Przeróbka ramy ROPS

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
marcin94

Przeróbka ramy ROPS

Postautor: marcin94 » 04 wrz 2017, 12:27

W swoim Hinomoto posiadam oryginalną, "sztywną" ramę ROPS, ale ze względu na wysokość garażu jest zdemontowana. Chciałbym przerobić ją na "ruchomą" tak, żebym mógł ją składać. Rama jest wykonana z profili, około 5x5 cm. Podpowiedzcie mi jak to wykonać, żeby spełniała swoje zadanie ochronne. Chodzi mi po glowie pomysł, żeby przeciąć na pewnej wysokości, przyspawać po dwa płaskowniki do "nóg" profilu, wywiercić dwa otwory na sworznie/śruby. Jedna para śrub spełniałaby zadanie "zawiasów", a druga stanowiłaby blokadę przed złożeniem. Czy to dobry pomysl? W jaki sposób przeciąć profil, żeby móc składać ramę, chyba muszę ciąć po skosie patrząc od boku traktorka?

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Kontaktowanie:

Re: Przeróbka ramy ROPS

Postautor: jarekstryszawa » 04 wrz 2017, 12:55

W MT8.132.2 mam fabrycznie składaną przednią ramę ochronną- mogę Ci zrobić fotki. Jest tam porządny zawias z zastrzałem, tu trochę widać http://jarekstryszawa13.w.interiowo.pl/pol.htm
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć http://jarekstryszawa.w.interiowo.pl

Awatar użytkownika
yanmarf17d

Postautor: yanmarf17d » 04 wrz 2017, 20:26

Tutaj jest mój patent, ale gdy przejrzysz fotki w necie to na pewno znajdziesz rozwiązanie najlepsze dla twojej ramy
Obrazek
A oto inne zastosowanie ROPS. Na budowie domku stanowił solidne rusztowanie :D
Obrazek
Zdzich - użytkownik początkujący YanmarF17D +kosiarka rozdrabniacz 120 + brona lekka dwupolowa + paleciak + żurawik +pług jednoskibowy+pług do śniegu 130++?

marcin94

Postautor: marcin94 » 04 wrz 2017, 21:06

Myślałem dokładnie o takim rozwiązaniu jak w Twoim Yanmarze, dzięki za za zdjęcie.

Wróć do „Modyfikacje - przeróbki”