Zaczep kulowy

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
Glapaa
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, 19:27

Zaczep kulowy

Post autor: Glapaa » 05 kwie 2017, 15:57

Witam,
Używa ktoś może zaczepu kulowego montowanego na trzypunktowe ramiona traktorka?
Chodzi mi o to czy taki sposób montażu zaczepu kulowego i podczepienia do niego przyczepki nie jest za dużym obciążeniem dla ramion podnośnika...

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Zaczep kulowy

Post autor: RobsonWawa » 05 kwie 2017, 21:03

To zależy ile chcesz na tą kulę nacisnąć.
Do 1 T powinny sobie poradzić . Sam zaczep kulowy jest tak konstruowany aby
wytrzymywał siłę uciągu podaną w oznaczeniu , natomiast nacisk na hak jest dużo mniejszy, oczywiście
przy prawidłowo załadowanej przyczepie. Mankamentem kuli na podnośniku jest też taki drobiazg jak fakt , że wiele podnośników
nie ma blokady pozycji i przyczepa z przeładowanym tyłem będzie podnosiła ramiona .

kubi
Posty: 84
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:00
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaczep kulowy

Post autor: kubi » 05 kwie 2017, 21:30

Przypadku kiperka na tył może być nieciekawie. :D To raz, a dwa montując kulę na podnośniku wydłużamy sobie ramię którym możemy unieść przód. Ja już bym swoich brzózek nie uciągnął.
Kubota B1820 DST

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zaczep kulowy

Post autor: toku74 » 05 kwie 2017, 23:31

Nacisk na zaczep kulowy to max 100kg. One są do ciągniecia, a nie naciskania. Miałem hak kulowy na TUZ. Ciągnąć przyczepkę to się jeszcze jakoś dało, ale jak przyszło z tym cofać.... szkoda gadać. lepiej było naokoło przejechać. Daruj sobie takie rozwiązanie. Tak na marginesie to podnośnik TUZ wytrzyma znacznie więcej niż sam zaczep. O sie po prostu "rozwinie".

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zaczep kulowy

Post autor: k_sit » 06 kwie 2017, 05:24

Temat wielokrotnie powtarzany musisz zablokować ustrojstwo. Dodatkowe mocowanie ,które uniemożliwi podniesienie owej kuli . Pewniejszym mocowaniem jest zastosowanie na zaczepie dolnym bolca z kulą.

Glapaa
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, 19:27

Re: Zaczep kulowy

Post autor: Glapaa » 06 kwie 2017, 10:17

Zaczepu Dolnego mój traktorek niestety nie posiada.
Kiedy podczepilem załadowaną przyczepke To podczas jazdy po wybojach wszystko podskakiwało a opadając dość mocno obciazało ramiona podnośnika. Było widać jak się uginają.
Pytanie teraz jak rozwiązać problem montażu kulki, bo stwierdziłem za dalej tak być nie może.

ODPOWIEDZ