Pług śnieżny do Kuboty L22

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: toku74 » 23 sty 2014, 21:43

Jutro postaram się porobić fotki. Dzisiaj zdjąłem pług, bo walczę z turem i trochę mi przeszkadzał.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: marekspectra » 23 sty 2014, 22:53

Ok. jestem bardzo ciekaw co tam znowu nawymyślałęś :)

Dzisiaj fotek nie ma, bo zostawiłem aparat w garażu. Ale robota posówa się dalej. Dzisiaj skończyłem zastrzały, wszystko pospawane, poskręcane... super sie wszystko składa i rozbiera, śruby pasują do otworów, nic nie blokuje, nie zacina. Zrobiłem próbę obciążeniową :) czyli za czop rury podpiąłem hi-lifta i podnosłem traktor do góry tak że przednie koło wisiało w powietrzu. Powtórzyłęm ten cykl dwukrotnie. Przed i po obiciażeniu pomiar kontrolny nie zmienił sie ani o milimetr ,choć sama konstrukcja wyraźnie sie odkształcała. Jedna tona masy traktorka to jednak całkiem spora wielkość :)

Generalnie jestem zadowolony ze swojej pracy :)

Jutro przymiarka siłownika i montaż gniazd dla niego. Już widzę że nie bedzie lekko, ale mam jeszcze noc żeby coś wymyśleć :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: marekspectra » 30 sty 2014, 17:55

W sobotę przemarzłem i musiałem odpuscić garaż. Dopiero w środę i dzisiaj w czwartek coś podciągnołem robotę, i troche po partyzantcku - żeby moja pani nie widziała:

Najpierw próba wtrzymałoąsciowa:

Obrazek


lifetm do góry - tak żeby kółko sie obacało, opad, powtórka i pomiar - wszystko ok. Jedziemy dalej - mocowanie siłownika...

Obrazek

bleeee.... duży siłownik - wymusza wysoką wieżyczkę.. duża odległość - zatem wymiary spore... odpada...

Trochę trzeba było pomierzyć i da sie założyć od dołu!

Robimy uszy:

Obrazek

i po zrobieniu otworu - spawamy na ramie, przy osi lemiesza. Pora na drugie ucho - tym razem przy czołownicy . Biorę "przydamisie" ceownik, docinam na wymiar, spawam to tylnej części czołownicy, po bokach dorabiam blachy i wspawując łączę ceownik z czołownicą takim wzmocnieniami.

Obrazek

Z płaskowika wycinam takie formy ...

Obrazekg

W których wiercę otwory na sworznie...i elementy ucha pod czołownice gotowe..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak to wygląda po założeniu siłownika:

Obrazek

Obrazek



Jutro wyczścić i pomalować. I dokupić 2x2,5m węża z zakówkami:)

A ta walizeczka spawareczka daje radę :)

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: marcinbg » 30 sty 2014, 20:45

No Marku nic tylko pogratulować i pozazdrościć świetnie wykonanej roboty. A i jaką masz wiertarkę stołową czy to nie WS15??

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: marekspectra » 31 sty 2014, 09:30

Tak to ws 15. Kiedy Kynek namówił mnie na zmainę starej spawarki na Inwektorową, i kedy zobaczyłem że fajnie sie tym spawa, pomyslałem o wiertarce - bedzie można już coś w domu zrobiś samemu. Po tesciu na stryszku dodatkowo cały chlebak wierteł... :) Więc nie było co dalej sie zastanawiać :)

Mam jeszcze malą szlifierkę mocowaną do sciany ( silnik z frani przezwojony na 3 fazy - po Tesciu ) , piaskarkę syfonową, kompresor dwucylindrowy na zbiorniku ze Stara. Myślę o przecinarce - pile wachliwej - mam już wałek na dwurzędowych wachliwych łożyskach i silnik. Tylko czasu mało :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: marcinbg » 31 sty 2014, 09:54

No widzę że idziesz w przemysł hehe :D . Ja też w tym roku okazyjnie kupiłem WS 15. I śmiem twierdzić że to był bardzo dobry zakup naprawdę maszyna sprawuje się super . No tez tak myślę że już coś w domu samemu można zrobić a nie wiecznie kogoś prosić, teraz jeśli już ktoś prosi to mnie hehe. W tym Roku jeszcze Migomat bo mam małą besterke 2200 transformatorek i nią to czegoś grubszego to trzeba się trochę pomęczyć żeby pospawać ale takie przydomowe rzeczy to w sam raz hehe. Ale co tu dużo mówić sprzęt to podstawa.

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: toku74 » 31 sty 2014, 14:46

To może osobny temat: Nasz sprzęt warsztatowy, narzędzia. Fajnie byłoby umieszczać w nim fotki naszych narzędzi specjalnych- samorobnych do typowych zastosowań, ale, gdzie oryginalne specjalne zabijają ceną.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: marekspectra » 31 sty 2014, 20:54

toku74 pisze:To może osobny temat: Nasz sprzęt warsztatowy, narzędzia. Fajnie byłoby umieszczać w nim fotki naszych narzędzi specjalnych- samorobnych do typowych zastosowań, ale, gdzie oryginalne specjalne zabijają ceną.

...i to jest słuszna koncepcja !

Nie bedziemy dzielić że na wiertarki, że na spawarki, tylko każdy kto chce niech wrzuci fotki sprzętu którego używa przy swojej dłubaninie.

Ja to zrobię na pewno ale nie od razu bo w wstyd jaki mam b... w garażu :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: toku74 » 31 sty 2014, 23:31

Nie wstydź się. Kiedyś mi powiedział jakiś "wiekowy " człek: nie da sie czegoś zrobić i mieć porządek, robisz, to musisz nabałaganić.
Swego czasu łaziłem po Castoramie i widzę ludków /typowe nowobogackie nie mające pojęcia o robocie, ale przy zaproszonych gościach dobrze pokazać warsztat/. Ludki kupiły: stół warsztatowy z Castgo- osr.ć bym go nie chciał, imadło za 150 zł /sprzedawca mówił :weź BIZONA za 400/ bo po co inne i tak nie będzie używane, młotek 300g i jakieś inne pierdoły. Śmiać mi się chciało, ale ok. Ten młotek 300g i to imadło na tym stole to pasuje do siebie.
To tak informacyjnie.
Marek, to do Ciebie.
Swoją przygodę ze spawaniem zacząłęm w szkole. Wirówki i wytwornice acetylenu mieliśmy. Gazami- bajka, ale czasochłonne, wirówki to raczej tory spawać. A, że spodobało mi się spawanie /metal połączony solidnie, bez czekania, aż klej złapie/ kupiłem sobie spawarkę trafo. Najpierw Einhel. Następnego dnia oddałem, bo do dupy był- smarkał, a nie spawał. Kosztował chyba 150.000. Łaziłem i porzez okno w jakimś sklepie zobaczyłem mniejszą. Cespa 125 się nazywała. Jak wszedłem do sklepu i ją podnieść chaciałem /podszedłem jak do Einhela/ to myślałem, że rękę mi urwie- 38 kg. Tatę do sklepu zaprosiłem, pokazałem i mówię chcę ją. Tata na to : kupuj. Ja kasę na stół 300.000 i mówię : dołóż resztę- 150.000. Co się ze mnie naśmiał to jego, ale dołożył. Z 10 lat nię spawałem. Było super, ale tak mi się tylko zdawało. Nadeszły "lepsze" czasy i wsklepach pokazały się migomaty. WS tym czasie "produkowałem "gumówkę". Prawie całą zrobiłem, a została dolna półka. W tym czasie kupiłem Besterkę 115 migomat. Zacząłem spawać blachę 1 do profila 4. Jak zacząłem, to mi się coś w bani poprzestawiało /tak się łatwo spawało, że myślałem, że ona sama spawa/ jechałe ciągłym, że nawet nie zauważyłem, że pół centymetrową szparę zalewam, bo mi się blacha odsunęła. Dzisiaj mam jeszcze inną /ale to na inną historię/. Chcę tylko powiedzieć, że jak poczujesz migomat, to nie wrócisz do elektrody za chu.a.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług śnieżny do Kuboty L22

Post autor: marekspectra » 01 lut 2014, 18:36

Toku - pieknie piszesz - odnosę sie do tego później. A teraz...



F I N I S Z !!!!!!! skonczyłem wreszce pług !!!!


:lol: 8-) :shock: :) :D :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Fotki wieczorem....



ale maga jestem zadowolony !!!!! YEEESSSSS !!!!!!! super wyszło !
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ