Mam marzenie

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
ogon
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:34

Re: Mam marzenie

Post autor: ogon » 24 kwie 2017, 16:52

Szymon28
Chyba właśnie tak zrobię ale najpierw wertykulator a później siew i wałowanie.Wydaje mi się że po przejeździe wertykulatora na wysianym nasiona będą za głęboko.W odwrotnej sytuacji może będzie lepiej. Najlepiej przekonać się na własnej skórze :lol:
Zobaczymy co z tego wyniknie.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Mam marzenie

Post autor: Adam bez ziemi » 24 kwie 2017, 21:28

Panowie pojaśnijcie mi czy wy wiecie źe piszecie o dwóch róż nych maszynach, czym innym jest aaerator a czym innym wertykulator. Ten drugi płytko napina pionowo murawę wyczesując złogi w murawie. nie mając wyjścia na zeschniętej glinie przygotowałem glebę wertykulator em przed siewem. Po kompieli bałem się źe zamula rury. Aaerator nakłada ziemię wyciągając korki tym sam umożliwia zdrenowanie mury bo po usunięciu korków piasku je sìę otwory, Ludzie często mylą i nazywają wertykulator aaerator em. :) Jest jeszcze skaryfikato. Dobra juź kończę z tym mądrowaniem :)

ogon
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:34

Re: Mam marzenie

Post autor: ogon » 25 kwie 2017, 07:42

Dokładnie tak jak piszesz.
Wertykulator nacina pionowo podłoże. Przejechanie płytko po uwałowanej glebie utworzy lekkie bruzdy i rozsypie lekko na boki ziemię. Nasiona przywałuję i może coś z tego będzie.A myślałem że trawnik to taka prosta sprawa.
Dyskusja zjechała na inne tory..
Ale ,tak to jest, jak się ma marzenia :D
Jedni chcą trawnik inni siewnik.
Pozdrawiam.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Mam marzenie

Post autor: Adam bez ziemi » 25 kwie 2017, 09:42

od siewnika do trawnika :). za wszelką cenę nie należy pozbawiać się marzeń, by źycie nie spełzło na zamianie chleba na kompost :D

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Mam marzenie

Post autor: szymon28 » 22 maja 2017, 16:14

Adamie z tymi siewnikami "kosiarkowymi" chodziło mi o budowę czegoś takiego https://m.youtube.com/watch?v=YC6EN_3XggA W końcu znalazłem przykład. Załapałem się na robotę 3000m2. Jak narazie to wymieszałem glebogryzarką glinę z piaskiem i wstępnie wyrównałem kratownicą. Teraz czekam na dostawę czarnej ziemi i ruszam dalej do boju. Jak radzisz sobie z równaniem ostatecznym przed samym siewem?

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Mam marzenie

Post autor: Adam bez ziemi » 22 maja 2017, 18:22

Szymon ten siewnik teź fajny co pokazałeś, tylko ma 3 wady. 1 elektryczny, 2 lekki. Jak mam 15 cm po agregacji do ubicia to wolałbym angielski blec. lżejszy w wersji 280 a cięższy 320 kg no nie muszę za nim łazić tylko pomykałem jak rydwanem. 3 wada to cena. Niwelacja u mnie to jeden niwelator własnej konstrukcji potem krata a na koniec bawię się niwelatorem ręcznym skrawlakiem. Pisałem juź o nim. W zeszłym tygodniu kolejne pół hektara obsiane . :)

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Mam marzenie

Post autor: Miecho » 22 maja 2017, 20:46

Skąd ty bierzesz ludzi do roboty na takich areałach ?
Przy takich obsiewach to bym zainwestował w najmniejszy spalinowy lub ręczny Sanbender
https://www.youtube.com/watch?v=7pyQb6geCtk

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Mam marzenie

Post autor: Adam bez ziemi » 22 maja 2017, 22:40

Na ostatniej Garden teź byli, byłem na ich pokazach kilkakrotnie. Parametry siewu ok. Tylko zwróć uwagę na operatora podczas nawrotów Obsiewany pogmatwany ogród który wymaga wielu nawrotów i juź oczami wyobraźni widzę jak nie moźe trafić do łóżka po pracy. Najmniejszy ich waźyły 190 kg, nie maźy mi się szarpać z takim źubrem :)https://m.youtube.com/watch?v=wMLg7lBcbAg ten jest prostszy a wygoda nieporównywalne. Jazda jak na twardym quadzie :D

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Mam marzenie

Post autor: szymon28 » 23 maja 2017, 10:07

A w jakich odstępach powinny być te pierścienie na wale i czy mogą być jednolite czy muszą być zębate? Mam rolkę z taśmociągu fi300mm o długości 1,4m i kombinuje czy by jej nie wstawić za glebogryzarką. Formowała by wstępnie rowki. Potem wysiew z płytką wertykulacją i wałowanie gładkim ręcznym walcem.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Mam marzenie

Post autor: Miecho » 23 maja 2017, 10:47

kombinuje czy by jej nie wstawić za glebogryzarką. Formowała by wstępnie rowki. Potem wysiew z płytką wertykulacją i wałowanie gładkim ręcznym walcem.
Zadam pytanie jak temat wypracowania na j.polskim "Co autor maił na myśli?"

Chłopie brniesz i gmatwasz prostą robotę.
U nas w okolicy jeden dziadek robi "trawniki tylko duże" siew ręczny z wiaderka, C330+brona po siewie i rurki zalane betonem za broną jako walec.

ODPOWIEDZ