Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Mati43 » 09 paź 2017, 20:37

U Was General ubezpiecza,PTU ubezpiecza i inne multi ubezpiecza...a u nas tylko PZU i w tamtym roku było taniej o 70zł niż w tym roku więc zrezygnowałem z PZU...i nie ubezpieczam.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Luzak » 09 paź 2017, 23:10

Jak ubezpieczałeś a teraz nie to system Cię może wyłapać, że nie widzi polisy i przyjdzie nieprzyjemne wezwanie do zapłaty kary za brak OC z UFG. Miałem tak z jednym autem. Kwit na 3.500 zł. Nie zauważyli, że poszedł do złomowania - wyjaśniłem i anulowali. Ale bez wyrejestrowania pojazdu temat śliski.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Mati43 » 10 paź 2017, 06:23

Nic nie przyjdzie. To nie samochód. W PZU przy pojeździe wolnobieżnym nie przedłużenie polisy OC skutkuje zerwaniem ubezpieczenia. Płaciłem PZU bo lubie mieć wszystko jak książka piszę ale płacić ponad 240zł tylko za to że 2x w roku przejade ulicą 400m to mi się nie opłaca. Wolę przemęczyć się 10min dłużej i jechać przez łąki gdzie nawet na ulicę nie wjeżdżam. Obchodziłem wszystkie placówki MULTI i żadna wolnobieżek nie ubezpiecza tylko PZU.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Luzak » 10 paź 2017, 07:37

Czyli nie masz dowodu rejestracyjnego i tablic? A tak to tak.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Mati43 » 10 paź 2017, 16:38

Tak, jako pojazd wolnobieżny bo jeździłem tylko z maszyną. Aczkolwiek któregoś razu rozmawiałem ze znajomym z drogówki to powiedział mi tak...masz ubezpieczenie OC na wolnobieżny traktor? to ciagaj sobie 1 osiówkę. Ile prawdy nie wiem ale jeździłem nie raz z jedno osiówką i bez stresu. Inne ubezpieczalnie niestety nie u ezpieczają u nas takich maszyn tylko PZU.

Riczi55555
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:17

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Riczi55555 » 04 kwie 2018, 13:50

Ubezpieczenie traktorka obejmuje ściągnięcie przyczepki jednoosiowej. Ale zawsze ważne jest jaka się posiada kategorię prawka ponieważ jak przyczepke przekroczy 750kg potrzeba b+E lub T.

Co do rejestracji to kilka razy zatrzymała mnie policja moim iseki. I chcieli żebym wracał do domu na lawecie z mandatem na 500zl. Ale po długich tłumaczeniach i pokazaniu ustawy o pojazdach wolnobieznych która wygoglowalem na telefonie dla Pana policjanta odpuścił.
Fakt faktem traktor to traktor więc nasze traktorki powinny mieć rejestracjie. Mój był używany w danej chwili do pracy komunalnej i na fakturze mam napisane pojazd wolnobiezny więc tłumaczyłem się że to nie traktor tylko "pojazd wolnobiezny nośnik narzędzi Iseki" A policjant nie ma uprawnień do stwierdzenia że jest inaczej... Ale po kilku takich sytuacjach i przeczytaniu jak kolega z forum malytraktor zarejestrował swoje cudo postanowiłem spróbować zarejestrować iseka. Pomagał mi w tym kolega . Okazało się że wystarczy faktura z numerem ramy. Liczba koni. Nazwa. I data oraz numer odprawy celnej. Plus dopisek że pojazd nie był rejestrowany. Co ciekawe ważne żeby te informacje znalazły się na fakturze A nie jako osobne dokumenty ponieważ mocno zmniejsza to biurokracjie i czas rejestracji. Z taka faktura udajemy się do urzędu otrzymujemy tablice próbne aby dostać się na przegląd. Na przeglądzie diagnosta czaruje i wpisuje wartości kg. Naciski itp. W tym również jaki przyczepy może ciągnąć w moim przypadku jest to 5500kg. I z przeglądem wracamy do urzędu i otrzymujemy dowód wraz z tablicą. W tym samym dniu mamy obowiązek wykupić oc. Oc+tablice prubne+ dowod+przegląd =370zl. I mamy spokój i w sumie tańsze oc ponieważ traktor to około 50zl A wolnobiezny pojazd to 190-210zl.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: hazi_k » 04 kwie 2018, 15:36

Bardzo ładnie to kolego opisałeś. Sam już się zastanawiałem czy swojego yanmar'a nie zarejestrować. Tylko co przypadku takich osób jak ja gdzie posiadam umowę kupna-sprzedaży i żaden inny dokument. Pozostaje tylko ubezpieczyć na pojazd wolnobieżny.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Marcin123
Posty: 52
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:20

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Marcin123 » 06 kwie 2018, 12:23

Jestem po ubezpieczeniu mojego traktorka, klasyfikacja: ciągnik ogrodowy pojazd wolnobieżny, ubezpieczyciel: Compensa, kwota 200 pln,
Marcin123
Kubota GB20D, kosiarka EFG105, glebogryzarka Kubota RSP125

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Mandrol » 12 cze 2018, 15:34

Koledzy, jakieś obniżki z Waszymi OC?
Mi PZU zaśpiewało 217zł. Napisałem do Gothaera (Robson, Ty chyba rekomendowałeś?) i tu mi zaśpiewali ponad 500zł! O co w tym chodzi?
Macie jakieś sprawdzone TU gdzie będzie w granicach rozsądku?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: RobsonWawa » 12 cze 2018, 20:50

Miałem w tym roku podwyżkę w polecanym Gothaer ale tylko o 1 zł :-)
Na dowód w załączniku dowód :-) sorki za wymazanie danych ....RODO ;)
Obrazek

Tak , że nie potrafię odpowiedzieć o co kaman ?

ODPOWIEDZ