Pług śnieżny na TUZ - budżet wersja :)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Pług śnieżny na TUZ - budżet wersja :)

Post autor: marekspectra » 30 gru 2016, 09:37

Cel : Budowa prostego ,taniego lemiesza do odgarniania śniegu z podwórka.

Wychodziłem z założenia, że dla takiego miska jak ja, odrobina ruchu łopatą , jest dobra dla zdrowotności :) Ta odrobina to zazwyczaj godzina, dotlenienia sie na dworze. Czas biegnie, zostałem dziadkiem ,kondycja nie ta co kiedyś... a podwórka ciągle tyle samo do odśnieżania :) U nas zima ładnie sie trzyma od listopada, patrząc na opady to styczeń i luty będzie naprawdę ciekawy pod tym względem. Wole sie zatem zabezpieczyć w sprzęt który pozwoli mi zachować jakiś standard przejezdności przed domem :)

Kubota ma założony ładowacz, chcąc być profi należałby zrobić euro ramkę do niej szybko wymienny lemiesz, siłowniki skrętu etc. No bez przesady... nie mam na tyle miejsca żeby trzymać te wszystkie ustrojstwa, a o kosztach nie wspomnę.


Pomysł oczywisty to przywieszenie kawałka blachy na tylny TUZ, dzięki niemu powinienem zgarnąć śnieg na wał wzdłuż rabaty, a później ładowaczem przenieść i wysypać na nią. Sprawa o tyle prostsza ,że dorwałem bez mała gotową blachę która kiedyś komuś służyła do tego celu. Wystarczy adaptacja do TUZ i gotowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług śnieżny na TUZ - budżet wersja :)

Post autor: marekspectra » 10 sty 2017, 20:30

Troche mie przewiało przy akcji "ciapkiem do Etiopi " :) więc była mała przerwa. Po robocie, chwilkę do garażu (-24 C) na zew. brr.. troche piecyk rozpalony i jedziemy dalej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Spawacze, prosze sie nabijac ze mnie, istotą takich robót jak ta, jest nie tylko "ulepinie" czegoś na szybko, bazując na zbędnych "przydamisiach". Ale przede wszystkim np spawanie, po to by w koncu majac za sobą paręnaście zużytych elektrod, przestać w końcu za przeproszeniem sma...ć, tylko w końcu coś trwale ze sobą połączyć. :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pług śnieżny na TUZ - budżet wersja :)

Post autor: yanmarf17d » 10 gru 2017, 18:57

Ponieważ spadł pierwszy śnieg. to postanowiłem użyć pługa na TUZ, który kupiłem razem z pługiem do orki (Jako gratis :lol: )
Obrazek
Przerobiłem dolne mocowanie na podnośnik i dołożyłem dodatkowo drugą wieżyczkę do kiprownia. Ktoś się zdziwi? Myślę o zaadaptowaniu małego pługa (130cm) jako szuflę do ziemi, piasku itp
Jako pług sprawował się nadzwyczaj dobrze., zwłaszcza na kostce brukowej i przy mokrym śniegu.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ