Mam marzenie

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Mam marzenie

Post autor: Adam bez ziemi » 16 kwie 2017, 15:10

http://kleinflaechen.kalinke.de/wp-cont ... chinen.jpg To jest cel, Narazie mam bazęhttps://lh5.googleusercontent.com/proxy/5e9o5o1T3CpN0GlM6kXF8G247LM3Mo5rjxcwPrCxXQzdclicsQyqWiQmqlM4x-dDLWr1d1Ct5AF1tf51TtaEp7-UQ_8K-lQZo8g=w300-h167-nc Naiwiększy problem to zdobycie takich pierścieni i połączenie. Źeliwa paskudnie sìę spawanie a połączenie musi być solidne. Z zawodem ogrodnika czasem przydaje się rozległa wiedza, czasem jest to budowlana, czasem melioracji, roboty drogowe czy geodezyjne i mechanika. Niestety obróbka metali i tworzenie w tych materiałach to dla mnie temat słaby. Kupno u producenta nie wchodzi w grę bo kosztują kosmos i tylko do nabycia na wyspach
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2017, 15:43 przez Adam bez ziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Mam marzenie

Post autor: Miecho » 16 kwie 2017, 17:32

Ceny jedno-osiówek powalają na kolana. Ja szukam firmy która mi wypożyczy profesjonalny siewnik SEMBDNER RS 50, nowy kosztuje 11tys zł wersja spalinowa 120cm 19tys zł

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mam marzenie

Post autor: TooSlow » 16 kwie 2017, 17:36


Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Mam marzenie

Post autor: Miecho » 16 kwie 2017, 17:44

Nie sprecyzowałem - w Łodzi :D
Swarzędz -> 440km w dwie strony plus 4 bramki od Kulczyka i 5h w drodze - kiepski biznes, ale jak bym miał obsiać powyżej 1000m to bym pojechał.
Mój "dostawca" ma wycinarkę darni, namawiam go aby poszerzył swoją "flotę" o resztę asortymentu firmy Billy Goat
aerator, wertykulator z dosiewaczem, piaskarka.
https://www.youtube.com/watch?v=rxJoj1Hm3sY

Niestety to co oferują "wypożyczalnie" sprzętu woła o pomstę do nieba.

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mam marzenie

Post autor: toku74 » 16 kwie 2017, 23:10

Nie wymagaj. Tak jak Ty, każdy będzie patrzył na swój interes, To, że nie ma jest wyzwaniem dla Ciebie. Sory, ale mam 4 z przodu i nie mam siły ciągnąć tematu.
WESOŁYCH ŚWIĄT.
Pisałem to trsyzdieści ninut.. Przepraszam, ale.................. podejmij wyzwanie
Smacznego ja
ja

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Mam marzenie

Post autor: TooSlow » 16 kwie 2017, 23:28

toku74 pisze:Nie wymagaj. Tak jak Ty, każdy będzie patrzył na swój interes, To, że nie ma jest wyzwaniem dla Ciebie. Sory, ale mam 4 z przodu i nie mam siły ciągnąć tematu.
WESOŁYCH ŚWIĄT.
Pisałem to trsyzdieści ninut.. Przepraszam, ale.................. podejmij wyzwanie
Smacznego ja
ja

Spokojnie, większość naszych rozmów o osprzęcie to takie rozmowy erotomana gawędziarza - o jak ja bym chciał, o jak ja bym mógł, o jak tylko byłaby okazja.. A potem kończymy na chińskim osprzęcie, albo po garażach kompletujemy dobry osprzęt czekając na okazję. Więcej luzu, czwórko z przodu ;)

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam marzenie

Post autor: RobFra » 16 kwie 2017, 23:50

Adam. Masz traktor - masz. Dokup siewnik konny, zmień nastawy i dorób walki itp. I pójdzie. Najwyżej przejedziesz 2 razy po tym samym, aby było gęściej, a kasa zostanie...
Ja 3 lata usuwam drzewa z działki. Nie było problemem załatwić papiery w gminie. Ledwo znalazłem takich co wycięli. Po 2 latach z pomocą sąsiadów znalazłem takich co przejechali z i zrobili rekultywację. Mam wszystko równo tylko te karpiny w ziemi....
Chciałem kupować frezarki do pni, brać rekultywację 30cm w głąb... Zrobiłem j.w. i po zapłacie firmy za drewno, a odliczając rekultywację mam jeszcze 500zł zapasu. Zostanie na głęboką orkę.
Jakbym zrobił po swojemu byłbym urąbany robotą i z 3 tysie w plecy...

A z ręki nie wysiejesz? Nawet nierówno?

Wesołego jajeczka i po śledziu i po %. ;-)

Za rok podejmę wyzwanie i Wam puszczę gawędę 50+. :-)
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mam marzenie

Post autor: borówka » 17 kwie 2017, 10:25

Pomarzyć dobra rzecz.60 +
______________________ Pozdrawiam Andrzej

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Mam marzenie

Post autor: szymon28 » 17 kwie 2017, 12:48

Znajomy zakładał łąkę właśnie siewnikiem konnym z dorobionym wałem i ala aeratorem z przodu siewnika. Szło elegancko z tym że budował ten siewnik na parę hektarów a nie metrów. 1000m2 to spokojnie wysiejesz z siewnika ręcznego z korbką a w brew pozorom taki siewnik sieje równiej i dokładniej niż wszystkie inne wynalazki typu wózek czy rozsiewacz. Takie jest moje zdanie ale może się nie znam bo młody jestem. Smacznego jajka

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Mam marzenie

Post autor: Miecho » 17 kwie 2017, 14:10

Pewnie, że wysieje ręcznie z wiadra, ale ja to robię usługowo, każda poprawka kosztuje i to niestety tylko mnie.
Taki siewnik ma walec siatkowy, który rozbija grudki, dalej zrzut nasion z komory z mieszalnikiem szczotkowym, następnie wał palczasty, który umieszcza nasiona 1cm pod powierzchnią gleby i na koniec wal gładki do dogniatania. Po takim siewie nasiona wytrzymają większe ulewy, siew z ręki oraz kilkukrotne przegrabienie i walcowanie nie dają tej pewności.
Ja bym tylko chciał aby "wypożyczalnie" oferowały prawdziwy profesjonalny sprzęt, a nie szmelc z marketu, który nie jest wart kaucji jaką trzeba wpłacić przy wynajmie.

ODPOWIEDZ