Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Miecho » 24 lut 2015, 23:52

1. Homologacja jest potrzebna jak byś chciał sprzedawać takie światła
2. musiałem kiedyś dostarczyć homologacje samochodu, ale do stacji diagnostycznej ponieważ na tabliczce w aucie nie było nic o przyczepach a ja sobie hak założyłem
3. ze światłami to chodzi o kąty świecenia, jeżeli ma auto z państwa o ruchu lewostronnym np: Anglia to lewy reflektor oślepia kierowców z naprzeciwka, a normalnie by oświetlał pobocze jak u nas prawy.

Zawsze możesz pojechać na stację diagnostyczną i sobie na tablicy sprawdzić czy nie świecisz za bezpieczny zakres.

Pojazd wolnobieżny ubezpieczasz na podstawie faktury zakupu z numerem pojazdu widocznym na ramie,
Bez przyczepy możesz tym "zasuwać" po drogach na kat.B, z przyczepą musisz mieć kat.T lub B+E
Trójkąt ostrzegawczy na tyle, sprawne oświetlenie, hamulce i polisa OC.

Jeżeli stan pojazdu będzie "dyskusyjny" policjant może ci kazać opuścić drogę publiczną lub skierować na badania techniczne - niema czego zabrać !!!

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: plastek334 » 25 lut 2015, 18:01

Jeśli chodzi o przyczepkę do można jechać z nią nie przekraczając 3,5 t tak jak można jechać samochodem z przyczepką.

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: borówka » 25 lut 2015, 18:50

Panowie Żeby zamknąć nie do końca merytoryczną dyskusję na temat homologacji, przepisów dopuszczających do ruchu pojazdy mechaniczne itp.wklejam link odnośnie dopuszczalnych mas całkowitych przyczep w stosunku do ciągnących je pojazdów http://autokult.pl/1019,jak-holowac-przyczepe-poradnik to taka ciekawostka .A ten odnośnie oznaczeń i homologacji oświetlenia http://mb201-124.eu/topic/26566-wszystk ... w-pigulce/
______________________ Pozdrawiam Andrzej

pawełddz
Posty: 68
Rejestracja: 20 gru 2015, 20:14
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: pawełddz » 29 gru 2015, 17:53

Witam gorąco. A wiec w sprawie rejestracji mogę również zabrać słowo, gdyż dziś udało się zarejestrować Iseki TU1900F dzięki informacją zebranym a umieszczonym przez użytkownika "piotrbpm". W wydziale komunikacji przedstawiłem dokumenty, tj. fakturę z danymi, oświadczenie że pojazd nie był rejestrowany, wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz wypełniłem wniosek w wydziale no i czekanie na swoją kolejkę. Gdy już wszedłem Pani przejrzała dokumenty i od razu powiedziała, że nie rejestruje. Moje pytanie: na jakiej podstawie?? i zaczyna się kręcenie aż nagle zostałem skierowany do dyrektora. Ten Pan rozpatrzył sprawę dokładnie i powiedział, że nie widzi żadnych przeciwności oprócz jednej rzeczy, w odprawie celnej musi być: data, miejsce i numer. Ale nie stanowiło to problemu. I co dalej?? Wracamy do okienka i dostajemy czerwoną tablice rejestracyjną oraz miękki dowód. Następnie wykupienie OC i udanie się na przegląd. Także polecam, bo jak się okazuje rejestracja nie stanowi większych problemów.

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: borówka » 29 gru 2015, 19:13

Pogratulować determinacji.Napisz co z przeglądem.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: piotrbpm » 29 gru 2015, 19:41

A przecież pisałem że na fakturze musi być miejsce data i nr odprawy celnej :p
Tak rejestracja nie jest taka kosmiczna, ale są pewne warunki :
-faktura zakupu (nie każdy wystawią taka z pełnymi danymi np z numerem odprawy celnej )
-oświadczenie że pojazd nie był rejestrowany sprowadzający powinni mieć z japoni pisma że pojazdy które kupują nie były rejestrowane(jak jest w rzeczywistości nie wiem do końca ) dla mnie ważny jest papier i podpisy osób do tego upoważnione najlepiej właściciele firm.
-zaświadczenie że pan xxxx który sprzedał traktorek może sprzedawać maszyny rolnicze zaświadczenie CEIDG .
Dlatego trzeba się zastanowić czy chcemy zarejestrować traktorek a potem od kogo możemy dostać stosowne papiery (nie każdy pośrednik będzie w stanie przygotować reszty prócz faktury )
Łaski w wydziale nie robią z naszej kasy mają przecież ,,chleb" ,na przeglądzie niestety trzeba pisać na zdrowy rozsadek i bez szaleństw .
Najważniejsze to xxxxxxx w miejscu daty poprzedniej rejestracji i zdolność do ciągnięcia przyczepki 750kg bez hamulca i 1500kg z hamulcem oczywiście dla traktorka o masie pow. 1 T
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

pawełddz
Posty: 68
Rejestracja: 20 gru 2015, 20:14
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: pawełddz » 30 gru 2015, 19:42

Co do przeglądu to muszę jeszcze zamontować przednie lampy pozycyjne wraz z kierunkami. Ale jak już sprawa będzie załatwiona to opisze co i jak było sprawdzone i co jest ok a co nie. Pozdrawiam.

I Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Grzegorz
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2015, 20:58

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Grzegorz » 31 gru 2015, 16:14

Witam wszystkich dzwonilem dziś do gościa od kturgo kupilem traktorek i pytalem o dokumenty z ocalenia powiedział że może przedstawić ale tylko z kontenera którym przypłynął traktorek czy to wystarczy do rejestracji

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Łogrodnik » 31 gru 2015, 16:31

Przeczytaj posty wyżej i zobaczysz co jest potrzebne.

Pozdrawiam.

Grzegorz
Posty: 14
Rejestracja: 18 gru 2015, 20:58

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Grzegorz » 31 gru 2015, 22:31

Posty czytałem i nie jest określone dokładnie więc pisze i pytam Pozdrawiam

Szczęśliwego Nowego Roku

ODPOWIEDZ