Pług śniezny na TUR'a

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Pług śniezny na TUR'a

Post autor: Miecho » 09 sty 2016, 18:42

Zrobiłem dzisiaj test sekcji pływającej.
Na brzegu łyżki przykręciłem 2 pasy gumy z bieżnika opony samochodowej i docisnąłem płaskownikiem.
Łyżkę ustawiałem pod różnymi kątami i dociskałem do gruntu "pływaniem", śnieg zbierało prawie do czysta.
Wszystko było w porządku puki grunt podnosił się łagodnie lub była dziura, "lemiesz" cały czas w kontakcie.

Niestety gdy dojechałem do krawężnika 5cm wysokości - pionowa przeszkoda, podniosły się tylne koła, a pływanie nie zadziałało.

Pług na tur'a może być, ale tylko z odchylaniem na sprężynach, bez tego z sekcją pływająca czy bez niej można na małej przeszkodzie wylecieć przez kierownicę lub rozwalić traktor.

Niestety nasi dealerzy sprzedają pługi na tur'a bez zabezpieczenia sprężynowego.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pług śniezny na TUR'a

Post autor: k_sit » 09 sty 2016, 19:27

Przecież o tym rozmawialiśmy że się nie nada . Kwestia zamontowania sprężyn i ich siły .

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pług śniezny na TUR'a

Post autor: toku74 » 09 sty 2016, 23:50

Koledzey. Kwestia "areału" do ogarnięcia. Ja mam ok 600 m kostki. Na turze, daje radę spoko tak jak wcześniej na nizśzych ramionach. Kolega ma kosiarkę Husq... coś tam. na mniejsze metry i łyka jak bocian żabę to i MY DAMY RADĘ. Powoli zaczynam przyzwyczajać się do stwierdzenia " Nie ma chu.a na Mariolę".

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Pług śniezny na TUR'a

Post autor: Miecho » 10 sty 2016, 10:10

k_sit pisze:Przecież o tym rozmawialiśmy że się nie nada . Kwestia zamontowania sprężyn i ich siły .
No rozmawialiśmy, ale skoro montowałem "ochraniacz" na łyżkę to od razu sprawdziłem aby rozwiać wątpliwości - taki już jestem muszę wszystko sam sprawdzić.
toku74 pisze:Koledzey. Kwestia "areału" do ogarnięcia. Ja mam ok 600 m kostki. Na turze, daje radę spoko tak jak wcześniej na niższych ramionach. Kolega ma kosiarkę Husq... coś tam. na mniejsze metry i łyka jak bocian żabę to i MY DAMY RADĘ. Powoli zaczynam przyzwyczajać się do stwierdzenia " Nie ma chu.a na Mariolę".
Mam podobną ilość, puki śnieg puchaty, ogarniam to zamiatarką spalinową Texas, ma nawet mini spych, ale odśnieżam tylko tyle ile muszę.
W tym roku mam traktor, na razie tylko do wywozu śniegu, stąd gumowy ochraniacz na łyżce. Na własne podwórze szkoda paliwa, lepiej się trochę poruszać z łopatą :D

carbonrim
Posty: 41
Rejestracja: 26 lip 2015, 18:11
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pług śniezny na TUR'a

Post autor: carbonrim » 18 lip 2016, 11:27

Miecho czy możesz zapodać parę zdjęć twojego pługu na turze? Jak to się sprawuje. Czy te sprężyny są rzeczywiście konieczne?
Yanmar FX24D

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Pług śniezny na TUR'a

Post autor: Miecho » 10 sty 2017, 18:02

Jak to jest w jednej piosence Kazika Kolejna zima i ...tura nima :lol:
Taka szybka prowizorka jak w zeszłym roku, niestety raz źle ustawiłem kąt łyżki i mam 3m pięknej szramy na kostce od śruby :(
Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pług śniezny na TUR'a

Post autor: k_sit » 10 sty 2017, 19:33

Miecho jak masz łyżkę demontowaną to wykonaj taki trójkąt coby śnieg na bok szedł . Bo zabezpieczenie w łychę to na nic , jak piszesz rysę zrobiłeś . Po drugie łycha się zapcha i nie ma jak dalej pchać . Przekonałem się u siebie jak odśnieżałem podwórko . Musiałem przeprosić pług i tuz przedni i wciągu godziny podwórko ogarnąłem .

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Pług śniezny na TUR'a

Post autor: Miecho » 10 sty 2017, 19:41

Oj to tak na szybko 2h roboty było. Do świąt się zbierałem do pługa, aż w końcu stwierdziłem, że zimy nie będzie no i ...
A teraz i tak jest wsio rozebrane, siłowniki poszły na warsztat.

ODPOWIEDZ