Mam marzenie

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Mam marzenie

Post autor: szymon28 » 19 kwie 2017, 22:41

Drugi wal gładki czy nie to i tak nie zmienia faktu że będziesz przygotowywał pierwszym wałem grunt pod wysiew na już wysianym. I zamiast siać na 1cm to będzie wgniatało na 1cm . Ziemniak tez potrzebuje odpowiedniej głębokości i nikt go nie wbija w ziemię tylko sadzi/sieje. Siewniki zbożowe tez sieją na ustaloną głębokość a waly posiewne tylko dogniatają. Ja to tak widzę, dla tego wcześniej podałem przykłady siewników kosiarkowych aby z ich wykozystaniem zbudować rydwan. Ciągnik na kolach w kształcie walca zebatego a do niego dopięty siewnik kosiarkowy a za nim walec bleco podobny i mysle ze efekt będzie zbliżony choć trochę do oryginału.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Mam marzenie

Post autor: RobsonWawa » 20 kwie 2017, 09:25

Panowie, panowie temat tego postu " Mam marzenie" sugeruje wyraźnie
co konkretnie marzy się naszemu koledze :)
To nie jest temat- pytanie jak siać trawę czy czym ją wałować ?
Ba, wydaje mi się , że kolega Adam na tym temacie zna się lepiej od
wielu z nas (ode mnie na pewno)
Marzenia mamy po to by je spełniać lub dążyć do ich spełnienia.
Są motorem naszych działań i cieszmy się, że je mamy :!:
Mi się zamarzyło aby pracę ręczną czy z dzikiem zastąpić pracą mini traktorka
i staram się to zrealizować, mam przez to satysfakcję , więcej czasu i mam o czym
pisać na tym forum :-)
W moim wyobrażeniu rewelacją było by wjechać w teren 2 razy
pierwszy agregatem separacyjnym, drugi blec cultipack i trawnik gotowy.
Myślę, że większości ludzi którym temat jest nie obcy wizja takiego
rozwiązania bardzo by się spodobała :-) prawda ?
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Mam marzenie

Post autor: Adam bez ziemi » 20 kwie 2017, 18:53

Dokładnie Robson jak w tytule, trafiłeś w 170 % o czym piszę a źe niebawem spełnię to marzenie to już pewne. kwestia wykonania odpowiednich wałków. Nie mogą być luźne tak jak u Ciebie, bo na przyszłym trawniku jest mniej przeszkód niź na polu ale Tobie tego tłumaczyć nie muszę. Zdziwiła mnie waga Twojego. Muszę tak wykombinować aby podest i oba wałki wraz z honda waźyły około 300 kg przy szerokości około 1,0 MB. Jedno jest pewne upraszczając sobie pracę nie zamierzam odpuszczać na jakości usługi. A kupowanie z netu czegoś co się pojawiło pod hasłem siewnik a nie znam od praktyków, kolegów z branży, nie mam już czasu na testy. Moźe kiedy wpadnę na pomysł otwarcia muzeum tematycznego to moźe.... :D
Kolego Krzysztofie szkoda źe mieszkasz tak daleko bo zaprosiłbym Cię do siebie aby pokazać jak moje biadolenie wychodzi na codzień. Moźe zmienił byś zdanie jak popytałbyś jak powstał mój dom, ogród czy płot z kamienia i starych cegieł. Parę lat trmu zamrzyłem o wiacie, miała być z charakterem i pasować do regionu, więc zrobiłem ją z pruskiego muru, bez uźycia gwoździ. A materiały to 100 letnie drewno i dachówka z cegłą teź mają ponad 100 lat, na kaźdej widnieje imię i nazwisko właściciela cegiełki. Takie marzenie, kolejne zrealizowane. Nie źebym się chwalił. Ci co mieli okazję ze mną pracować czy Ci co znają mnie z maty to wiedzą źe mam ADHD i niespokojną duszę. Juz na pierwszym treningu miałbyś obraz jak potrafię biadolić. Pozdrowienia z nad słonecznego Bałtyku :)

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Mam marzenie

Post autor: szymon28 » 20 kwie 2017, 20:34

Widzisz starszy a nie czytasz ze zrozumieniem. Dalej nie wiem czy nasiona trawy mogą być wbite na ten 1cm czy muszą być wysiane. A w domu to ja słonia mam w złotych trampkach. Ludzie co znają potwierdzą. Pozdrawiam

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Mam marzenie

Post autor: Miecho » 20 kwie 2017, 23:27

szymon28 - optymalna głębokością siewu trawy jest 1cm, nasiona traw zawsze muszą być przykryte, te co widzimy na wierzchu po przegrabieniu w większości nie kiełkują.

Mam jeszcze 2 marzenia:
1° maszyna która przy uprawie gruntu pod trawnik jest w stanie umieścić na głębokości 5-7cm siatkę przeciw kretom :D
2° aby ludzie nie lekceważyli pracy ogrodników takie w stylu "se posiał, se posadził, se pograbił, a tak sobie za to liczy" :lol:

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Mam marzenie

Post autor: Adam bez ziemi » 21 kwie 2017, 01:27

Szymon nie będę się wdawał w pyskówki z Tobą. Trawa nie gwóźdź, nie trzeba jej wbijać. Jeśli od wieków używano w tym celu grabi i kaźda przyzwoita firma produkująca mieszanki traw zaleca w swojej instrukcji po siewie zagrabić. Zakładają z góry źe mało kto uźywa profesjonalnych maszyn bo są piekielnie drogie. Przeciętny zjadacz chleba zuźywa parę kilo trawy, ot i wszystko. Nawet ja i Miecho jak narazie nie mamy takiego sprzętu, choć przydałby się nie raz. Na jednym tylko zleceniu, w ubiegłym roku wysiałem 560 kg trawy, podziel to przez 2,5 i masz powierzchnię. Parę wątków wcześniej pokazałeś wynik wyszukiwania siewnik, jak to nazwałeś kosiarkowy, ponad 90 % zaprezentowanych przez Ciebie rozrzucają powierzchownie a nie sieją umieszczając nasiona w podłoźu. Nasze matki, babki czy źony sieją w ogrodzie nierzadko wciskają palcem nasiona warzyw i wschodzą. A metodę którą chcę wprowadzić u siebie opracowali anglicy i nie odwaźyłbym się im zakupić źe nie znają się na tym. A tak źartem, to zdaźa mi się podróżować po kraju, wpadnę i sprawdzę jakiej marki trampki ma ten Twój słoń:)

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Mam marzenie

Post autor: zbYszek » 21 kwie 2017, 08:26

Miecho pisze:Mam jeszcze 2 marzenia:
[...]
2° aby ludzie nie lekceważyli pracy ogrodników takie w stylu "se posiał, se posadził, se pograbił, a tak sobie za to liczy" :lol:
Tyaa...
Wczoraj byłem u potencjalnego klyenta na wizji lokalnej. Do rozrzucenia i rozplantowania sterta mułu wyciągniętego kilka lat temu ze stawu. Żaden cięższy sprzęt nie wjedzie, więc pomyślał o moim maleństwie. Podrapałem się po głowie i widzę nawet kilka dni pracy i zaczynam szacować koszty wychodząc od stawki godzinowej. Na co on rzuca kwotę 1000PLN jako nieprzekraczalną. I kwestia trudnej do oszacowania objętości i czasochłonności już go nie interesuje. No to się rozeszliśmy z niczym. I sterta dalej będzie sobie leżeć i zarastać zielskiem. I drażnić jego fengszui. :)
A raczej :(
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mam marzenie

Post autor: TooSlow » 21 kwie 2017, 11:43

Ludzie lekceważą każdą inną pracę niż swoja. Taka niestety szczera prawda. Lata 90-te nie wrócą - wtedy Polacy wydawali pieniądze, bo wiedzieli, że do nich wrócą. Wszystko się rozpędzało. Aż niejaki Balcerowicz stwierdził, że pora przystopować. Ach, szkoda kur..a strzępić ryja..

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Mam marzenie

Post autor: emek650 » 21 kwie 2017, 12:33

No to mieliśmy(mamy) lekkie starcie dwóch "światów" :) , profesjonalny-kupuję drogą maszynę,robię robotę szybko (dobrze), kasuję odp. kwotę, i jadę dalej.
Amatorski-zrobię sam, dospawam coś do czegoś, zadziała-super, nie- trzeba inaczej dospawać, albo zrobić od nowa :) , nie liczmy na wzajemne zrozumienie, zawsze bedzie jakieś "ale", profesjonalista zawsze będzie w swojej dziedzinie lepszy.
Forum skupiało "zakreconych" którym udało się wygospodarować kilka-kilkanascie tys. na zakup traktorka, następnie kleili różne sprzęty po garażach, aby w końcu pochwalić się innym "zakręconym" w celu wzbudzenia zachwytu,zrozumienia,krytyki, itd,itp.
Profesjonaliści patrzą na takie działania z politowaniem, co można odczuć w pow. temacie, czemu trudno się dziwić skoro Ich sprzęt to kilka-kilkaset tys. na placu.Mimo wszystko korzyści z dyskusji mogą być obustronne, profesjonalista podzieli się swoją bogatą wiedzą doświadczeniem,(czasem mimo woli :lol: ) amator pomysłowością, innym spojrzeniem na problem itp.Jestem amatorem ,w dziedzinie traktorkowo-ogrodniczej, i tak to widzę.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Mam marzenie

Post autor: Adam bez ziemi » 21 kwie 2017, 12:36

Zgadzam się z Wami, trafił mi się ostatnio klient któremu zdawało się źe usługa ogrodnika to jak zamówić pizze. Przyjechałem na miejsce, płot na 2 metry betonowy, polbruki białe jak ubranko do komunii a w środku brak o.5 metra podłoźa pod trawniki i wszędzie śmieci pobudowlane i gruz. Budowlańcy zabrali kredyty i zostawili bałagan. Jak się zapytałem kto to sprzątnie to zrobił oczy wielkości pomarańczy. Spytałem czy jak je to resztki pod stół zwala, przyjdą inni i posprzątają. Chciałbym kiedyś dosypać błota do gładzi budowlańcom za ten syf wokół. Moźe mógłbym ich czegoś nauczyć. Dochodzi jeszcze transport czarnoziemu po tym białym polbruku. Poradziłem źeby wziął Ukraińców, moźe oni będą na tyle zdesperowani źe podejmą wyzwanie a te pieniążki które przeznaczył na to zadanie niech wpłacić na SKO to moźe dziecku się przyda.

ODPOWIEDZ