sugestie co do wzmocnienia konstrukcji? Czy konieczne będzie dołożenie tzw zastrzałów z tyłu płyty?
Płyta ma 10mm, a całkowita szerokość 300mm.
Planuję maksymalne obciążenie TUZa na 250-300kg
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Przedni TUZ

Post autor: zbYszek » 23 lut 2019, 19:26

Uoj... Będzie się gięło. :) Daj te zastrzały - już paleciak 300kg na jakimś wertepie może ci zmienić geometrię, a jak napotkasz pługiem przeszkodę, to już prawie gwarantowane wygięcie.
Swoją drogą - może lepiej zastosować taki "bezpiecznik" w postaci podatnej płyty, niźli przesztywnić całą konstrukcję?
Wiem. Nie pomogłem. ;)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przedni TUZ

Post autor: lewan24pl » 23 lut 2019, 19:49

A ta główna płyta centralnie do przodu przykręcona czy po bokach wzdłuż też jest coś tak jak ty na załączonym filmiku wzdłuż ramy
https://youtu.be/vHYOaaLZNYY
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przedni TUZ

Post autor: yanmarf17d » 23 lut 2019, 20:30

Dwa warianty wzmocnienia
1. Z przodu płyty po bokach przyspawać w pozycji pionowej dwa płaskowniki(kątowniki),
2. Z tyłu dać dwa zastrzały od dolnych rogów płyty do miejsca mocowania przedniej osi traktora.
Zrobiłem mały błąd spawając na gotowo blachy dolnego mocowania siłownika do poprzeczki ramion Tuza i teraz jest problem z dobraniem długości tegoż siłownika. Nie wiedziałem jaki siłownik będzie potrzebny, bo myślałem że z doborem nie będzie problemu.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przedni TUZ

Post autor: yanmarf17d » 24 lut 2019, 14:03

lewan24pl pisze: 23 lut 2019, 19:49 A ta główna płyta centralnie do przodu przykręcona czy po bokach wzdłuż też jest coś
Na razie nie mam
Właśnie wymyśliłem tylne wzmocnienie z wykorzystaniem śrub mocowania przedniego grila do ramy traktora. Może wystarczy, a może nie? :?
Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przedni TUZ

Post autor: lewan24pl » 24 lut 2019, 14:18

Też dobry pomysł ale ja zaznaczam ja bym przód zostawił ale wzdłuż ramy takiej samej szerokości po obu stronach dał płaskowniki żeby było mocne.Ale myślę że twój pomysł z tym wzmocnieniem też będzie ok tylko zrób przykręcane do ramy nie spawaj na stałe do ramy bo jak zmienisz koncepcję to będzie trochę lipa
Chodzi o to jak na poniżej załączonym linku do zdjęcia
https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/i ... susa-1614/
Miał byś wtedy przykręcane z przodu i po obu stronach traktora i to moim zdaniem mocne by bylo.Ake jak zrobisz takie wzmocnienia jak na zdjęciu to też będzie dobrze.
Ja też myślę nad przednim guzem tylko jakoś nie mam motywaccji,ale zrobię to jak mam szkrzynie ładunkowa mogę do niej wrzucić piły siekiere paliwo inne pierdu z tyłu przyczepę i nic się nie walą narzędzia są z przodu i nic się nie połamie na prxyczepie. Działaj i wrzucaj zdjęcia z postępu.
A jak sterowanie będziesz miał z jednego rozdzielacza czy drugi masz.Bo ja u siebie mam na jojstiku i dwa wyjscia do tyłu i nimi operuje a na jojstiku mam dwa przyciski i mogę mieć cztery sekcje z jednego rozdzielacza.Mam dwa elektro zawory żeby zrobić wyjście na przód bo takie miałem założenie że zrobię kiedyś ten tuz przedni i dlatego zakupiłem rozdzielacz i wszystko co potrzebuje ale poskładać nie ma komu czekam na natchnienie.Tez inaczej jak bym był w domu cały czas to bym już zrobił a tak zachodzi czasu dużo.Nic trzymam kciuki żebyś to szybko skończył i się pochwalić jak to działa i napewno będzie bardzo użyteczne,polecam każdemu zrobić taki tuż i ja sam na wiosnę się zabiore.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ