KUBOTA B1-17 Bulltra odma

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KUBOTA B1-17 Bultra odma

Post autor: marekspectra » 23 lut 2014, 21:08

O widzisz teraz super ! dzieki ! A i patent z fotkami - do zapamiętania - Dzieki!!!
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: KUBOTA B1-17 Bultra odma

Post autor: petra » 24 lut 2014, 18:29

k_sit pisze:Poskładałem Kubota jest troszeczkę żywszy .Nawet odpalił bez podgrzania świeczek . Pojeżdżę trochę by nafta z oleju odparowała .
Macie jakieś sugestie odnośnie środka Ceramizer
Krzychu, mam pytanie odnośnie Twojego ostatniego wpisu - nie obawiasz się, że nafta chociaż w małej ilości nie wpłynie na jakość oleju ? Ja zamierzałem w ostatnią sobotę też zalać naftę w gniazda od świec żarowych, ale pomyślałem że warto by było potem dolać takiego preparatu do czyszczenia silnika np. Protect i wymienić olej z filtrem na nowy. Filtra nie mam nowego więc odpuściłem sobie całą operację. Teraz pomyślałem że mógłbym to zrobić właśnie w dwóch etapach, najpierw nafta a potem dopiero ten preparat i wymiana.
Pozdr
Zbyszek
Ps.
O dodatkach do olejów już gdzieś na forum czytałem ale ja ...nie do końca wierzę w ich cudowne działanie. Raz tylko dolewałem coś tam ale nie zaszkodziło i chyba nie wiele pomogło!
Dodatki do paliw te czyszczące i ulepszacze to tak ale do oleju że niby naprawią itp. to chyba bajer.
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: KUBOTA B1-17 Bultra odma

Post autor: k_sit » 24 lut 2014, 19:37

Trochę obawiam się tej mieszaniny ,ale dodałem ceramizer i szkoda wymieniać olej przynajmniej 25 mth .Ma nadzieje że 0,5 l nafty nie rozrzedzi oleju i pogorszy jego właściwości smarne . Może dodatkowo puki nie wyparuje to rozpuści pozostałości z pierścionków.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: KUBOTA B1-17 Bultra odma

Post autor: k_sit » 04 mar 2014, 22:24

Teraz silnik odpalam sukcesywnie co kilka dni pochodzi sobie na wolnych obrotach i podpoiłem kultywator . Mocy może trochę więcej albo i nie jedno co mogę przyznać to inny dźwięk tak jakby mruczał . Jak znajdę chwilę to pomierzę mu ciśnienia.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: KUBOTA B1-17 Bulltra odma

Post autor: hazi_k » 21 kwie 2017, 07:19

Witam,
Kolego k_sit i jak twoje odczucia po zastosowaniu środka ceramizer. Czy zauważyłeś poprawę w pracy silnika?
Zastanawiam się nad dodaniem tego środka w moim traktorku.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: KUBOTA B1-17 Bulltra odma

Post autor: k_sit » 23 kwie 2017, 07:57

Dodałem ceramizer i jak by mniej kopci z odmy wydobywa się para,bo musi. Jeżdżę i mam nadzieję że nie szkodzi to silnikowi. Teraz zastosowałem ten preparat we wszystkich pojazdach ,które mam . Testów jak na filmie nie mam zamiaru wykonać jak w poldku czy golfie.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: KUBOTA B1-17 Bulltra odma

Post autor: Mandrol » 27 kwie 2017, 03:44

Jeśli można coś dodać odnośnie Ceramizera- w ubiegłym roku też dolałem do swojego traktorka podczas wymiany oleju oraz wlałem odpowiedni drugi do paliwa. Czy pomogło? Nie wiem ale traktorek jak na razie nie sprawił żadnych problemów a w dupę dostaje i nawet przy -20 w zimie odpalał bez problemu i woził dzieciaki na kuligu. W tym roku chyba zaaplikuję mu też Ceramizera do skrzyni...
Zastosowałem też odpowiednie Ceramizery do swoich samochodów i podczas wymiany rozrządu w Mitsubishi L200 mechanik stwierdził, że silnik pracuje i wygląda igła ;) Zaaplikowałem też do tylnego mostu i przekładni kierowniczej. Chciałem też do innego samochodu ze skrzynią automatyczną ale jest kategoryczny zakaz stosowania Ceramizera w automatach.
Myślę, że Ceramizer nie zaszkodzi a może w jakimś tam małym stopniu pomóc skoro na testach tak żyłują tego Clio czy Golfa a one dalej żyją :lol:
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ