Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Szam » 12 gru 2014, 20:49

Sprawdziłem na mają Kubotę B2150. Towarzystwo Ubezp. GENERALI, koszt 68 zł/rok. Wolnobieżna maszyna rolnicza marki Kubota B2150 o nr. ........

Pozdrawiam szam

Awatar użytkownika
JARO
Posty: 121
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:40
Lokalizacja: lisów 15b jedlińsk mazowieckie

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: JARO » 12 gru 2014, 22:09

firma ubezpieczeniowa to Warta wszystko załatwilem u pani Radomiu 20min pogawentki +moje papiery i polisa wystawiony od przestawiciela ubezpieczalni LEGALNIE .tak że żero zmartwień w styczniu przedłużenie na następny ROK+ZNISZKI jak najbardziej jeśli posiadasz zaświatczenie o przebiegu i nie ma problemu

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: borówka » 23 lut 2015, 22:54

Witam .Ja swojego Yanmara ubezpieczyłem za 71 zetów w Generali .Panowie czy ktoś ma doświadczenie z policją odnośnie oryginalnych przednich świateł bo na pewno nie mają homologacji.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Szam » 23 lut 2015, 23:23

Nie zawracaj sobie tym głowy. Policję interesuje co najwyżej OC i spełnienie wymogów dla pojazdu wolnobieżnego wg. ustawy, a nie homologacja na jego elementy składowe. Nie musisz mieć dowodów na to, że nie jesteś wielbłądem. Wg. mnie, nie potrzeba żadnych opinii stacji diagnostycznej, ustawa tego nie przewiduje. Ma być OC, traktorek identyfikowalny zgodnie z polisą, spełnienie wymagań wg. ustawy, koniec, kropka. Za brak wymagań co najwyżej mandat wg. uznania szanownej policji, za brak OC surowa kara wg. ustawy.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: k_sit » 24 lut 2015, 09:25

Masz oświetlenie przód tył ,kierunki , sygnał , sprawne hamulce nie mają podstaw o doczepieni się do malucha. Podstawa to posiadanie OC z danymi osobowymi i pojazdu.

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: borówka » 24 lut 2015, 19:15

Dzięki za odpowiedzi.Mam nadzieję że nie trafię na upierdliwca.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Szam » 24 lut 2015, 20:54

Nie rozumiem takiej postawy: "mam nadzieję , że nie trafię na upierdliwca". Wq.... mnie normalnie, jak obywatele mają świadomość wyższości urzędnika, policjanta, sędziego itp. ponad prawem. Wq ..... mnie, że mają pełne galoty strachu z powodu samego faktu, że są, lub mogą być kontrolowani. Wq .... mnie, że mają nadzieję na przychylność kontrolującego. Ten jest od kontrolowania (często z ograniczoną znajomością prawa), a Ty od tego, żeby go wyprostować, a nie udowadniać , że nie jesteś wielbłądem. Eh ... z braku wiedzy, to struś może nie tylko schować głowę w piasek, ale nawet własne pióra wpier ..... Zapoznaj się z przepisami i będziesz spał spokojnie , a nie z głową pod poduszką, bo mogą przyjść złodzieje.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Miecho » 24 lut 2015, 21:07

2 pasmówka, 2 jezdniowa w Łodzi, znaki ogr.70km/h, po prawej jedzie radiowóz 40-50km/h i reszta samochodów równo z ich zderzakiem, albo stoi fotoradar tez 100m przednim ograniczenie do 70, ale każdy kto nie jest "tutejszy" jak widzi żółty maszt to hamulec w ziemie do 40 - Brak znajomości przepisów, znaków i pewności siebie.
Często w czasie kontroli te w mundurze też często nie zna wszystkich przepisów i nie jest pewien tego co mówi. Ale to nie znaczy, że będzie robił na złość.

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: borówka » 24 lut 2015, 22:17

Panowie spokojnie.Nie ma takiego dowodu którego się nie da zatrzymać chyba że prosto z fabryki.A jeżeli chodzi o przepisy to światła mają być asymetryczne i mieć homologacja i tylko o to chodzi.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Szam » 24 lut 2015, 22:54

Chyba jaja sobie robisz, przepis prawny na odrębną homologacje dla świateł pojazdów wolnobieżnych wynika wprost z Kodeksu Ruchu Drogowego, może z innych ustaw ustaw lub przepisów? Jakich, podaj podstawę prawną!. Nie załamuj mnie, jakie dowody i czego chcesz zatrzymywać? Policja polisę ubezpieczeniową może Tobie zabrać? Zabawna merytoryka : jak będzie upierdliwy to zatrzyma, a jak nie to pojadę dalej. Przeczytaj ustawę, dobrze Tobie zrobi :D

ODPOWIEDZ